Nacističtí vojáci mají bránit tajemnou hradní citadelu v rumunských horách. Náhodou však vypustí prastaré zlo, jež s sebou přináší smrt a zkázu. Pouze židovský vědec a jeho dcera mohou zastavit prokletého cizince z jiného světa... (oficiálny text distribútora)

thornhill

Ked som pred takými 15 rokmi čítal knihu,predstavoval som si jak by asi vyzeral film a to som nevedel že už natočený dávno je. Pochybnosti nad kvalitou zmizli pri mene M.Manna. Skvelé fantasy s tradične dobrou "mannovskou" hudbou. No kdo umí ten umí ()

nmarca odpad!

Chápu, že i herci jako Ian McKellen, Gabriel Byrne a Jürgen Prochnow a režiséři jako Michael Mann potřebují vydělávat na nájem, ale vše má své hranice! Tohle bylo jako amaterské video natočené chovanci pomocné školy. K nevydržení! ()

Arccos

Celkově má námět velký potenciál a náběh na horově-mysteriózní atmosféru, ale ta se povedla jen místy. A z některých momentů béčkovost přímo kape. Nejhorší je ovšem otřesná hudba, která zní nepatřičně a většinou působila velmi rušivě. ()

Tales

Tak tohle je dobrá ukázka toho, jak může bejt naprosto votřesná hudba destruktivní pro celej film. Nevim, jestli Mann jel na fetu, když to dělal, ale absolutně ten výběr hudby prostě nechápu. Další věc: I kdyby byla ta hudba lepší, ten film nemůže bejt snad ani průměrnej, protože dialogy jsou naprostá katastrofa a působěj spíš jako z nějaký šílený komedie a herci neuvěřitelně přehrávaj. To, že je ten film absolutní kokotina, kde ani nevíte co se děje, je už jen takovej bonus. Tenhle film totiž jako celek absolutně nefunguje, protože když vezmu v potaz všechny negativa, který jsem napsal, tak jediný co tu vidim, je docela slušnej vizuál (samozřejmě ne pořád, je tam dost scén, který jsou i v tomhle ohledu naprosto směšný) a celkem dobrá kamera. Já z toho cejtim, že na tom filmu je vidět, že Mann má docela talent, ale asi by u toho neměl fetovat, protože pak se to rozpadá jak domeček z karet a nedá se na to koukat, bez toho abyste se smáli tomu, jak je to debilní. Každopádně pro mě favorit na nejdebilnější výběr hudby do filmu, co sem kdy viděl, takovej zabiják atmosféry se jen tak nevidí :)) ()

Pitryx

Začátek dobrý, pak pokračuje snímek skvěle, ale následuje dlouhá hluchá část, se spoustou žvástů, které se k ději nevztahují. Závěr filmu se pak pohybuje tak nějak uprostřed. Vizuálně tedy nic moc, obluda je spíše k smíchu, ale zde nejde o obludu, ale ztělesnění zla. Za velmi zajímavé považuji hudební aranžmá. Až na některé pasáže hodnotím film tedy celkem pozitivně a v mezích normálního průměru. ČT1 05012010 8916/9146 ()

Kortexo

Brilantní horor s originální zápletkou a skvělým obsazením.Film splnil na jedničku svůj úkol a to, že si s nadšením chci přečíst knihu, která bude rozhodně ještě lepší... ()

Nathaniell

Zrovna jsme to s přítelkyní dokoukali a snižuji ze tří na dvě hvězdy. Důvod? Ten sestřih je úplně na hovno a místo aby se film za hodinu a půl snažil alespoň obsáhnout nějaké základy knihy, zdržoval se jen pitomýma scénama, který nikomu kdo nečetl knihu nic neřeknou a na který s 90 minutama sakra neměl mít čas. Ale on ho měl. Na úkor příběhu. Přirovnám vám to: Točit tímhle stylem Harryho Pottera, tak byste věděli, kdo je Protiva, ale netušili, kdo je Lucius Malfoy... S přivřením oka a taky z nostalgie dávám 2* ... Protože druhá možnost je napálit tomu rovnou odpad. Ne, ony některý scény byly hodně dobrý. Jenže jako celek film stojí za hovno. ()

benyy

Jurgen Prochnow v prekvapivo pozitívnej roli:) Čo mi aź dych vyrazilo bolo maskovanie Iana McKellena, vyzeral presne tak ako vyzerá teraz, maskéri pri jeho "ostarovaní" odvietli dokonalú prácu. Veľmi zaujímavý príbeh, zopár dejových nejasností pravdepodobne ponechaných na divákovu predstavivosť, miestami dokonalé zábery, Scott Glenn so svietiacimi očami, Alberta Watson v evinom rúchu, to všetko si človek po pozeraní tohoto filmu odnesie. Čo bolo ozaj zvláštne bola hudba skupiny Tangerine dream. Bola výborná, ale ako keby nesedela do tohoto filmu, miestami geniálna a miestami úplne menila atmosféru scény. Ian McKellen sklonený nad písacim stolom, za ním sa zakráda v oblaku dymu príšera a hudba ako keby cestoval za slnečného dňa na lodi:) Ale film zanechal veľmi dobrý dojem. ()

djbarrel

Začátek ujde, pár tajuplných prohlášení, významné pohledy a varování, atmosféra houstne a pak nenažraní vojáci odkryjí něco ... a ve chvíli kdy zjistíme co je už dávno všechno špatně ... rozjezd byl dobrý, ale pak se to moc vleklo, zavánělo nudou, atmosféru to nemělo, herci byli strašný ... připomínalo mi to dobrodružné sci-fi pro děti. Horor byl jen vydržet do konce. 32 % ()

patsandor

Raný film Manna mě moc nesedl. Jako válečný film to není to pravé ořechové a jako horor je to dost triviální a předvídatelné. Jediné, co mě zaujalo je atmosférická hudba a zajímavé obsazení. ()

david666

Hodně slabé. Začátek vypadá slibně, zejména pevnost uprostřed hor vypadá skvěle a vnitřek má solidní stmosféru. Avšak po půlhodince už jsem jen čekal, kdy film skončí. ()

p.a.douch

Tak poprvé jsem tenhle film viděl v půlce 80-tých let. Pomatuji si, že na mě zapůsobil tak, že jsem si později zakoupil i stejnojmenou knihu F. Paula Wilsona. No a teď zpět k filmu. Režie dobrá, herecké výkony taky slušné. Zvláště Jürgen Prochnow mě zaujal, ale musím říct že se dobře dívalo na všechny hlavní představitele. Hudba dobrá (pro mě jako fandu skupiny Tangerine Dream dokonce výborná). Ode mě zasloužených 80 %. ()

Hororová Pevnost se dočká nové adaptace

Hororová Pevnost se dočká nové adaptace

17.12.2022

Hororový román od autora Francise Paula Wilsona s názvem Pevnost vyšel poprvé v roce 1981. Temný příběh odehrávající se v období druhé světové války sledoval oddíl wehrmachtu, jenž se v jednom z… (viac)