Reportér se stává terčem nelítostné očerňující kampaně, která ho dožene k sebevraždě. Stane se tak poté, co odhalil roli CIA ve vyzbrojování rebelů v Nikaraguji a pašování kokainu do Kalifornie. Snímek je založen na skutečném příběhu Garyho Webba. (Filmbox)

Lacike

Mohla to byt komplexná špionážna záležitost s politickým pozadím, ale je to zamerane iba na pohlad hlavneho aktera v odhaleni tohto celeho svinstva. Takze vysledok je komorny pribeh o tom ako mu to zmenilo zivot. Ja som sa rozhodne nenudil. Jeremy Renner tu podava kvalitny vykon. Kopa dalsich skvelych hercov sa tu mihne v malych vystupoch. Ale predsa len som si prial zistit viac o celej tejto kauze. Asi je este prilis skoro a budeme si musiet pockat dalsich par rokov, kym sa CIA sama ku vsetkemu neprizna. 6/10. ()

peetriss

Americká garnitura chránící své občany a demokracii používá mnohdy metody, které vyvolávají úvahy, zda by občané nepotřebovali chránit i před ní samotnou - to je obecně známo. Tento snímek odrážející skutečnou postavu novináře, společensky zadupaného jen proto, že někomu šlápl na kuří oko, je natočen výborně vtahujícím a svižným stylem, který zaujme diváka, přestože si nedělá ambice detailního popisu onoho střetu novinářských a státních zájmů, ani usedlého biografického díla o hlavní postavě. Lehčí forma dramatu s prvky politického thrilleru byla zvolena dobře, režisérem je dobře vystavěna, je zajímavá, znepokojivá, odvážná, i když trochu šablonovitá. ()

Jara.Cimrman.jr

"Některé příběhy jsou až moc pravdivé, než aby je šlo zveřejnit." Být investigativním novinářem, tak nemám rodiče, ženu, děti ani psa a určitě neparkuju na veřejném prostranství. Gary Webb tohle trošku podcenil, investigativně šplápnul CIA do nevinného úsměvu a pak si raději dvakrát prostřelil hlavu. Taková je demokracie a svoboda slova po americku, když se začnou užívat slova CIA a drogy v jedné větě. Mně se tedy Webbovo vyprávění hodně líbilo a vlastně mě ani nepřekvapilo, že ještě dva roky po premiéře film nemá český dabing. Tohle totiž není ta správná oficiální pravda, kterou je divák pravidelně masírován z televizních zpráv a neschválenými názory by zkrátka neměl být maten. Takže opakujte po mně, ovečky: USA jsou hodné, Rusko je zlé a imigranti jsou potřební pro rozvoj ekonomiky. ()

agentmiky

Nenápadný film ve všech ohledech, ale po zhlédnutí musím jednoznačně konstatovat, že mě nesmírně kladně překvapil. Jak už jsem mnohokrát říkal, filmy založené na skutečných událostech mě málokdy zklamaly a Kill the Messenger není žádnou výjimkou. Samotné téma filmu bylo nesmírně zajímavé, vůbec jsem o ničem takovém nevěděl. Jeremy Renner si střihl hlavní roli, která mu byla šitá jako na míru. A celkově herecké obsazení je velmi kvalitní, jedno známé jméno se střídá za druhým. Nejvíce mě bavily dialogy, které byly poutavé a zároveň i promyšlené. Kdo má takovéto filmy rád, přijde si zde zajista na své. Za mě dávám 80 % ()

ondrula

Zajímavé je, že do takhle dojebanýho filmu sehnali poměrně slušnou sestavu skvělých herců (kromě Ray Liotty, přirozeně). Jeremy Renner se snaží, ale nemá šanci utáhnout film, kterej napsal nějakej impotentní šulin bez koulí. Když se pak režisér pokoušel dramatizovat zápletku, v jejímž rámci se novinář dohaduje s úředníky, kdože má jako pravdu, vznikne z toho nezajímavý prd. Dramatické vrcholy spočívají ve scénce, kdy se Garymu někdo ochomejtá kolem auta a kdy mu někdo ukradne motorku... WTF? Film je tedy extrémně nudný a o hovně. Jednu * dávám za Andy Garciu a jednu * za Paz Vegu. Jinak mě poměrně dost zaujalo, že v USA tak nějak stačí, že pisálek v obskurním plátku (který se posléze v klidu stane nezaměstnaným) v pohodě uživí tři haranty, manželku (která se pochopitelně válí doma a namísto nosu má prdel), dva domy, dvě auta, dvě motorky, člun a bůhví co ještě. Závěrečná titulky předznamenává autentický záběr na Garyho Weba, kterej byl ve skutečnosti podivným úchylem s knírem, kterej si hraje s dětma (spíš to vypadá, že se jim brání) v trenkách, zatímco mu z nohavice leze těsto. ()

• Podobne ako vo filme, tak aj počas jeho natáčania a následnej postprodukcie priznali viacerí členovia filmového štábu "isté opatrenia" americkej vlády zamedziť vydaniu filmu. (MikaelSVK)
  • Auto, ktoré vo filme vlastní hlavný predstaviteľ Gary Webb (Jeremy Renner), je Triumph TR6 Convertible. (MikaelSVK)