Bloodshot: Supervojak

• Slovensko Bloodshot (viac)

Vin Diesel sa v novom thrilleri podľa úspešného komiksu predstaví ako Bloodshot - supervojak, ktorý je vďaka armáde nanobotov v jeho žilách prakticky neporaziteľný. Ako sa však zachová, keď zistí, že spoločnosť, ktorá ho vytvorila, mu vyrába falošné spomienky a využíva ho ako zbraň? (Itafilm)

pepo

Vazne sa tvariaca hovadina, ktora mohla byt cool niekedy 20 rokov dozadu. Ako film to nie dobre, no este horsie to je ako projekt. Vyzradit si klucovy zvrat a vlastne jedinu zaujimavu vec je totalne wtf. Dieselovi by mal fakt niekto vysvetlit, ze zaspal dobu a podobne hovadiny nefunguju bez nadhladu alebo aspon hravosti. 4/10 ()

Xmilden

Kdy Dieslovi konečně dojde že na takového napuchlého a nateklého padesátníka, kterým je a který navíc hrát doopravdy neumí nikdy nebudou stát davy natěšených diváků. Série Rychle a zběsile začla být komerčně úspěšná v době kdy do ní přibyl Dwayne Johnson a postupně i další posily. Fakt to není tebou Dísle. Bloodshotu zpočátku nemám moc co vytknout, až po první akci v tunelu to jde celé do kytek a přestává to bavit. Člověk od filmu s Díeslem toho logicky tolik neočekává, takže je docela těžké být zklamaný. 45% ()

darkrobyk

Vylepšený univerzální voják v akci! Příběhově nic nového, jako oddechovka dostačující. Líbil se mi vizuál, i když chápu, že nepřirozené barvičky mohly leckomu vadit. Já je beru jako snahu přiblížit se comicsové předloze. A pokud jsme u comicsů, tak akční fantastické příběhy většinou nestojí na hlubokých intelektuálních úvahách, ale na jednoduché dějové linii. Za vyzdvižení stojí rozhodně dvě akční scény - v tunelu a ve výtahu. Diesel se do podobných příběhů hodí, navíc zde je po smrti, tudíž netřeba vyjadřovat emoce, důležitá je kamenná držka a řítit se vpřed. Připomenutí osmdesátkových akčňáků jsem tímto přivítal. ()

Fiftis

Musím konštatovať, že triky sú v Bloodshot tony, sú vydarené (aj keď samozrejme úplne nerealistické) a film celkovo vyzerá niekoľkonásobne drahšie, než koľko naozaj stál (42 miliónov $). Výbuchov, prestreliek, virtuálnych realít a nanočastíc si užijete tony. A všetko je to prekvapivo brutálne, vzhľadom k prístupnosti slabých PG-13. Obzvlášť by som rád vyzdvihol scénu na mrakodrape. Nevyzerá to vôbec zle, tú scénu som hltal očami. Veľká kvalita a potlesk pre špeciálne efekty. Vin Diesel navyše vôbec nestarne. Pochválim výkon aj Alexa Hernandeza známeho z videohry Mafia III. Rovnako tak nápad tejto snímky nieje zlý. Pre mňa pozitívne prekvapenie, ubehlo to ako voda a prekvapuje ma až také nízke hodnotenie, ale dnes je to tu samý náročný divák. ()

Shakers

Bloodshot ma niekoľko veľkých mien v titulkoch, či už je to samotný Diesiel, scenárista Eric Heisserer, ktorý má na konte niekoľko dobrých sci-fi (Bird Box, Arrival), alebo producent Neal H. Moritz, ktorý Vinovi dlhodobo zastrešuje partičku autičkárov. Bohužiaľ samotný film je o to väčšie sklamanie. Akčná stránka je fajn, rozhodne je na čo pozerať (či už je to záverečné finále, alebo akcia s polohrubou múkou v tuneli), tak isto aj príbeh nie je zlý a dokáže zaujať, problém som mal akurát s Vinom Dieselom, ktorý tu hraje nano-terminatora T-5000 s filmu Terminator Genysis a obielka sa pri tom do ťažkých bot a tielka, ktoré nosí v Rýchlo a zbesilo. Aj keď ma Diesel vyložene nenudil, nebavil ma tak ako jeho ikonickejšie úlohy - Riddick, Torreto, kde tankuje presne ten Diesel, ktorý mám rád. Tu mi akosi nesedel. Tým, že tu bol takmer nesmrteľný strach o hlavného hrdinu mať netreba, tým pádom nefunguje ani napätie v akčných scénach a vlastne tu nefunguje ani vzťah s jeho manželkou a emócie sú tu niekde tak na bode mrazu. Hudba od Jablonskeho je taký štandard, ktorá predovšetkým dobre funguje v akčných scénach. Ako celok je to určite fajn, ale keby, že sa vymení režisér a nesedí tam človek, ktorý ma za sebou toľko celovečerákov čo vy, tak by to bolo určite lepšie a hlavne napínavejšie. Takto je to iba pekná a hlavne akčná prechádzka prezlečená do lacného sci-fi kabatiku. 60% - 3* ()

misterz

Z toho by mohla byť dobrá Marvelovka. Neviem čo všetci na to nadávajú. Diesel je Diesel, a zatiaľ mu to na tému drsného chlapíka frčí na jednotku, o tom žiadna. S obsahom by som sa síce ešte trochu pohral, ale celkovo to nebudilo zlý dojem, jednoducho taká príjemná komerčná zábava s peknou akciou. Lepší priemer. 65/100 ()

HAL

Svým konceptem úplně dokonalý film pro Vina Diesela - rozpohybování zápletky, vyprávění příběhu, humor, týmovou chemii, vlastně skoro všechno krom akce, tu obstarají všechny ostatní postavy, jen ne Vin samotný. Ten je tu jen jako nasraná brambora, kterou ostatní ovládají - takže ji prostě párkrát za film někam hodí, a ona tam všechny zbije. První půlku dost zabily trailery, takhle je to trochu uzívané čekání až se konečně odvypráví co se odvyprávět musí, a Vin si uvědomí že je není jen T-1000 z Terminátora, ale i Neo v Matrixu, a vytáhne akci na vyšší level. Jeho absolutní nesmrtelnost je sice otravná, superhrdinové jsou nejlepší když dostávají strašně na držku a mají co překonávat, ne když Seagalovsky rozlámou všechny malíčkem a s úšklebkem na rtech, ale tak kouká se na to hezky - a hlavně se v druhé půlce objeví i jeho černý sidekick, který má komediálního talentu překvapivě na rozdávání, a dokáže toho hodně zachraňovat. Až by jeden doufal že nebude sidekickovat jen takovéhle gumě, ale třeba Deadpoolovi. 6/10 ()

mzss1

(38%) Vlastně už ani po tomto shlédnutí v pohodlí domova nelituji toho, že jsem BLOODSHOT díky COVID-19 nestihl vidět na velkém plátně. Vina Diesela mám rád, ale on zřejmě patří nejlépe jen k té své rychle a zběsilé sérii. Neříkám, že zde byl po herecké stránce na tom na štýru, ale ani ta role se k němu moc nehodila. Z herců mě nejvíc zaujal Guy Pearce, který snad dokáže vše patřičně zahrát. Příběh tu máme obyčejný – v podstatě ani žádný není. Plusem je, že se z úvodu jde hned na věc. Nějaká ta obyčejná akce a pak přepadení, zabití a předělání hlavní postavy na „supervojáka“! Takže ještě tak ta první 40 minutovka není tak marná, po akční stránce teda nic zajímavého, nemám nic proti digitálním kouskům, ale tohle bylo na oko opravdu nudné. Překvapilo mi, že se děj a celkový scénář poté tak divně odpojil a pak už to začalo být nesnesitelně sterilní, natahované a mnohdy bych řekl, že i nelogické. Ani hudba od Jablosnykho mi nepřišla moc výrazná. Víc k tomu dodávat nebudu. Dávám slabší 2*. Hůř hodnotit nebudu, znám horší braky, ale s ohledem na jistý rozpočet, áčkové označení, jsem čekal teda o něco více. ()

kingik

Comicsově natankovaný Diesel. Instalace Vina Diesela do jiného projektu než jsou nekončící závody na čtyřech kolech je poměrně šarmantní, neb chrabrý svalovec do podobně akčně laděného scifi hávu umí vklouznout hladce a nečiní mu problémy střídat bílý nátělník s poměrně futuristicky vyhlížejícím šatstvem. A tak se stalo, že je tentokrát vpraven do vskutku záludné hry, kterou na něj vymyslel kovaný vědátor, jemuž tvář propůjčil protřelý Guy Pearce, jenž je autorem přelomové technologie, která nyní koluje v těle našeho hrdiny., který vstal z mrtvých a myslí na pomstu za smrt své krásné drahé polovičky. Alespoň tak se jeví hlavní záměr a motiv filmu. Jeff Wadlow je jedním z dvojice, který sepsal scénář a rozhodl se, že filmu dodá dějovou strukturu, o níž spravil na poli celovečerního filmu neprověřeného režiséra Dave Wilsona. Ten sice nezvládá vtisknout filmu zajímavost v každém ohledu a záhybu, do kterého se zabloudí, ovšem zvládá dynamický chod akčního dějství. Takže to neznamená nudu, i když jsou všechny představené charaktery převelice jednoduché a průhledné už od prvních minut klání. Vin Diesel se v bitkách a akčních sekvencích neztrácí a mydlí své soupeře hlava nehlava a využívá toho, že jeho nově získaný organismus má schopnost okamžité regenerace vlivem speciálních buněk, kterému v těle rotují. Film ztrácí, když v některých scénách není přítomen. Jeho akčnost se snaží nahradit Eiza González, která je lepá, sličná a určená k osouložení, takže vlastně těch pár absencí, které Vin nahromadí, vlastně ani tak nevadí. Film není studnicí originality, hlavně úvodní fáze není nikterak neotřele vybroušená. Ovšem akční sekvence jsou zručně a neotřele natočené, což je pro film důležité. Nejvíce zamrzela rezignace na tvůrčí odvahu. Film sice několikrát vyvinul snahu vydat se nečekaným až novým směrem, jednalo se však jen o nepatrné náznaky, které v podstatě rychle vzaly za své a ihned odezněly. Příznivci svalovité hmoty jménem Vin Diesel však rádi přivítají, že se jejich oblíbenec po delší stagnaci realizoval také ve scifi comicsové koketérii, kterou si i sám produkoval. A solidně se v ní fyzicky vyřádil. 8/10 ()

InJo

Dieselovy urputné snahy o rozjetí další frančízy už jsou vážně tragikomické. Bloodshot sice není žádná monumentální katastrofa, ale nenabízí absolutně NIC, kvůli čemu by měl mít v kinech výrazný úspěch. Zápletka má jistý potenciál, ale ne v tomhle zpracování. Na dobré cyberpunkové sci-fi je to tupé, povrchní a předvídatelné, na cool akčňák tomu zase chybí vlastní styl a koule (a nemusí to nutně být eRko, plnotučná podívaná není jen o brutálním násilí a nadávkách). Diesel hraje pořád stejně (když se objeví v bílém tílku, připadal jsem si jak v dalším spin-offu Rychle a zběsile) a sem se jeho (už notně okoukaná) image nijak extra nehodí. Akce je kvůli špatnému (strašně rychlému) střihu často nepřehledná, navíc jí chybí pořádné nápady (k nimž látka vyloženě vybízí) a digiefekty jsou někdy až mizerné (finále je už v podstatě klasický digibordel). Typické spotřební zboží, které brzy zaslouženě zapadne. 45 % ()

Kudly4

Nevím, co každý z vás, kdo šel pod 3* od toho očekával, ale já dostal nekompromisní Hi-tech, akční pecku s výborným, klasicky nasraným Dieselem. Nikdy jsem o Valiant comics neslyšel, ale líp už jsem se seznámit nemohl, vlastně jo, kdybych Bloodshot viděl v kině, možná bych šel ( i díky podhodnocení ) na 5*. Výborně jsem se bavil. ()

