Johnnyho (Al Pacino) práve prepustili z väzenia a našiel si prácu v kaviarni. Tu stretáva Frankie (Michelle Pfeiffer), do ktorej sa beznádejne zaľúbi. Aj keď Frankie sa zdá byť samotárkou, Johnny je rozhodnutý, že ich vzťah bude kvitnúť. Adaptácii známej divadelnej hry výrazne pomohli obaja herci, ktorí rozohrali mimoriadne príťažlivé a najmä živé charaktery postáv. Najlepšia komédia roka 1991... (STV)

Caszidy

V roce 1991 natočil Garry Marshall možná ne úplně všeobecně známý, ale rozhodně nejlepší snímek své bohaté kariéry! Divadelní hru na jejíž motivy je film natočen jsem neviděl, tudíž nemohu srovnávat. Ústřední dvojice je naprosto vynikající a vhodně ji doplňují i vedlejší postavy. Film beru i jako jakousi nenápadnou poctu tradičním malým americkým fast foodům a jejich zaměstnancům. ()

murakamigirl

Tu sa prekrásne potvrdzuje, aká velerelevantná je v romantickej komédii hladko a životne napísaná dvojica a nemenej potom jej herecké obsadenie. Nemusia to byť ani ničím originálni ľudia, no ak dýchajú, ozaj dýchajú, už prirodzene získavajú nejaký ten punc špeciálnosti a upriamujú na seba všetku pozornosť. Frankie a Johnny predstavujú také postavy- dvoch priemerných ľudí, ukrutne osamelých, nie zrovna úspešných, každého so svojou vlastnou spoločensky zúfalo neojedinelou históriou. Pfeiffer a Pacino z nich vyčarovali 2 jedinečných ľudí. Svoj šarm a nasadenie zapriahli a navzájom prepojili, a donútili nás tak čeknúť v dosahu všetky zástrčky a spotrebiče či sa nám náhodou niečo nepáli :) a zatopili nás citom a tichou závisťou. A žánru priniesli absolútne neopakovateľný milostný pár. Frankie a Johnny. Ešte aj poučili ste nás. Obyčajne, opakovane, nenútene, zvodne. Parádne ste nás poučili(!) 90%. ()

corpsy

Skvelá sexy komédia. Al Pacino a Michelle Pfeiffer sa k sebe neuveriteľne hodia. Chémia a príťažlivosť medzi nimi funguje a to je hlavné plus tohto snímku. ()

Freemind

To hodnocení na poslední chvilku zachránilo finále - do té doby to byla spíše slabší, příšerně ukecaná romantická komedie s topornými vtipy a dvojicí, která mi od začátku nebyla ani trochu sympatická. ON - až úchylně dotěrný egoista, ONA - labilní hysterka. Al i Michelle jsou výteční herci, některé vedlejší postavy taky zaperlí, ale celkový dojem to zachránit nedovedlo. ()

kaylin

Garry Marshall je ve svých filmech nesmírně předvídatelný, ale i to napomáhá tomu, abyste se do jeho snímků dostali. Jsou to romance, které mají hlavu a patu. Alespoň u starších kousků. Jsou zábavné a zajímavé, protože mají dobré charaktery. Tohle potvrzují nejen Al Pacino a Michelle Pfeiffer, ale také klasicky dobré vedlejší postavy, kdy osobně se mi nejvíce líbil Nathan Lane. ()

Fanucci

Vtipná, dojemná, ale nekýčovitá komedie. Hlavní postavy působí velice civilně a jejich příběh uvěřitelně. Pacino jako tradičně nezklamal, ale výkon, který mne totálně uzemnil, podala Michelle Pfeiffer. Pro mne představuje role Frankie vrchol její herecké kariéry. ()

Martin741

Pre mna asi tak na urovni Pretty Woman. Spociatku dobre, ma to tempo a slusne dialogy, skoda len ze v strede prevladli vatovo plane plky, koniec je trochu utnuty a nezazivny. Nuda dostala vela priestoru, to tiez povazujem za spatne. Celkovo ale slusna romantarna, ktoru tahaju hlavne Al Pacino a vyborna Michelle Pfeiffer : 60 % ()

BarryLyndon

Garry Marshall natočil rok po legendárním snímku s Julii Roberts tuto pecku. Není to ani z desetiny tak divácky vděčný film, ale o to jsou AL Pacinovi a M.Pfeiffe výkony působivější. Je to spíše konverzačka a je tam i nějaké to drámo, ale určitě se tomu vyplatí dát šanci. Taková odlehčenější verze Carlita :) 8/10 ()

laik_60

Začalo to sympatickým songom o Frankie a Johnovi, skončilo do Debussyho podmazom. A medzitým ? Pekný, skôr romantický ako komediálny, príbeh s Al Pacinom a Michelle Pfeifferkou. Príbeh taký bežný, ľudský, o zranenom vnútri o láske o strachu niečo znovu si začať . Milovníci dramatických (odľahčených) žánrov si prídu na svoje. Herci boli skvelí, a to nielen hlavní protagonisti. ()

zette

Prikladny film o tom, ze trpelivost prinasi ovoce:-). Film pusobi velice realne, az temer " bezne ", coz je jeho nejsilnejsi stranka. Hlavne sceny z restaurace jsou povedene ( v recke jidelne bych ale uvital alespon jedno jidlo z Peloponesskeho poloostrova ). Skvely vyber hercu ( mozna ke konci uz mi Pacino a jeho psi oci zacaly vadit ), at uz servirky, majitel restaurace, teply kamarad, kuchar. Tomu vsemu vsak dominuje Pfeiffer, ktera podala velmi dobry vykon, zaujala me predevsim jeji mimika. ()

sulimo

Taková pitva jednoho vztahu, jehož účastníci jsou problematičtí jedinci. Myslim, že v žádnym filmu mi tak Al Pacino nelezl na nervy....a navíc to občas byla docela kýčovitá nuda. ()

Juto

Veľmi príjemný príbeh lásky, ktorý by nebol taký dobrý bez skvelých hereckých vystúpení Al Pacina a Michelle Pfeiffer. 6/10 ()

otík

Ačkoliv super herci se sešli na tomto snímku, nezůstalo mi po něm nic než trošku nahořklé v ústech. Asi mi moc nesedí Al Pacino. ()

zombkiler

I když to není špatná komedie, Al Pacino opět potvrzuje, že je výborný herec, Frankie mi byla tak strašně protivná, že se bohužel tomuhle hodnocení neubránim. ()

andrii

Docela obyčejné seznámení, docela obyčejné námluvy v zavedeném bistru na rohu newyorských avenue. Není to žádná legrace. Ona na place - od stolu ke stolu, on v kuchyni, zapřažen v provozu. Snídaně, obědy, večeře - minutky k vzájemné důvěře. Objednává si u ní chod, který v hlavním menu běžně k dostání není – celé její srdce, celou ji. Má zájem o upřímné sblížení. Hoď za hlavu vylíčenou minulost s modřinami. Budu milovat více, budu milovat lépe. Slibuji. Nabízím moře lásky, žádné psí odpoledne… ()

senor

Průměrná a pomalu se vlekoucí romance, kterou ozvláštňuje snad jen zajímavé obsazení. Nic pro mě, ale vyznavači žánru si přidají hvězdu navíc. ()

hallelluja

Páni scenáristi, prosím vás, na ktorej planéte je možné, že heterosexuálny muž okamžite po hysterickom záchvate svojej drahej s úprimným záujmom vysloví: "Môžeme sa o tom porozprávať..." ()

Moje další první velká láska

Moje další první velká láska

20.06.2006

Taky milujete romantické slaďárny o malých harantech, kteří se v sedmi chovají i vypadají na dvacet (holky, kluci spíš naopak) a první sex a skutečnou pravou lásku si odbudou do dvanáctých narozenin… (viac)