Bažina

Poľsko, (2019–2023), 15 h 11 min (Minutáž: 48–61 min)

Réžia:

Jan Holoubek

Andrzej Seweryn, Dawid Ogrodnik, Magdalena Walach, Zofia Wichłacz, Agnieszka Żulewska, Ireneusz Czop, Piotr Fronczewski, Gabriela Muskała (viac)

V polském městě na začátku 80. let najdou zavražděnou prostitutku a vedoucího mládeže. Policie ale s případem zachází tak, že vzbudí podezření dvou novinářů. (Netflix)

Recenzie používateľa Cheeter k tomuto seriálu (14)

Bažina (2018)

První série ani neoslnila, ani neurazila. Navíc jsem myslel, že půjde o jednorázovou záležitost bez pokračování, proto mě druhá řada překvapila. Ta mi nakonec přišla i lepší, jak ta první. I tak Rojst není tak ostrý jako Dozvuky nebo Volyň, byť potenciál by k tomu byl a určitě by seriálu hodně pomohl. ()

Rojst (2018) (S01)

Taková klasická detektiva z prostředí Polska. Neurazí, ale žádný zázrak to není. Příběh se aspoň trochu větví a člověk musí neustále přemýšlet, jak se věci mají. Určitě jsem se nenudil, ale taky by se našlo pár míst, kde se dalo zapracovat. ()

Epizoda 1 (2019) (S01E01)

Klasický rozjezd co ani neurazí, ani neoslní. Ale zápletku tu je a dost jasná, takže teď zbývá počkat, jak se rozvine. ()

Epizoda 2 (2019) (S01E02)

Stejná úroveň předchozí epizody, nic zvláštního, co by mě hodně zaujalo. ()

Epizoda 3 (2019) (S01E03)

Seriál si zatím drží celou dobu stejnou a ne špatnou úroveň. Jde spíš ale o takový lepší průměr. ()

Epizoda 4 (2019) (S01E04)

Pro mě nejlepší díl celého seriálu. Přišlo mi, že tvůrci ukázali většinu ze zápletky a příští díl se to jenom dotáhne. A pokud ne, tak jedině dobře. ()

Epizoda 5 (2019) (S01E05)

Nutno přiznat, že v posledních dvou dílech se úroveň dost zvedla a bylo za mě dobrý, že se většina vysvětlila. ()

Bažina 1997 (2021) (S02)

Zajímavé pokračování první série, dokonce se povedlo i dobře maskovat i herce. Když skončila první řada, tak jsem čekal že to bude jednorázová záležitost, docela mě to nutí přemýšlet, jak Netflix volí seriály, co se budou točit. Rád bych viděl další řadu Tribes of Europa, ale na tu to zatím nevypadá. ()

Epizoda 1 (2021) (S02E01)

Herní plán je rozestaven, teď uvidíme, jak začnou jednotlivé postavy hrát. Navíc tu jsou nevyřešené šrámy z minulosti. ()

Epizoda 2 (2021) (S02E02)

No, stále mám dojem, že se o tom německém táboře sice pravdu dovíme, ale ne obyvatelé města. To se zjištění evidentně brání. ()

Epizoda 3 (2021) (S02E03)

Jak to vidím, tak děj se pomalu sune dál. Mám z toho ale pocit, že tahle řada je víc statická, než ta první. ()

Epizoda 4 (2021) (S02E04)

Konečně mi přijde, že tvůrci na to šlápli a konečně to stálo za to. Sice by mohli zmizet drobné prostoje, ale konečně to zase nějak vypadá. ()

Epizoda 5 (2021) (S02E05)

Začínám si říkat, že kdyby první díly stáhly na dva, tak by to mohlo být i lepší a seriál by měl lepší spád. ()

Epizoda 6 (2021) (S02E06)

Závěr se za mě sakra povedl, spoustu věcí jsem sice čekal, ale zpracování a vlastně všechno se dobře povedlo, takže za mě pochvala. ()