Bohatý a úspešný biznisman Edward Lewis (Richard Gere) sa zoznámi s Vivian Wardovou (Julia Robertsová), prostitútkou z Hollyvoodskeho bulváru, a pretože ho sympatická mladá žena zaujme, najme si ju najprv na celú noc a neskôr dokonca na celý týždeň za prísľub 3-tisíc dolárov. Hoci ich stretnutie malo zostať v rovine obchodno-sexuálnej, postupne medzi nimi vzniká vzťah, v ktorom zvíťazí vzájomná náklonnosť a láska. Hoci to medzi nimi nie je bez problémov, obaja sa začínajú pod vplyvom toho druhého meniť, hľadať nové životné ciele a názory. Kým Vivian si uvedomuje, že práca pouličnej prostitútky nie je to pravé a život ponúka oveľa viac lepších príležitostí, Edward spozná, že dávať je niekedy lepšie ako brať a tvoriť je lepšie ako ničiť, aj keď sa na to nedá zarobiť... (TV JOJ)

Marsik

** Bez debat 5 hvězdiček. Tohle je prostě klasika. Každý to určitě alespoň jednou viděl a většina bude se mnou souhlasit, že je to jeden z nejlepších romantických filmů. 92% // (26.12.2012) PRIMA FAMILY - Rok se s rokem sešel, máme tu opět čas vánoční a k němu neodmyslitelně patří film Pretty Woman na televizních obrazovkách. I já jsem jeden z těch, co si ho zpravidla nenechá ujít. Jsem rád, že CZ dabing z roku 1994 nebyl (a doufám, že nikdy nebude) předabován. Protože duo BB (Beneš Boudová) zde odvádí mistrní práci a bez jejich hlasů by film rapidně ztratil na kouzle. Film se mi dnes po x-tém shlédnutí pořád líbil a pořád si stojím za tím, že je to jedna z TOP romantických komedií. Ona je to tedy spíš taková pohádka pro dospělé. I já, coby chlap, musím uznat, že tento film je prostě chytlavý. Zvedám o procentíčko :) 93% // (24.12.2016) NOVA HD - Na Štědrý den jsem tentokrát dal před Pelíšky přednost Pretty Woman a nelituji, alespoň změna. Pěkně se na to kouká, i když je to přeslazené a někdy až směšně, až to do očí bolí. Ale tak co, jsou přece Vánoce, takže člověk se rád podívá i na tuto nesmrtelnou klasiku. Opět procento přidávám :) 94% (with J.) ()

Astaroth12

Kto nevidel tento film,tak asi ani nežije.Je to klasika ktorá nás baví dlhé roky,a ešte nás dlho baviť bude.Ako sa z prostitútky Popoluška stala.Tento film si zamilujete alebo ho budete nenávidieť,tu žiadny stred nie je.Jedna z najznámejších a najlepšie zvladnutých romantických komédii.Aj keď sú tu za hviezdy R.Gere a J.Roberts ktorým to veľmi pristalo a ukázali hereckú kvalitu,na mňa najviac zaposobil H.Elizondo ktorému postava padla na mieru a bol najlepší z celého filmu. ()

Tryskomyš

Nejoblíbenější film mého muže. Můj nejoblíbenější nikdy nebyl, apriori už jen proto, abych snad neukázala, že mám naprosto shodný názor. Dnes po shlédnutí části filmu jsem musela uznat, že vlivem okolností, do kterých mě život zamotal, se mi začíná opět hodně líbit. Je to prostě sladká pohádka. ()

fannah

Perfektní novodobá pohádka. Výborně zahrané, výborně vymyšlené. Julia Roberts se díky tomuhle filmu, který se stal skutečnou klasikou, dostala opravdu vysoko. Richard Gere je tady taky v pohodě, tahle role mu pasuje. ()

NinonL

Opravdu krásná limonádka se slaďoučkým koncem. Film, který nezklame žádného poetického diváka, dá se říct bez rozdílu věku. ()

