Špičkový reportér a producent populární televizní show 60 minut Lowell Bergman (Al Pacino) získá důkazy o tom, že zástupci velkých tabákových koncernů křivě přísahali před soudem. Naprosto důvěryhodným zdrojem informací ze zákulisí tabákového průmyslu je Jeffrey Wigand (Russell Crowe), který se ve zlém rozešel se svým zaměstnavatelem a rozhodl se říci pravdu o škodlivosti a návykovosti kouření před televizními kamerami. Skutečnost je totiž mnohem horší než je obecně známo. Tabákové společnosti obviní Wiganda z porušení smlouvy o mlčenlivosti. Žaloba je jen částí nevybíravého psychického nátlaku, kterému Wigand s pomocí reportéra Bergmana čelí. Ve svém přesvědčení vytrvá, i když se jeho život postupně rozpadá, přijde o majetek a manželka požádá o rozvod. Stejně těžká zkouška ale čeká i na Lowella Bergmana. Když je pořad konečně připraven, zatrhnou jeho odvysílání šéfové televizní stanice, obávající se miliardové žaloby ze strany tabákových koncernů. Bergman se postaví za svého informátora a pustí se do nerovného, zdánlivě předem ztraceného boje o právo veřejnosti znát pravdu. (oficiálny text distribútora)

kamilao

Oba!! Úchvatné výkony......oba!! Opravdu mohu jen vytknout zdlouhavý začátek, ale je třeba vydržet! Prachy vládly a vládnou světu......Ale ten Al <3 ()

Krastom

Jako nekuřáka mě téma o potlačování informací z tabákového průmyslu příliš nenadchlo. Film byl velmi zdlouhavý a místy jsem se nudil. Chyběl mi spád a nějaká akce. Al Pacino a Russell Crowe své životní herecké výkony jednoznačně předvedli v jiných filmech. ()

Griffith

Úžasné, kam to režisér naprosto otřesné Pevnosti a dost špatného Červeného draka dotáhl. Toto je lahůdkově natočený thriller, u kterého jsem si ještě po prvních 80 minutách myslel, že dám plné hodnocení. Nakonec dlouhá stopáž a přemíra dialogů přece jenom udělala svoje, i tak jsem ale tímto snímkem velmi potěšen. Výborná kamera. Co se týče herců, mně osobně přišel Russell Crowe vynikající. Al Pacino spíš standart, když nemá démonickou roli, ale hraje kladného novináře, není až tak výrazný. Úžasný je i Plummer a ostatní vedlejší herci. ()

Tereza11

Když pracujete v tabákovém průmyslu a víte příliš mnoho a jednoho krásného dne to vše vynesete do světa....nečekejte že budete v klidu usínat....já ale usnula uplně v klidu, al pacinův výkon byl senzační, ale jinak to postrádala emoce a bylo to celkem zdlouhavé....Russsell Crowe prošel skvělou vizuální proměnou, ale herecky mě nějak nezaujal ()

vampvegetar

Náročný ( námetovo ) film , skôr pre žurnalisticko-právne smerovaných divákov, možno až na štvrťhodinku ale razantne a pútavo zvládnutý dej s 2 skvelými hercami vo "forme". A dôkaz o rozdielu demokracie v patriotickej USA a v našom "postkomunistickom" kvázidemokratickom Slovensku, kde odsúdiť zlo a zneužívanie moci je trojnásobne ťažšia úloha. I keď korupcia sa nájde v rôznej miere všade. ()

Rathe

Al Pacino a Russell Crowe tvoří ve filmu dvojici, která je na filmu tím nejzajímavějším. Ačkoliv má film hodně zajímavé téma, tak film je zbytečně moc zdlouhavý a ke konci až nudný. Spoustu informací se dalo říci jiným (jednodušším a kratším) způsobem, čímž by film rychleji ubíhal a nejspíš by i více bavil. Ale herecké výkony byly parádní (hl. Al Pacino a Russell Crowe). ()

