Potomok

• Česko Potomek (viac)

V rovnakom čase ako prišiel na svet malý Miles, sa na inom mieste odohrala tragédia. Dve zdanlivo nesúvisiace udalosti sa o niekoľko rokov prepoja desivým spôsobom. Milesova mama Sarah so znepokojením sleduje synovo nevyspytateľné a agresívne správanie. Postupne sa zmieruje s myšlienkou, že malého chlapca ovláda nejaká zlá, nadprirodzená sila. Musí potlačiť svoj materinský inštinkt milovať a chrániť vlastné dieťa a podrobiť ho testom, aby pochopila, prečo robí tie hrozné veci. Chce sa za každú cenu dozvedieť pravdu – kto alebo čo získalo moc nad jej synom. Odpovede na všetky otázky sa skrývajú hlboko v minulosti a Sarah čoskoro pochopí, že skutočnosť je ďaleko horšia ako jej predstavy... (Forum Film SK)

Anul

Námět filmu byl geniální, ale to, co z toho vzniklo už tolik ne. Respektive, začátek slušný, ale čím déle film jel, tím méně a méně mě drželo u jeho sledování. Žádná převelká akce, nic moc pointa a konec dost odfláklý. Co se ale musí pochválit byla atmosféra a hudba filmu. Obsazení jako takové bylo obstojné, i když Taylor Schilling by si mohla vzít kurzy herectví. Čekala jsem, že po OITNB se rozehraje, ale její výkony stále pokulhávají. ()

Miroslav.Zac

Průměrný horor o děcku, které se narodí v den, kdy zemře někdo jiný. Dnes už docela klišé námět, který neurazí, ale pokud nenabídne něco nového, tak ani nenadchne. Navzdory zřejmým představám tvůrců o zajímavém konci, mě nenadchnul. ()

Little_Sawy

Ani neviem čo si o The profily mam namýšlať, tajné som nejak veril, že to bude ak The Boy, ale trochu som ostal sklamaný. Po vyšinutej matke sa zdedil syn, do ktorého sa reinkarnoval bývalý vrah. Námet bol dobrý, decko bolo desivé, ale mohli tam viac pridať jumpcsary, aby to nabralo viac na efektu. ()

PsychoMike

Keď som videl,že bude tam malý George, tak som to musel vidieť. Film celkom prekvapil .Pre mňa to bolo niečo nové,ale skôr by som film zaradil čisto ako thriller nie ako horor. A ten dramatický koniec, celé kino ticho. Nikto nechápal čo to práve videli. Jackson Robert Scott dokázal opäť , že je veľmi talentovaným mladým hercom. Dávam 6.5/10*. ()

TeoDorMax

V zásade bol tento film pozliepaný z iných filmov a bola to čistá zlátanina všetkého čo sme už videli. Dieťa ktoré sa tvári nevinne a popritom je to sadistický násilník - Sirota (2009). Psík ktorý niečo cíti a neustále šteká. Vyvrcholí to jeho zabitím - 3:15 zomrieš (2005) + iné. Lacné a predvídateľné ľakačky - Insidious, Conjuring atď... Proste tomu filmu chýbala originalita. Viac ako dve hviezdy si nezaslúži. ()

Igwar

Film rozhodne nesklamal, skôr naopak. Téma je pomerne originálna a dnes už ani nie je možné urobiť film bez nejakej (náhodnej) podobnosti s inými filmom. A je tu ešte jedna vec. V hororoch so zlými deťmi väčšinou detský herci nezvyknú priamo predvádzať otvorené násilie a vraždiace krvavé scény a tieto veci sa odohrávajú za kamerou, v náznakoch, alebo vraždí tajomná sila. No v tomto filme nie a 11 ročný J.R. Scott hrá všetko a naplno. Taktiež Scott nebol prvoplánovo vybratý pre jeho zlovestný alebo divný výraz tváre, ako to väčšinou pri takýchto filmoch býva. Je úplne normálny chlapec, ktorý však monštum v sebe dokáže zahrať bravúrne a naozaj naháňa strach.To ešte viac podčiarkuje pointu filmu.Na úplnom konci mi chýbalo nejaké to prekvapenie aj pre samtného Milesa. Chystá sa snáď aj ďalší diel ? Ak áno, určite si ho pozriem. ()

GreyWolfSvK

S filmom som veľmi spokojný, i keď filmov s témou posadnutých detí je viac než dosť, ale tento snímok prináša niečo svoje a originálne. Určite by sa z toho dalo vymajstrovať ešte viac, ale dostali sme solídny, skôr thrillerový, ako hororový snímok. Tých ľakačiek veľa nebolo, ale atmosféru napätia si film držal po celú dobu. Aspoň teda ja som bol "napätý ako guma v trenkách", hlavne jeden s kamošou, čo vedľa mňa v kine sedel bol hotový z jednej scény (ale pochopil som prečo). Malý Jackson hrá svoju postavu presvedčivo a táto úloha mu sadla. Má v sebe ten "kukuč" pre takéto filmy. A v podstate všetci mi tam nejako sadli. Nemal som pocit, že by boli vedené nejaké hlúpe dialógy/monológy medzi postavami. Nejako to tak celé fungovalo a film som si užil od začiatku až do konca. Na konci som čakal typické "klišé" a predpokladal som niečo iné, ale som rád, že to dopadlo tak, ako to dopadlo. Asi bych to hodnotil 7/10 a to len preto, že trailer napovedá viac, ale inak môžem určite odporučiť. Možno si na to zájdem znova. :-) ()

