Dr. Lily Houghtonová cestuje z Londýna do amazonskej džungle na vedeckú výpravu a naverbuje si ako sprievodcu kapitána Franka Wolfa, aby ju dopravil na jeho starej ledva plávajúcej lodi do mesta La Quila. Dr. Lily Houghtonová je v nepreniknuteľnej amazonskej džungli odhodlaná nájsť staroveký strom, ktorý disponuje zázračnými liečivými schopnosťami a má potenciál zmeniť budúcnosť medicíny. Počas výpravnej cesty táto totálne odlišná dvojica narazí na nespočetné nebezpečenstvá, dobrodružstvá a tiež nadprirodzené sily, ktoré číhajú v nepreniknuteľnej kráse bujného dažďového pralesa. Ale ako sa približujú a odhaľujú tajomstvá strateného, zázračného stromu, osud Lily, Franka a tiež aj samotného ľudstva začína visieť na vlásku. (Cinemart SK)

Stromovous87

Za mě po delší době dobrý, vtipný, dobrodružný rodinný film. Za celou dobu jsem se nenudil. The Rockovi tyhle role sedí a mě se jeho postava líbila více než ta v Jumanji. Emily Blunt byla úžasná, roli Lily zahrála skvěla a její postava je pro mě jedna z nejlepších v podobném žánru. Díky jejímu výkonu, jsem se rozhodl přidat jednu hvězdičku navíc :-) ()

ti88na

Milé prekvapenie. Vlastne mi takéto dobrodružstvo už veľmi chýbalo a pobavilo skutočne aj na druhé vzhliadnutie. Hudba úplne skvelá, postavy sympatické...Dwaynovi dokážem odpustiť všetko a tu ani nebolo treba. Hoci mi oči mierne krvácali od toho digitálneho balastu, ale klady prevážili zápory. ()

dopita

První půlka filmu je docela zábavná, je tam akce, solidní humor a především krásně slizkej Paul Giamatti. Jenže pak se film z ničeho nic překlopí v digitální bordel s nemrtvejma, neživejma (nebo mrtvejma, kteří nějak žijou, nevim, nějak jsem se v tom ztratil), postavama jak z Pirátů z Karibiku (není se co divit, oboje vzniklo na základě atrakce v Disneylandu pro smrady) a úroveň filmu jde do kopru. Navíc záporákem se stává jakejsi divnej skopčák, kterej by mohl zfleku kandidovat na nejhoršího záporáka za hodně dlouhou dobu. Škoda, Dwayne je fajn, Emily taky a i její přiblblej bratr mě bavil, to byl fakt dobrej kretén. A supr samozřejmě Metallica. ()

Patrik256

Rozpočet: $200 miliónov // Tržby: $217,069,194 // 1. víkend v USA: $35,018,731 // Tržby v USA: $116,987,516 // Tržby v ČR: Kč 10 982 055 // Diváci v ČR: 66 070 // Tržby v SR: $249,389 ()

filipvrbik

Výborná dobrodružná komedie, ale bohužel kromě jednoho nečekaného zvratu nepřináší nic, co bychom už dříve neviděli... Je tu tisíc digitálních triků, spousta barev sympatičtí herci, úchylní a nemrtví padouši a tak dále. Za skvělou Emily Blunt dám o hvězdu více...70% ()

Marius_ss

Tak toto bol najlepší..... cover "Nothing Else Matters" aký som kedy počul. Ale aj film sa celkom vydaril. Určite to lepšie, čo Disney za posledné obdobie vyprodukovalo. ()

H4ku11

Škoda, škoda. Po nejakej dobe film podobného zamerania, a ešte s potenciálom v podobe Emily s Dwaynom, a skončilo to dosť priemerne. ()

bobstock

Disneyovka, která plní jednoduchou funkci odpočinkově bavit nejširší skupinu diváků. Splňuje krásný ženský i mužský prvek, splňuje vtipné postavy i záporáky, digitální pestrobarevnou džungli se zvířátky i nezvířátky a trocha té akce ala ´´indiana´´ Pro náročnější diváky naivní podívaná za pokladem, kde neumře nikdo koho si nepřejete..mimochodem pokud ste se těšili na původní obyvatele Brazílie? V tomto filmu je neuvidíte. :) 55% ()

Klajnik odpad!