Vxxx

"Jaký je Váš sen?" Prostě klasika, kterou je potřeba znát. Moderní popelka v podání dvou úžasných herců. Za mě *****, protože tohle je film, který si pustím třeba 6x denně a stejně mě neomrzí :) 5* ()

ivishka

Naprostý herecký koncert, který mi nepokazila ani jedna jediná vedlejší role. Oprsklá a kouzelně nemotorná Julia Roberts v roli prostitutky a tehdy už stříbrovlasý Richard Gere ve svém největším živlu :-). Hlavní herečka ani náhodou nebere nadarmo jméno své slavné herecké rodiny, která do puntíku ví jak v tom všem okolo toho hollywoodského tóča chodit. Nikdy mě nepřestane bavit proměna takové buranky a zároveň prostituky v krásnou vyzrálou ženu, která naprosto změní svůj život - láska asi teda dělá divy (a mě nezbývá nic jiného než doufat v podobného prince v obleku a v limuzíně s kyticí růží v zubech. Nikdy mě nepřestane také bavit rubrika zajímavostí (někde je opravdu škoda, že se nevyskytují zajímavosti žádné), která mi poskytla velmi zásadní info v tehdy navržené verzi filmu - ale náhoda je blbec a nakonec to dopadlo možná i mnohem lépe než by to skutečně dopadnout mělo. ()

Riddick77

Absolutní klasika v žánru romantických komedií, přičemž takto sympatické obsazení s výjimečnou chemií mezi hlavní dvojicí je dnes téměř nedosažitelné. Marně vzpomínám na rok, kdy jsem tenhle film alespoň jedenkrát neviděl. 10/10! ()

Orlau32

Báječná Lovestory. Komu se to nelíbí, ať se nedívá a poslouchá vynikající dialogy. Úžasnou postavou je přece ředitel Hotelu Hector ELIZONDO, který zahrál tu úlohu tak brilantně, jak se jenom může ředitel luxusního 5* hotelu chovat. Vzpomeňte na závěrečnou scénu, kdy Richard GERE mu s prosbou odevzdává drahý šperk, zda by jej mohl vrátit klenotníkovi. Ředitel hotelu šperk převezme s otázkou : "Smím ?" (chce se podívat na drahý náhrdelník). Gere, evidentně smutný, že mu odjela krásná žena, přikývne. A nyní mu ředitel řekne elegantně to, co by si jinak netroufl : "Člověk se těžko loučí s takovou krásou..." Co myslíte, měl zrovna v tu chvíli na mysli ten šperk ? " A víte,že Derryl vezl slečnu domů ?" To jsou střípky elegantních rozhovorů, které ten film obsahoval. A v tom je jeho úžasné kouzlo. Jednoznačně dávám 5*. Dodatek : dnes 25.12.2008 jsem tento film viděla po osmé - stále se je na co koukat a doufám, že brzy vyjde na DVD v PNS. ()

Siegmund

Je to až neuvěřitelné, ale je to tak; tahle limonádička a červená knihovna je tak úžasně zpracovaná, že se vždy vyplatí vidět ji vždy znovu a znovu. Myslím si, že tento film je, i přes notoricky prostý děj, natolik dokonalý, že bude možno podívat se na něj i za takových 50 let. ()

J3dla

Vítejte v Hollywoodu, ve městě, kde je možné všechno. I takto může začínat pohádkový příběh, který dokáže pohladit po srdci i po bezmála patnácti letech. Vztah mladičké Vivian a stárnoucího Edwarda, když se nad tím trochu zamyslím, je sice tak trochu absurdní, ale to nezmění nic na tom, že jako celek tato romance působí velice přirozeně a roztomile. Netrapte se se šedými všednostmi obyčejných dnů, vydejte se do Hollywoodu:) ()

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

04.04.2017

Přední skladatel instrumentální filmové hudby James Newton Howard obdržel v neděli 2. dubna z rukou Martina Pomothyho "ČSFD Award" za "Oblíbeného skladatele dobrodružných soundtracků". Průlomovým… (viac)

Zemřel Garry Marshall, režisér Pretty Woman

Zemřel Garry Marshall, režisér Pretty Woman

20.07.2016

V 81 letech nás opustil filmový a televizní klasik Garry Marshall. Většina z vás ho zná jako režiséra Pretty Woman nebo Deníku princezny, Marshallovi ale dala kariéru hlavně malá obrazovka. Jako… (viac)