Midsommar

• Slovensko Slnovrat (viac)

Dani a Christian sú mladý americký pár medzi ktorým to začína škrípať. Ale po tragickej udalosti v Daninej rodine ich žiaľ opäť zblíži a Dani sa rozhodne, že pôjde s Christianom a jeho kamarátmi na výlet, aký sa odohrá len raz za život, do odľahlej švédkej dediny, kde sa koná festival letného slnovratu. Čo sa začne ako pohodové letné dobrodružstvo v krajine zaliatej slnkom sa hrozivo zmení na znepokojujúce miesto, keď od sveta izolovaní dedinčania pozvú svojich hostí, aby sa zúčastnili ich slávnosti... (Continental film)

Naghavi

Předchozí dílo tvůrců je překonáno... Slunovrat je dobře a realisticky natočen, skvělá práce s kamerou, záběry s využitím dronů byly působivé. Samotný film je opět jen pro otrkanější kinolidi, nezávidím těm jednodušším, co si přečtou v programu, že by to mohl být horror a bezmyšlenkovitě na to jdou...😀 Atmosféra hustší, než Rákosníčkova mlha u rybníčku, scény strhující a místy dost znepokojivé. Na švédský venkov mně jen tak někdo asi nedostane, koneckonců existují lidé, které bych tam rád poslal... ()

Martynes

Ari Aster znovu ukazuje své jedinečné scénáristické i režijní schopnosti ve spolupráci se skvělou kamerou, magickou krajinou a úžasnými herci. Z velké části to však kopíruje strukturu Hereditary, což je i největším (a v podstatě jediným) problémem filmu. Kde Hereditary excelovalo nejvíc - šokující scéna v první fázi filmu, hudba, gradující závěr - je Midsommar zkrátka o fous horší. 9/10 ()

Danny Nolander

Upřímně jsem zaskočen relativně vysokým hodnocením. Nejenže je to místy opravdu ulítlé (což byl zřejmě záměr), ale celkově mám pocit, že to vůbec nedrží pohromadě. Když vezmeme v úvahu úvod, a pak se přesuneme do dění ve Švédsku, je to úplně jiné, a vůbec mi to k sobě neladí. Film negraduje, spoustu věcí vůbec neobjasní, plácá páté přes deváté, a obsahuje spoustu naprosto zbytečných scén, které ani nevíme, proč se staly. Nevím, zřejmě mi něco podstatného uniklo, ale mám pocit, že to uniklo všem, co v kině seděli. Jediné, co se mi líbilo, byl kult. Vypadalo to uvěřitelně, ty jejich zvyky, tradice, způsoby života, atd. Ale to je opravdu tak jediné... To, co nám chtěli tvůrci sdělit, šlo udělat i za hodinu a půl, a mohli okleštit naprosto nefungující a do příběhu nezapadající scény. ()

cinemafil

Zase autorský film. Začátek je dost akční, pak zvolní, ale příběh pokračuje a mnohé překvapení po celých 140 min. Herci nebyli zvučných jmen ale odvedli solidní výkon. Jen hudba byla místy rušivá - méně je někdy více a taky zvuk byl hlavně prvních 20 min. jak z bondovky. Závěr je tvochu crazy, ale jinak slušnej biják , co stojí za to vidět a je to film , co se ještě druhy a někdy i 3.-5. den vrací do hlavy. takových není moc za rok. 80% ()

panki9922

Párkrát som sa luxusne zasmial. Matty má pravdu vtom, že sa film tvári neskutočne vážne, zatiaľ čo postavám nevadí, že im miznú priatelia. Páčil sa mi prvok silného naturalizmu, lepšie to ale dokáže napr. Terrence Malick. Pánu režisérovi sa podarilo párkrát ma šokovať, ale bez lepšej myšlienky to často vyznelo samoúčelne až komicky. Cením ale snahu o inakosť! ()