Typická mrdka od Disney bez jakékoliv hodnoty. Vypada to hnusne, zla akce, diry v pribehu, plytkost, krkolomnej humor, plytke postavy, nefunkcni love story, Rock neumi hrat... Presne tenhle typ filmu odsuzuji. Nejhorsi na tom je, ze divaci jsou na tenhle styl “zabavnych”, sviznych a barevnych filmu se “sympatickymi herci”, co blbe vtipkujou, natolik zvykli, ze to povazujou za realitivne funkcni pocin. Rict, ze tohle je dobry, ci ze to uslo, je potvrzovanim toho, ze to Disney dela dobre a mel by to tak delat i nadale. Pritom tato formula nici spoustu projektu, ktere maji potencial a ja kazdy rok vidim tyhle obmeny stejne infantilni produkce i to, jak je divaci stvrzuji, protoze se nezamysli nad tim, na co ze to vlastne koukaj. Kez by se nad tim zamysleli. ()

Zombi

Moc jsem od toho nečekal a nakonec jsem se docela dobře bavil, rozhodně víc než nedávno u Majora Groma. Sice je to takové sterilní a digitální, domnívám se, že ve filmu není ani kousek opravdové džungle, ale ústřední dvojice je sympatická, docela vtipně hláškuje, akce je dost, a i když je taková rodinná, dobře se na ni kouká. Rock i Emily jsou sympaťáci, ale nějaká romantická chemie mezi nimi tedy není. Celkem vtipnej byl i Emily brácha, tyhle figurky do počtu obvykle moc nemusím, ale sem sedl. 3 hvězdy. ()

Mikino00

Dobrodružná jízda z ranku Mumie a Pirátů umně kombinuje tajuplný svět, vtip a ztřeštěnou akci. Je to samozřejmě naprosto přitažené za vlasy a mozek musí zůstav ve stavu vypnuto, ale film baví a to je hlavní. Možná ho nadhodnocuju, protože do kvalit Mumie má hodně daleko, ale určitě stojí za pozornost. ()

javaznenevim

Říkal jsem si, jaké to bude, až jednoho dne bude scénář psát stroj místo člověka. No, takovéhle. Hloupá, prázdná, vypreparovaná skořápka bez jakékoli náplně, jen odškrtané povinné prvky zapadající do představy "rodinného filmu" a pár drahých CGI zvířat. Žádné napětí, žádná zábava, žádné charaktery. Sterilní, plytká nuda, která i kdyby byla osekaná o půl hodiny, tak by byla příliš dlouhá a příliš nezáživná. Nikomu z produkce evidentně na tom filmu vůbec nezáleželo a je vidět, že jde pouze o rutinně odfláknutý produkt, které poslední dobou filmová studia vyrábějí ve velkém. ()

Untentrauer

Především je tento film pro děti. První co mě napadlo bylo, že je film podobný Mumii - dva sourozenci, bratr a sestra, tvrďák, kterého potřebují najmout....To vše v atraktivním prostředí Amazonie....První polovina filmu byla opravdu velice povedená, dokud se k Mumii nepřidali ještě Piráti z Karibiku alias parta španělských nemrtvých Conquistadorů. Nicméně, jako celek to funguje a je to opravdu velkolepé Disney dobrodružství s perfektními triky. ()

ac3r

Dost mi to připomínalo Mumii s B. Fraserem, mám tyhle filmy rád, tak dávám 4*, ale tu půl minutovou scénu o chudackovi braskovi buzikovi jste měli vystrihnout:/ Už mě tyhle manýry začínají solidně srat, jakoby nestačily mnohdy ty do oka bijící trapný multikulti castingy aby se náhodou neřeklo. ()

aLPaC

V 99,99% komentářů píšu svůj vlastní názor a neodkazuju se na někoho jiného, ale tady musím naprosto a bezvýhradně souhlasit s uživatelm Enšpígl. Nic dalšího tedy nemá smysl psát. ()

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

19.10.2023

Režisér Jaume Collet-Serra (Mělčiny, Black Adam) si již poněkolikáté zopákne spolupráci s produkční společností Seven Bucks Dwaynea Johnsona a pro studio MGM nyní natočí snímek Kate Warne. Hlavní… (viac)

Sebevražedný oddíl diváky do kin nezlákal

Sebevražedný oddíl diváky do kin nezlákal

09.08.2021

Studio Warner Bros. má možná jeden z nejchválenějších komiksových blockbusterů za poslední roky, jenže v kinech se novému Sebevražednému oddílu vůbec nezadařilo. Snímek režiséra Jamese Gunna (Strážci… (viac)

Dwayne Johnson ve vánoční komedii

Dwayne Johnson ve vánoční komedii

01.07.2021

Herec Dwayne Johnson je dnes možná považován za akční superstar, čas od času se ale nebojí i trochu odvázat a natočit jednoduchou dětskou komedii typu Víla Zuběnka. A jeho nejnovější snímek od… (viac)

Disney ruší letní sezónu

Disney ruší letní sezónu

04.04.2020

Další týden za námi a situace ve světě se nijak zásadně nemění. Naopak, s blížící se letní sezónou čím dál více lidem dochází, že se kina jen tak otevírat nebudou, a i poté to bude velmi pomalý… (viac)