Piotr předá Witkovi klíčový důkaz. Při pátrání po minulosti Grochowiaka a Józeka ve sportovním centru si Witek všimne fotky Justýny. (Netflix)

Necrotongue

V komentáři k předchozímu dílu jsem napsal, že šlo o zatím nejlepší epizodu, a za to slovo zatím jsem hodně rád. Hned další návrat příběhu se u mě okamžitě ujal vedení, protože měl skvěle napsaný scénář, kterému převedení na obrazovku jedině prospělo. Výborně zpracovaná záležitost. ()

Trevor

Po veľmi dlhom čase môžem s čistym svedomím udeliť plný počet 5*. V tejto epizóde funguje všetko. Dokonalý obraz pokrivenej spoločnosti (síce si väčšina ľudí myslí že tomu tak boko iba za komunizmu) v ktorej sú mocní neohrozenými ľuďmi, mladý naivný novinár si myslí že práve on je ten čo to dokáže zmeniť a zrelý muž v rokoch vie že proti tomu nemá zmysel bojovať. Do toho nádherný obraz mládeže, ktorá pre peniaze urobí takmer všetko a pri útoku Agniezky to je dokonalý obraz ich mentálnej "vyspelosti" a nikdy nekončiacej závisti. Tak ako sa Witek snaží újsť z krajiny tak by v dnešnej dobe pred skazenou spoločnosťou tiež rado uniklo mnoho ľudí. S tým rozdielom že vtedy všetci verili že na Západe bude lepšie, kým zrelí ľudia v súčastnosti vedia že sa treba pozerať iným smerom. Povedzme do Kirgizska, Thajska či na Filipíny. ()

bubun

Zatím nejsilnější a asi nejpromakanější epizoda. Mám jen jednu výhradu, a ta se týká té záchodové scény na diskotéce. Samozřejmě se ta situace nedá zcela vyloučit, ale řekla bych, že dobrých 95% dívek ve věku 14 - 18 let opravdu nemá tendence se v "bitce" projevovat tímto způsobem. Jasně, určitě by došlo na kopaní, strkání, fackování, škrábání nehty, tahání za vlasy, kousání, ječení a mlácení kolem sebe hlava nehlava, ale toto mi přijde hodně přitažené za vlasy (pochopitelně, jde o účely seriálu, zhuštění už tak dost husté atmosféry). A kdybych chtěla být úplně upřímná, tak bych musela napsat, že mi tato scéna přijde hodně ovlivněná "mužskou" optikou (velký důraz na uvozovky, nechci v žádném případě házet všechny do jednoho pytle). ()