PachoSK

Fanúšikovia hororu ako takého si v tomto filme príliš na svoje neprídu (myslím tým fanúšikov, ktorí rátajú veľkosť hororu podľa počtu vrážd, výkrikov a ľaknutí). A to je možno dobre. Ako divák, ktorý nie je príliš zástancom klasických hororových filmov som si práve naopak prišiel na to svoje, a teda ničo viac plnohodnotné. Celkovo hodnotím film pozitívne a to hlavne z pohľadu hlavnej postavy, mladého Milesa (Jackson Robert Scott). Ako sa už ukázalo vo filme TO, ide o nesmierne nadaného začínajúceho detského herca, ktorého čaká nepochybne obrovská kariéra. V tomto filme bol jednoducho geniálny a zatienil všetkých svojich hereckých kolegov. Z jeho strany excelentný výkon. Ale vrátim s k hodnoteniu filmu ako celku. Úprimne, nie je to film, ktorý by ste si v živote pozreli viac ako 1-2x. No určite stojí ísť naň do kina, kde vás to vtiahne do atmosféry. Osobne, som rád, že to malo celkom originálnu zápletku, no na druhej strane, scenár filmu bol až príliš jednoduchý a počas celého filmu nijako nevybočil zo svojej šedej priemernosti. Osobne by som váhal medzi 3* - 4* hviezdičkami, no Miles by si 3* proste nezaslúžil. Klobúk dole pred týmto talentovaným mladíkom. Budeme o ňom ešte veľa počuť. ()

DenyK

Jako horor bych to zase tak neviděl, spíše jen thriller. Je to zajímavý film, na který jsem šel do kina rád. Ale mohli vynechat ty hrozné scény s uříznutou rukou, zabitým psem nebo umlácením spolužačky nářadím. Mohli místo toho dát lekačky, ty jsem právě postrádal, aby to byl horor. ()

january

Vše, co od hororu čekám. Sice ne geniální, ale rozhodně ne hloupá zápletka a příběh, a strach na základě atmosféry a ne prvoplánových hlasitých zvuků a krvavých nechutných scén. V polovině případů jsem se bála u scén, ve kterých se nakonec nic děsivého nestalo. Taky hodně oceňuji, že se postavy nechovaly hloupě a nelogicky, jako například u Tichého místa. ()

Miro.boc

Pre mna určite jeden z tých lepších hororov, ktoré nám tento rok zatiaľ priniesol... Koniec voľne nechaný pre možné pokračovanie, a celkovo bolo niekoľko pasáži, kde som sa trošku zlakol, tento horor sa oplatí si pozrieť..... Uhm-hmmm-hmmm-hmmm~hmmm~hmmmmm.... Už si to pohmkávam aj ja ()

BillyGoat

Po filmové či žánrové stránce to úplný průšvih není, ale : diváka prostě štve, že se tu postavy chovají často až kreténsky a jejich kreténismus "posunuje" děj - a to už docela průšvih je. ()

lineker

Po stránce řemeslné opravdu není dvakrát nic, co by se dalo The Prodigy vytknout. Pár zapamatovatelných momentů se zde také dalo najít, ovšem ve scénáři jich mělo a také mohlo být víc. Někde se mně zdálo, že se autoři zbytečně báli přitlačit na pilu. Takhle tohle zázračné dítě bohužel dokázalo filmově bavit pouze na úrovni průměrnosti. ()

BStone

Další letošní horůrek který se probojoval až do tuzemských kinosálů. Nutno podotknout, že nezaslouženě. X-tá variace na totéž, průměrné, i když celkem solidní zpracování a námět, který se o nějakou originalitu ani neotřel. 40% ()

Andrew88cz

Když Potomka srovnám s Orphan, tak Potomek v tomto duelu vítězí. Příjemné překvapení, pěkná jednohubka, která neurazí navíc při sledování filmu v noci a pěkným ozvučením to má grády. (8/10) ()

tomindel

Viac thriller ako horor. To už aby som sa bál aj vlastného decka. Spoiler!! Dobrý záporák s Hetorochromiou (Rôznofarebné Dúhovky) ktorú ma aj náš hlavný hrdina ktorého si zahral Jackson Robert Scott z filmu TO (2017) jeden z dôvodov prečo som si tento film vôbec pozrel je ten že tento mladý herec iba 11 rokov a to v sebe ma úplne sa hodí do hororoviek, thrillerov a mysterióznych filmov. Zápletka s rozdvojenou osobnosťou alebo ako hovoria vo filme s reinkarnáciou je dobre vymyslená . Matka ktorá nechá chlapca všemožne testovať aby zistila čo to vlastne ma doma za satana a jedine čo jej aj tak ostane je zbaviť sa ho aj keď nie moc premysleným spôsobom . Postava otca v tomto filme nemá žiadnu poriadnu zásluhu na vývoji deja čo je škoda umrie presne tak ako som to aj čakal. (nemusel tam ani byť) Koniec filmu otvorený čo trocha zamrzí ale čo už. 65% Celkom dobrý filmový zážitok. ()