Verdolin

velmi dobře zpracované téma. Al Pacino tu předvádí svůj standart, takže to, jaké je herecké ESO a ani Crowe nebyl k zahození. I když nejsem příznivcem tohoto tématu, i tak jsem u filmu vydržela, ač byl dlouhý jak týden před výplatou. Bohužel si dokážu představit, že takhle to prostě chodí, když má někdo peníze a vliv, je "nedotknutelný" a snaživce to stojí opravdu mnoho, aby překonali tento vžitý styl, i tak je hezké, že to pořád někdo zkouší. ()

aneta105

Nepochybovala jsem nikdy, že duo Crowe a AlPacino mohou sestavit dobrý herecký tým s dobrými výkony, ale ty výkony jsou super jen, když jsou hrají spolu, samotní nijak nezáří a ani za moc nestojí.... 70% ()

mistrpropr

Herecký výkony jsou super, hlavně Crowe a Al Pacino. Je to celkem dlouhý, to je pravda, ale celkem to utíká. Akorát jsem asi čekal, že ty z tý tabákový firmy budou na Russella víc tlačit a víc se ho snažit zdeptat, ale jinak nemam výraznějších připomínek... ()

andy60

Čekal jsem především větší spád, větší citovou hloubku a méně hluchých míst. Filmu by prospělo zkrátit stopáž, protože chvílemi jsem už nevěděl, jakou pozici zvolit, abych to ustál. ()

Grease

Russell Crowe je někdy takový těžkopádný,ale tady je docela fajn. Film má švih a spád a vy furt jen přemýšlíte jak je to sakra možné? ()

viax

Není to chlorid draselnatý, ten neexistuje, jak každý, kromě autora dialogů, ví. Chemická rovnice na tabuli říká, že se za určitých podmínek rozloží chlorečnan draselný na chlorid draselný a kyslík... no a kyslík podporuje hoření, proto se taky kácéelótři používá k výrobě flashů, dýmovnic, ohňů apod. ()

majlaan

"Jsou to obyčejný lidi pod příšernym tlakem! Co si sakra čekal, šarm a odhodlání?!" Přišlo mi to trochu prvoplánovité, ale díky silnému příběhu, slušnému scénáři a supr muzice ( herecké výkony vzhledem k obsazení není třeba zvlášť vypichovat ) to ani přes smrtonosnou stopáž nenudí. Nezbývá než hodnotit kladně. Za mě rozhodně to lepší z Michaela Manna. ()

rostsoft

Naprosto skvěle natočený film s výborným obsazením. O špinavých praktikách tabákového průmyslu jsem viděl už několik filmů a musím říct, že většina z nich byla dobrá, ale tento je výjimečný. ()

ExtremLight

Film byl celkem napínavý. Líbilo se mi asi nejvíc, že byl podle skutečnosti. Jen mě tam trochu štvalo, že bylo napětí dost často založeno na úplně nepodstatných detailech, jako třeba chůze, při které zní napínavá hudba, a člověk očekává, že se něco stane, ale ono nic bohužel nepřijde. Ale tuto jednu mínusovou hvězdu zachránilo psychologické zpracování příběhu především v druhé polovině filmu. Proto slabších 5/5, čili 9/10. ()

Zemřel herec Michael Gambon

Zemřel herec Michael Gambon

28.09.2023

Přichází smutné zprávy jak pro kouzelnický svět Harryho Pottera, tak i pro svět filmu celkově. Ve věku dvaaosmdesáti let totiž ve čtvrtek 28. září odešel oblíbený a talentovaný britsko-irský herec,… (viac)

Zdravé fast-foody?

Zdravé fast-foody?

21.12.2005

Kvalitu jídla bude připravovaný film FAST FOOD NATION posuzovat jinak, než z lékařského hlediska. V připravovaném dramatu režiséra Richarda Linklatera se vše bude točit okolo nejvyšších špiček… (viac)