Neľútostný súboj

• Slovensko Horlivosť (viac)

Neil McCauley (Robert de Niro) sa živí ako profesionálny lupič. Jeho posledná akcia však nedopadla celkom podľa jeho predstáv, jeden z jeho bandy totiž postrieľal celú posádku prepadnutého obrneného vozu. Po ich stopách sa vydáva detektív Vincent Hanna (Al Pacino). Začína sa neľútostný súboj dvoch mužov, ktorí patria v tom, čo robia, k tým najlepším. Obaja tušia kroky toho druhého a obaja majú svoj plán ako toho druhého dostať... (RTVS)

house336

Al Pacino a De Niro se sešli asi v tom nejlepším věku a i filmu, který jsem v jejich podání kdy viděl. Naprostá dokonalost kriminálního žánru + scéna po vykradení banky je každopádně nejlépe zpracovanou přestřelkou všech dob. ()

mr.okurek

Je vidět, že léte se na grafické stránce filmu podepisují, ale vůbec to nevadí. Navíc obsahuje jednu z nejlepších přestřelek všech dob. ()

Bohdy67

Přesně ten film, který je téměř dokonalý... Jen má jednu jedinou obrovskou chybu a to je happy end... Celou poslední část filmu jsem se těšil jak Neil zabije Waingorova a pak plachne s tou svoji buchtou camarem do temne noci...Prostě k takovéhle bezva řežbě by seděl trochu neortodoxní konec. Ale i tak určitě jedena z nejlepších kriminálek :) 79% ()

Great.Gatsby

Film, ktorý sa stal inšpiráciou pre množstvo popkultúry od filmov po hry(GTA V, Payday ako vyšité) herecké hviezdy pokope tvoria zaujímavý mix postáv od Al Pacina po Dannyho Treja, ktorý si zahral Treja :P Napriek 170 min to uletelo ako nič. ()

JecteJogurty

Napriek perfektnému obsadeniu a dokonalej hry protivníkov DeNira a Al Pacina nemôžem dať 5*. A to hlavne kvôli koncu, ktorý bol až príliš čitateľný. Jeden z najlepších filmov žánru. ()

LegoMan69

Spolu s Die Hard je Heat skvěle pojatý akční film, ve kterém se utkají dvě postavy padoucha a detektiva a obě dvě role sehráli skvělý herci a je radost na to pohledět. Spoiler! Moje nejoblíbenější scéna je asi kafíčko a pokec detektiva s lupičem před bankovní loupeží. ()

Jarda68

Dvě legendy poprvé ve společných záběrech a ani zdaleka si nic nedarují...Člověk pomalu neví, komu má fandit :-) Jedna z nej krimi všech dob,která se snad časem dočká většího uznání...."NIC V ŽIVOTĚ NESMÍŠ MÍT RÁD NATOLIK,ABY SES S TÍM NEDOKÁZAL DO 30 VTEŘIN ROZLOUČIT,KDYŽ ZA ROHEM UVIDÍŠ POLDY":-)90% ()

Al90

Naprosto kultovní filmskvělý příběh,excelentní výkony hvězd a ten závěr a ta hudba do toho,ještě po skončení filmu jsem si vychutnával titulky opařený v křesle....k tomu finále,pokaždé uroním jednu slzu a to jsem chlap :) Chtělo by to znovu do kin! :) PS:,,Já ti říkal že se nevrátím,, ()

kodwin

Pecka. Jeden z vrcholů krimi žánru vůbec. Bavilo mě to od začátku do konce. Jediné co bych vytkl, byl strohý dialog mezi Neilem a "jeho" knihovnicí na začátku vztahu, přišlo mi to děsně divné. Jinak výborný scénář, skvělá režie a fantastičtí herci (i ve vedlejších rolích). Fandil jsem spíš De Nirovi, ale závěrečnou scénou Al Pacino vyrovnal skóre - byl to souboj dvou profesionálů, kteří se vzájemně uznávali. ()

gezko

No jo. Má to gule, testosterón, aj kvalitný Heinz kečup. Proste krimi ako má byť. Zlý policajt, dobrý zlodej a jedna veľká mrdka v uliciach LA. Fakt sa tu stretlo kvantum dobrej roboty - filmárskej, hereckej a príbehovej. Len ma mrzí, že nemám chuť si to pozrieť aj druhý krát. Proste bolo to dobré, ale jedenkrát stačilo. ()

WilliamWalla

Tak to bolo niečo! V napätí od prvej minúty až po poslednú! Myslel som si, že Temný rytier je najlepší krimi thriller, ktorý som kedy videl. Po zhliadnutí tohoto snímku to budem musieť prehodnotiť. Al Pacino a De Niro podali výkony, hodné ich mien. Bolo to naozaj fantastická jazda. Scéna na káve, prestrelka na ulici alebo velké finále mi vytvorili také zimomriavky, že na film tak ľahko nezabudnem. Jasných 5*! ()

Zema24

Dokonalé herecké obsazení,výborná hudba, ještě lepší dialogy, napětí o d začátku až do konce. Není pro mě lepšího filmu,100%! ()

Ondr4H

Po letech ten film zraje jako víno.Surovost, beznaděj v betónové džungli LA.Film jsem viděl 1 a půlkrát.Poprvé s otevřenou hubou a podruhé jsem to nedokoukal jak moc to bylo naturalistické.Na zákládě filmu HEAT defakto vzniklo celé GTA s pořadovým číslem pět, jenže ten vykreslil postavy přecijen v humorném podání s velkým množstvím usměvavých momentů. Film který podobně na mně zapůsobil se jmenuje Drive a paradoxně je to další z balad města andělů. ()

Michael Mann plánuje remake korejského hitu

Michael Mann plánuje remake korejského hitu

03.11.2023

Pro hollywoodské režisérské matadory evidentně není vysoký věk žádnou překážkou v další tvorbě filmových spektáklů. Své o tom ví osmdesátiletý Martin Scorsese (Zabijáci rozkvetlého měsíce, Casino),… (viac)

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore