Joanna Staytonová (Goldie Hawn) sa síce na nedostatok peňazí sťažovať nemôže, ale ani keby ich mala miliónkrát viac, mladému Deanovi (Kurt Russell) by aj tak za odvedenú prácu nezaplatila. Lenže božie mlyny melú spravodlivo a niekedy aj pekelne rýchlo. A tak na výlete na luxusnej jachte spolu s manželom Joanna spadne cez palubu a stratí pamäť. Jej manžel reaguje patrične egoisticky a svoju milovanú ženu v hodine opúšťa. To však už je príležitosť pre Deana, ktorý Joannu presvedčí, že jej skutočný manžel je práve on. Ostáva už iba jediné: Dúfať, že sa Joanne pamäť nikdy nevráti... (RTVS)

carly

Garryho Marshalla mám rada. robí filmy mne tak na mieru. Kurt Russell je ešte stále eye-candy a ako komediantovi mu to ide skvelo. no a Goldie Hawn v úlohe polepšenej dedičky excelovala. romantická komédia ako má byť. a aj ten záver sa im podaril :) ()

gabin(a)

Takhle si představuji film pro deštivé nedělní odpoledne. Úžasně příjemné, vtipné, je vidět, že Goldie Hawn a Kurt Russel jsou sehraná dvojka. A když už romantická komedie, tak Hanks nebo tohle, aspoň se člověk zasměje. Výkony Joanny v zanedbané domácnosti jsou prostě kouzelné, jak hodnotí jeden ze synků: "Už je to dobrý, už aspoň nedělá bá bá bá bá...." Myslím, že líp než Goldie Hawnová si ze sebe umí střílet už jen Iva Janžurová!Howgh!-----Nehowgh - teď jsem se v komentářích, které obvykle čtu až po napsání toho svého, dozvěděla, že se GH a KR při natáčení filmu teprve poznali. Takový přehled o soukromí herců zas nemám. Tak to teda klobouk dolů, působí fakt sehraně. A teď howgh! ()

Martrix

Klasika z dob, kdy byla v komediích notná dávka sentimentu povinností. Dnes jsou komedie tvrdší, cyničtější...prostě jiné a navíc se jich v posledních letech nijak moc neurodilo(dobrých), takže pokud jsou tyto starší kousky servírovány v umírněném množství, je to takové milé... . Nemá cenu nimrat se v kvalitách scénáře, nebo režie, protože komedie devadesátých let...to je žánr sám o sobě. Co by jste vlastně chtěli, když je zápletka ve stylu: bohatá kráva ztratí paměť, chlápek ji namluví, že je jeho manželka...kráva dostane lekci, pak chlápek dostane lekci a všichni okolo dostanou lekci a nakonec... . Přesto to ve své čiré primitivnosti funguje a náladu to nepokazí. ()

c.tucker

Tohle je přesně taková romantická komedie jaká má být. Pár nezapomenutelných vtipných momentů a tomu řádka romantiky s charismatickou ústřední dvojicí, mezi kterou to jiskří jak elektrická bruska při střetu s kovem. ()

WolfR

Tohle je dobrý film. Ne jak ty dnešní rádoby romantické filmy, hrající na city přes milión klišé a nefungující nucenou chemii. Máme tu pěkný příběh orámovaný dobrým výběrem herců, 4 hvězdy. ()

dr.fish

Zcela otřelý nápad z mnoha jiných komedií zde probíhá formou amnézie hlavní postavy, která zapomene, že je bohatá fuchtle a stane se vzornou manželkou jiného muže. Z plánované pomsty truhláře, který nedostal zaplaceno, stane se láska a ro mantika je na světě. Poměrně jednoduchý námět je skvěle rozepsán po stránce dialogů i vedlejších rolí. Výsledkem je nenáročná avšak poctivá zábava. Vzhledem k tomu, že filmová klišé let osmdesátých se dnes už neužívají, působí film svěže a ještě nápaditěji než v době svého vzniku. 85% ()

sir-dave

Milé překvapení. Hlavní dvojka si "rozuměla" už od první chvíle, asi i kvůli toho, že Russell s Hawn už spolu nějakou dobu žili na společné hromádce. Především Hawn dokázala zahrát svou roli perfektně. Příběh možná trochu předvídatelný ale na druhou stranu poutavý. Romantika jak má být. Spolu s Pretty Woman nejlepší filmy od Marshalla. ()

otík

Správně potrhlá americká komedie, která líčí přerod nafrněné madam přes Popelku až po milující ženu. K tomu sympatický Kurt Russell jako nejdříve mstící se bastard, poté jako milující maník. Prostě dokonalá americká pohádka v trochu crazy balení. Proč ne. ()

st.verka

U téhle komedie jsem se vážně bavila. Líbilo se mi, jak ji Kurt svým dokonalým pozitivním přístupem proměnil k nepoznání a jak mu to "baštila". Bohužel konec byl moc sentimentální a tak také jen za čtyři... ()

Tyny

Tohle je prostě skvělý. Jako malá jsem to párkrát viděla v televizi a nikdy jsem si nemohla vzpomenout, jak se jmenuje ten film, kde byla ta namyšlená ženská, která potom vypadla z lodi a ztratila paměť. Je to geniální, takových filmů by mělo být o hodně víc, měl by jimi být přeplněný internet, aby se lidé měli na co dívat, jelikož tohle mně prostě baví. Je to vtipné, zábavné, rodinné, romantické, má to nápad a má to hlavu i patu. Bravo. ()

Endyis

Prostě když si objednám limonádu, tak nemůžu čekat, že mě někdo naservíruje drahé šampaňské, proto filmy tohoto typu nemohu srovnávat s nějakámi uměleckými mrdami. Svůj účel plní a o to tak nějak jde ne?? ()

Honba za předělávkami

Honba za předělávkami

12.12.2009

Tohle bolí. Ne že bych si nedovedl představit remake Honby za diamantem, ale chtělo by to schopného režiséra a hlavní představitele, kteří alespoň vzdáleně napodobí chemii, jiskřící v té době mezi… (viac)