Bažina

Poľsko, (2019–2023), 15 h 11 min (Minutáž: 48–61 min)

Réžia:

Jan Holoubek

Andrzej Seweryn, Dawid Ogrodnik, Magdalena Walach, Zofia Wichłacz, Agnieszka Żulewska, Ireneusz Czop, Piotr Fronczewski, Gabriela Muskała (viac)

V polském městě na začátku 80. let najdou zavražděnou prostitutku a vedoucího mládeže. Policie ale s případem zachází tak, že vzbudí podezření dvou novinářů. (Netflix)

PaulCZE

Nuda hned z kraje po prvním dílu. Nesympatický mladý novinář, zbytečné větvení a komplikování příběhu, protahované scény o ničem. Když už si někdo dá práci s docela dobrým audiovizuálem, proč si už nedá i s tím ostatním? Jo, už vím. Je to další sračka od Netflixu. ()

iz67

Ty motivy mladého novináře, stejně tak jeho dialogy, to vše z osmdesátek, se svojí neuvěřitelností a strojeností nedají vydržet. Chová se, jako by nevěděl, že kolem to všechno řídí bolsevik. Jeho rodinné problémky jsou uvěřitelné stejnou měrou. Správný šéfredaktor. Uff. Prostě snaha nás do těch osmdesátek přenést nevyšla. Vůbec. Nevydržel jsem ani do konce 2.dilu. ()

Zuzato

Tentokrát jsem se netrefil do povedeného seriálu. Po Belferovi a Wataha nesmírně ucourané, nudné. Snad jediný díl měl drive. A nejde jen o akci. Ostatní seriály dokázaly vyrobit aspoň tu potřebnou atmosféru napětí. Tady nic. Navíc nedokázali využít potenciál tajemnosti lesa... ()

Saxos

Děj minisérie zasazen do soudružského Polska a bohužel vše bylo soudružsky přeplácané. Dvojnásobná vražda, dvoj sebevražda, valutové děvky, školní šikana, emigrace, křiváci poldové i politici, milenky i pomstychtivé manželky, vyhořelý starý novinář a k němu ambiciózní nováček, náznak poválečných křivd, tajemný les s bažinou, atd. Žádný z linků však nebyl pořádně propracován. Všeho moc škodí. Závěr: stejně doporučuji. ()

montelie

Nebýt konce, dal bych plný počet. Opravdu výborně budovaný příběh uzavřít stylem, došly prachy, zabijte koho půjde a nesmí to i s vysvětlením trvat déle než třináct minut, mi zrovna šťastné nepřijde... ()

kokofek

Pro mě naprosto přesně prostředí doby osmdesátých let. Přímo mě mrazilo. Né,že by dnes nebylo zlo,ale máte aspoň naději na spravedlnost. V době tohoto seriálu žádná naděje nebyla. když se soudruzi rozhodli tak nebyla šance. Fuj. ()

Matulko_

Výborná dobová atmosféra a špičkové obsadenie. Politické zriadenie, ktoré ovládalo východný blok po dve generácie, a ktoré ich následne poznačilo na minimálne ďalšie dve, malo na svedomí veľa príbehov, ktoré nemali „szczęśliwe zakończenie“. Rojst je spracovaný na výbornú a hoci je vďaka historickému kontextu možné mnohé zvraty predvídať, prináša nejedno prekvapenie. Pre mňa sa schovávala najväčšia komplexita za povahami postáv, ktoré sa odkrývali až do poslednej sekundy. ()

Modeman123

Co to bylo? Naivní příběh z polského venkova let dávno minulých, který ale postrádá úplně všechno, co by postrádat neměl. Ztráta času. ()

Hombre8

To je tak, když chtějí autoři mocímermo uspět na takové hodně komkurenční platformě, jakou Netflix beze sporu je. A vezmou to přes yntelygenci. Výsledkem je pak ale jen překombinovaný, nesrozumitelný příběh, který všichni, kdož mu porozumí, díky tomu vysoko hodnotí. Zapomenouce na ostatní. Na to, že ten příběh jinak zas až tak dobrý nebyl, že způsob "nakrůcania" je nudně netflixovský a mnohokrát okopírovaný, atd. Dívat se na to ale samozřejmě dalo. ()

Zix.

Průměrný kriminální případy, akorát že se odehrávají v né tak vzdálené minulosti. Je celkem otravný jak tu u všeho trvá hrozně dlouho než někdo něco zjistí. Určitě by nebylo na škodu kdyby se tempo pátrání trochu zrychlilo a seriál by byl o něco kratší. ()

lineker

Velmi dobré propojení reality komunistického Polska se všemi těmi stranickými propletenci, pokřivené morálky a strachu z moci mocných, které bylo navíc skvělo podkresleno exteriéry a kriminálního případu, který se vším výše jmenovaným úzce souvisel. ()

Van_Stajpen

Až na tu závěrečnou scénku se slečnami na záchodě, která byla jinak v racionálním seriálu hodně mimo, se mi seriál líbil. Bohužel, rád bych taky viděl nějaký český seriál na Netflixu... ()

Markytkaaa

Já byla k tomu Polsku taková skeptická ... Ale! Dokonalá atmosféra 80.let v Polsku. Skvěle vykreslené charaktery a postavy. Dobrý příběh, napětí. Hutná a hustá nálada celé série. Takže těším se na druhou sérii. ()

ZastataZofa

bravo poliaci.....kedy sa aj na Slovensku natočí niečo,čo nie je absolutne stupídne a nezaujímavé.....Bažina sa nevyhne občasnému zaškrípaniu,ale šlape na plný plyn,prostredie perfektné,herci sú výborní..(Jeremiáš Wišniowecki-ak je tu nejaký fanúšik filmu Ohňom a Mečom...)...proste radosť pozerať..... ()