Anderton

Ale prečo nie, ak si nepamätáte trailery, tak vás zvrat niekde pred polovicou filmu prekvapí a pochopíte napríklad, prečo tu hrá Guy Pierce. Ono ide totiž o akčnejšiu a výplachovejšiu verziu istého slávneho filmu, kde si tento herec zahral, ale to by bol samozrejme spoiler, tak ho tu nespomeniem. Bohužiaľ však po vyzradení tajomstva a po tom, čo aj samotný Diesel pochopí, o čo kráča, ide už len o totálne tuctový akčňák bez nápadu. Mimochodom aj pritom, keď Ray pochopí stav vecí, tak sa tvári, ako by mu manželka oznámila, že večera je v chladničke. Takto po sezóne, kedy už očakávania pohltilo smetisko dejín, už beriem Bloodshot ako pohodovú jednohubku. ()

AppleCore

Vin Nafta - v touze rychle a zběsile nastartovat další debilní kolotoč plnej fantasy a sci-fi - si stále neuvědomuje, jak se řadí s automatem. ()

Ratemus

Bloodshot je má velmi oblíbená postava, snad vše jsem s ním přečetl a rozjezd adaptace a hned celého univerza mě velmi potěšila. Co mě ale vůbec nepotěšilo, byl casting, Vin Nafta na tuto roli? Vždyt umí hrát jen jednu polohu a jednu postavu snad ve všech svých filmech a zde to dokazuje už jen tím, že opět nosí bílé tílko. Rozhodně mi zde sedl více než v 100+1 Rychle a Naftovitě, ale jinak opravdu velmi brutální slabota. Bloodshot není vůbec ničím zajímavej, je to nudné, kardinálně béčkové, casting žalostnej, akce velmi průměrná a už vůbec tomu nepomáhá rating a absence krve. Je to jak velmi béčkovej film z devadesátých let z análů Stephena Saegala. Diesel to nezvládl, Guy to nezvládl, ale ten byl zdaleka nejlepší, Eiza je sice kočka, ale to je asi tak všechno...tady není nic, co by za to stálo. To ani nezminuju závěrečnou akci plnou digi blití na výtahu dlouhém jak runway v Rychle a Zběsile 6 a toho navýsost nesympatického dementa s prodlouženými pažemi, který snad to kravské přežvykování žvýkačky měl ve scénáři. Za co jedna hvězda? za tu odvahu tohle vůbec zpracovat a snad i za toho vtipného ajťáka s pěkným britským přízvukem.....tak snad to vyjde u Paramountu ()

silentname

Od filmov s Vinom Dieselom nečakám nikdy moc. Stačí mi trošku akcie, nejaký ľahko sledovateľný príbeh, a aby bol Vin Diesel pán. To je všetko čo potrebujem a bude to fungovať. "Bloodshot" na začiatku pôsobí, že bude mať presne tento štýl podania príbehu, no potom sa rozhodnú do toho dať tvorcovia všetky možné zvraty a môj záujem začal opadávať ako lístie na jeseň. Pravda je, že ma to bavilo sledovať asi prvých 40 minút. Spoznával som postavy, dozvedel som sa, čo sa deje, mali sme vybudovaný príbeh a Diesel bol pán ako vždy. A potom sa pustí do prvej veľkej akčnej scénky v tuneli, ktorá všetko, čo sme v úvode budovali ukončí a film urobí otočku o 180 stupňov a odrazu sa všetko zmení a to čo sme mali povedané zrazu neplatí a podobne. Nebudem dávať spoilery, no od toho momentu to išlo všetko dole vodou. Pretože už som vedel všetko čo bude ďalej, ako to nastane a podobne. A oveľa radšej by som videl, keby sme mohli postavy v tomto filme viac rozvinúť a dať im viac hĺbky. Bolo by to jednoduchšie a praktickejšie a film by sa rýchlo stal oveľa zaujímavejším. Nepoznám ale predlohu, takže nechcem súdiť. Možno to nie je vina scenáristov. No keď vidím pri scenári meno Jeff Wadlow, myslím si, že to nebude náhoda, že je to napísané mizerne. Podobne ako pri "Fantasy Island" je vidieť, že to chce viac zamotať, no výsledne príde s otravnými riešeniami, ktoré len celý film pochovajú. Akčné scénky sú okey, herecké výkony sú okey, postavy sú niektoré lepšie, niektoré horšie. Najradšej tu mám asi Eizu Gonázlez, ktorá má asi najviac charakteru v celom tomto filme. Všetci ostatní sú buď plytkí, alebo maximálne nezaujímaví a otravní. A v tomto smere asi najviac kraľuje Sam Heughan. Kedykoľvek sa objavil, mal som chuť film vypnúť. Ako celok to podľa mňa nie je veľmi zaujímavý film. Možno vás to na 100 minút dokáže posadiť pred obrazovku, no nič výnimočné, čo by ste nevideli sa nekoná. Hodnotenie: C- ()

