Bažina

Poľsko, (2019–2023), 15 h 11 min (Minutáž: 48–61 min)

Réžia:

Jan Holoubek

Andrzej Seweryn, Dawid Ogrodnik, Magdalena Walach, Zofia Wichłacz, Agnieszka Żulewska, Ireneusz Czop, Piotr Fronczewski, Gabriela Muskała (viac)

V polském městě na začátku 80. let najdou zavražděnou prostitutku a vedoucího mládeže. Policie ale s případem zachází tak, že vzbudí podezření dvou novinářů. (Netflix)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (6)

Bažina (2018)

Pokud si mě seriál něčím získal od samého začátku, byla to výborně vytvořená atmosféra doby mého dětství. Jinak jsem byl ale po prvních dvou epizodách dost na pochybách, námět mě sice zaujal, ale příběh se mi zdál být jaksi mdlý a bez tempa. To se ale naštěstí už ve třetím dílu změnilo, děj nabral na naléhavosti a další dvě epizody mě o kvalitě seriálu přesvědčily už definitivně. Pokud byste tedy po úvodních dvou dílech váhali, vydržte, následující tři části rozhodně stojí za to. ()

Epizoda 1 (2019) (S01E01)

V poslední době si na polskou tvorbu nemůžu stěžovat. Skoro každý titul, po kterém sáhnu, mě baví. První epizodu seriálu hodnotím tradičními třemi kousky, které reprezentují slušný dojem, zároveň ale znamenají, že mě úvodní díl ničím neohromil. Každopádně šlo o solidní úvod, na němž by se dalo stavět. ()

Epizoda 2 (2019) (S01E02)

Předpokládal jsem, že budu po první epizodě hodnotit vyšší známkou, ale nemůžu se zbavit pocitu, že této záležitosti chybí svižnější tempo. Příběh má přitom slušný potenciál, tvůrcům se podařilo vytvořit i slušnou dobovou atmosféru (po hodně, hodně dlouhé době jsem zase viděl Źuka), jen ten děj by mohl být živější. ()

Epizoda 3 (2019) (S01E03)

Třetí epizoda pro mě byla zatím tou nejlepší. Zvídaví novináři se konečně začali dostávat hlouběji pod povrch obou případů a začalo to hýbat nejen soudruhy ale i hormony. Bavil jsem se o poznání více, než u obou předchozích dílů a doufám, že mi to už vydrží. ()

Epizoda 4 (2019) (S01E04)

V komentáři k předchozímu dílu jsem napsal, že šlo o zatím nejlepší epizodu, a za to slovo zatím jsem hodně rád. Hned další návrat příběhu se u mě okamžitě ujal vedení, protože měl skvěle napsaný scénář, kterému převedení na obrazovku jedině prospělo. Výborně zpracovaná záležitost. ()

Epizoda 5 (2019) (S01E05)

Váhal jsem mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami, nakonec jsem přiklepl plný počet, protože mě potěšilo, že scénáristům na poslední chvíli neujela ruka a dokázali přijít se smysluplným závěrem, v němž dokázali udržet i slušnou dávku napětí. Bavil jsem se. ()