Hlavonozec

Obecně dobrý horor poznám podle toho, že na konci v kinosálu slyším všechny ty Macho hňupy, co si chtěli u jumpscare scény šáhnout na pičidelo vyděšené dívky, kterou si sebou dotáhli, jaká je to sračka, jak tohle mohl někdo natočit. Já jsem odcházel z kina více než spokojen. Bál jsem se, že to moc "zcagovatí" jako remake Wickermana, ale dostal jsem geniální atmosferickou nálož plnou drog, pohanských rituálů, poněkud Weird sex scény. Netradičnost z toho opravdu vyzařovala, a přesto si to zachovalo své určité hororové archetypy. Navíc hudba byla opravdu na jedničku. ()

Birter

Po promítání takovýchto filmů, děkuji své zvědavosti. Loňský critic's favourite horror pic Hereditary si u mě bodoval průměrně a je proto o to větším překvapením, že s námětem a scénářem jako je Midsommar, který má mnohem větší náchylnost k nudě a špatné režii než obyč psycho-horor Hereditary, se Aster vycajchnoval více. Talent, vytvořit zábavný, originální, vtipný, atmosférický, místy i děsivý film, jsem u něj rád objevil. ()

Astonko

Podľa hodnotení som si myslel, že Midsommar bude divácky ústretovejší ako Hereditary, no mýlil som sa a za to patrí režisérovi veľký obdiv, že napriek kvôli nie vždy vrelému prijatiu nemení svoj smer a žáner. A teraz k filmu: zase tu máme vynikajúcu tajomnú atmosféru a skvelé herecké výkony. Zase je tu originálny príbeh, ktorého postupné rozuzlovanie drží diváka pri obrazovke, no tentoraz však nie tak napínavo aby mu tých 140 minút ubehlo ako nič 7.5/10 ()

KofiAnnan

Ariho Astera zkrátka můžu. Výčitky, že se snaží za každou cenu o artový horor jsou mi vcelku ukradený, když film po divácké stránce funguje, jak má. Slunovrat se mi líbil svým pojetím a bizardní zvráceností. Vztah Danky a Kryšpína byl pro film stěžejní a rozchodová depka byla citelná už od prvního záběru. Celou dobu jsem si říkala, proč toho idiota nepošle do prdele, ale závěr mě jaksi vnitřně uspokojil. Každý, kdo někdy chodil s nějakým idiotem v tom uvidí kousek ze sebe a škodolibě si bude užívat květinovou podívanou. Absence noci a tmy mi přišla v pořádku a filmu to na kráse neubralo. Scéna s šukajícím Kryšpínem mi ale do celého kontextu moc nezapadala, trochu to ublížilo hnusné atmosféře, kterou mám na Asterovi nejraději, ale pro ten bizár se to dá přehlédnout. Vytknout bych určitě mohla předvídatelný děj a nezáživné postavy. Většina postav mi byla buď ukradená nebo nesympatická. Vcítit jsem se dokázala jen do Danky, která už od první minuty promítala na plátno své panické záchvaty a nevyrovnanou osobnost. To jí zřejmě jaksi polidštilo a člověk s ní dokázal soucítit. Osud ostatních hrdinů mi byl však zcela ukradený i to, jestli části jejich končetin přimíchají do švédského guláše. V tomto ohledu jednoznačně boduje Ariho prvotina Hereditary, kde to celé stojí na perfektních postavách, se kterýma člověk prostě to trauma prožívá. Tak či tak jsem se bavila, nenudilo mě to a ze sálu jsem odcházela uspokojena. Před samotnou projekcí jsem neměla žádná očekávání právě proto, že by mi pak mohla zkazit dojem i náhled z filmu. Trailer ukázal, že Aster jde jiným směrem než v Hereditary a s tímto jsem do toho taky šla (a nebyla zklamána). Kdybych ovšem vehementně trvala na filmových prvcích hezky hnusně atmosferického Hereditary, byla bych stejně zklamaná jako jíní. kAmen!! ()