cukorek

Znova vidieť Diesela bol fajn. Nezabudnuteľný moment bol hneď na začiatku ,keď tancoval ganster v papučiach, už vtedy mi to nejako nešlo do hlavy. Neskôr sa to všetko objasnilo a dalo zmysel. Dej celkom fajn a aj akcia na môj vkus uspokojivá , veď scéna pri bitke na padajúcom výťahu vysoko prekonala Spidermena či iné komiksové postavy. Za mňa 70%. ()

Yoshitsune

Zase jeden z těch filmů, který se snaží ohromit celý svět, ale ve výsledku za něho dáte stovku v trafice.Tenhle film, tak jako mnoho a mnoho filmů před ním, měl obrovský potenciál a je pravda, že se tady, objeví záblesk něčeho svěžího a neotřelého, ale rychle je to zadupáno do země. První chybou, kterou tvůrci udělali je obsazení Vina Diesela, který svůj herecký talent zabil před mnoha lety, Vin Diesel nevychází ze své role Dominica Toretta a na filmu je to znát a film tím logicky trpí a trpí tím i divák. Dost to zachraňuje Guy Pearce, který si svoji roli zápo.....no neoznačil bych ho doslova za záporáka, jen má jinou vizi, než jakou má Dominic Toretto, kterému logicky jde o rodinu.....asi. Tak jako tak, Guy Pearce hraje výborně a zbytek herců, je víceméně průměrných, jejich výkon neurazí, ale taky nenadchne. Po akční stránce, je to celkem fajn, nejvíc mně bavila naháněná ve městě a pak červený tunel, závěrečná bitka je.....prostě tam je, ale že by mně bavila, to se říct nedá. S hudbou si Steve Jablonsky, dal práci a je to znát, kdyby byl takový i samotný film, tak bych hodnotil lépe. Na závěr lze říct, že to neni tak špatné, jak někteří prorokovali, ale je to takový ten typ filmu, který slouží na jedno zhlédnutí a už nikdy víc. Jo a ten alternativní konec, je o dost lepší, než ten co je ve filmu. ()

Vin Diesel se vrátí jako Bloodshot

Vin Diesel se vrátí jako Bloodshot

12.11.2020

Komiksový snímek Bloodshot byl jeden z prvních, kterého zasáhla první vlna koronaviru a s ní spojené zavírání kin. Film tak přeskočil kina a zamířil rovnou na VOD služby, jenom aby se později vrátil… (viac)

Bloodshot brzy k digitálnímu stažení

Bloodshot brzy k digitálnímu stažení

19.03.2020

Sony Pictures Entertainment se rozhodlo po vzoru Universalu a Warnerů zpřístupnit nový akční snímek Bloodshot s Vinem Dieselem k digitálnímu stažení. Film bude k dispozici u různých prodejců už 24.… (viac)

Tiché místo 2 a další filmy se odkládají

Tiché místo 2 a další filmy se odkládají

12.03.2020

Jen týden před premiérou se rozhodlo studio Paramount Pictures pro jistotu posunout snímek Tiché místo 2 na pozdější datum. Oznámil to samotný herec, producent a režisér John Krasinski na svém… (viac)

PF 2020

PF 2020