argo.smile

Tak toto bola kontroverzná, znepokojivá psychačina, ktorá sa vám hlboko vryje pod kožu a nepustí vás až do konca. A to myslím do úplného tlejúceho konca s jedným potešením a palčivým úsmevom na tvári . ()

taibrek

ďosť zaujímavý počin. Dlho som nevidel niečo také odlišné od bežných hororov - duchovia, zombíci, motorové píly.... film nenudí a núti sledovať film. Jediné čo mi nesedí tak to že na takéto miesto prídu cca 5 ľudia-kamaráti a keď niekto zmizne tak im to nie je čudné... už pri skoku tích starých ľudí by som z tohto miesta utekal. ()

andrewXx odpad!

Taký mindfuck som teda dlho nevidel. Po dopozeraní ma len strašne mrzí fakt, že tie 2 a pol hodiny života mi už nikto nevráti. ()

universal

Víte co je horší než hysterická ženská? 10 hysterických ženských. Bože, to byla kravina. Jakýpak peklo? Všichni sjetí na troud, lidi se ztrácejí, ale jinak pohodička a pár blbů fandí při šukání, jak na hokeji. 3/10 Výplod chorého mozku. ()

brasek

Film je pridlhá hlúposť s absolútne predvídateľným koncom! Tu nie je čo chváliť a vytešovať sa. Po hodine príbeh absolútne nudí a tých pár scén, ktoré stoja za vzhliadnutie uvidíte aj u Asylum. ()

rigby

Hodně rozvleklý film, ale atmosféra tam byla sympatická pro udržení pozornosti. Bohužel příběh je téměř nulový a na délku je to opravdu neúnosné. Tohle mě neoslovuje. ()

veverysiak

Tak takto nie, akademici sa môžu rozplývať od blaha, pre mňa to bolo utrpenie, ktoré som s bolesťami očí dokukal až do konca, jedna hviezda za prírodu a pestrosť a farebnosť obrazov, lenže to mohli chlapi zájsť aj do Pohorelej, aj faunu prenádhernú tu majú, aj zvery divé pobehujú po nej, aj ľudkom vôbec nerozumieť, aj sú takí divní, že môžeš čakať rýchleho konca buď v krčme pred záverečnou alebo nadránom niekde v garáde, aj kroje majú pestré, ba priam krajšie ako tí Vikingovia, no a devy rozhodne pohľadnejšie, ale nie, oni sa odtrepali na Škandináviu a od samej rozkoše vytvorili akýsi výplod, čo nie je ani horor, ani folklór, ani dráma, ani dokument, možno zo všetkého dačo, akurát to nemá logiku, rozmaznané, unudené a civilizáciou presýtené deti bezmyšlienkovite dačo robia, tárajú a rozhodujú sa, len aby sa viac zamotali do pavučiny prapodivných folkloristov, taký film pre film, umenie pre umenie, alebo produkt samoodbavovania sa indietvorcov, takže 20%. ()

petbet1

Viete čo je vrcholom tohto filmu a najlepšou scénou? Záverečné titulky. A po nich sa cítite buď ako majster sveta, že ste sa na túto sračku dokázali dívať skoro dve a pol hodiny, alebo máte depresiu, že ste dve a pol hodiny života týmto filmom stratili a už vám ich nik nevráti. ()

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023

Hvězda Borata si zahraje v novém hororu

Hvězda Borata si zahraje v novém hororu

08.04.2021

Vycházející herecká hvězda Maria Bakalova z dvojky Borata si ještě spolu s Amandlou Stenberg (Nenávist, kterou jsi probudil) zahraje v hororové novince Bodies, Bodies, Bodies od distributora A24. O… (viac)

Joaquin Phoenix spojí síly s režisérem Slunovratu

Joaquin Phoenix spojí síly s režisérem Slunovratu

19.02.2021

Filmař Ari Aster má na kontě chválené horory Slunovrat a Děsivé dědictví, Joaquin Phoenix se zase objevil v několika skvělých nezávislých filmech a pak dostal Oscara za Jokera. A teď oba tvůrci spojí… (viac)