Nezapomenutelný Glenn Miller a jeho kapela znovu rozeznívají své nástroje v této nádherné hudební biografii. Vynikající James Stewart a June Allyson hrají hlavní role ve vzrušujícím příběhu legendárního amerického kapelníka. Provází nás životem Glenna Millera od jeho začátků neznámého a chudého hudebníka k bohatství a slávě na počátku čtyřicátých let minulého století. Ve filmu zazní původní Millerova hudba v podání Glenn Miller Orchestra a takových hudebních velikánů jako Louis Armstrong, Gene Krupa, Frances Langford a The Modernaires! Vynikající herecké obsazení doplňují takové populární tváře jako Harry Morgan (M*A*S*H), Charles Drake a George Tobias. Díky elegantní režii Anthonyho Manna znovu ožívá dynamický swing legendárního Glenna Millera! (oficiálny text distribútora)

vypravěč

Mannův životopisný film o cestě jednoho z nejvýznamnějších skladatelů moderní taneční hudby Glenna Millera není zdaleka jen filmem o něm. Vedle jeho generace, tj. věku dance-bandů, profilovaných významnými skladatelskými i muzikantskými osobnostmi, ztvárňuje podrobně i jeho manželku Helen, a dokazuje, že tato žena, nadaná neobyčejným optimismem a životním elánem, bdělá a pozorná a v neposlední řadě organizačně zdatná, svého muže zásadně ovlivnila a napomohla mu, aby našel svůj zvuk. Nepřímo tak film svědčí, že žijí-li manželé opravdu dialogicky, sdílejí svá poslání a jsou schopni je integrovat, jsou současně spolutvůrci svých děl. Vedle tohoto závažného poselství je cenné i to, že přes Millerův tragický konec film vrcholí nadějeplně: protože neutvářel jen „své“ dílo, ale tvořil je v symbióze s ostatními, nechal je rozhořet v celém svém nekabinetním životě, žitém ve vztazích a spolupráci, nezaniká ono ani jeho smrtí. ()

Damiel

Táhne to výborný James Stewart a skvělá Millerova hudba. Příběh sám na mě působil dost zjednodušeně, jako taková letmá čtra, s charaktery jen letmo nastíněnými. ()

Vědma

Je více než snadné podlehnout kouzlu Jamese Stewarta v příběhu o tom, že když "někdo něco uvnitř opravdu moc chce, tak to většinou dokáže". No já nevím. Já jsem odjakživa uvnitř strašně moc chtěla být barovou zpěvačkou a nic z toho není. Film je - jinak to neumím říct - líbezný. ()

d-fens

ocenenia : MFF Mar del Plata 1954 (nesúťažný prvý ročník festivalu) - oficiálny výber ◘◘◘◘ MFF Cannes 1985 - nesúťažný výber ()

Martin741

Perfektny zivotopisny film o jazzovom hudobnikovi Glennovi Millerovi. Film skuma Millerove pociatky ood nuly az po hudobny vrchol, pricom Millera stvarnil nezabudnutelny James Stewart /It´s a Wonderfull Life 1946., Shenandoah, Winchester´73/ a genialna June Alyson. Hudab tu tvori nadherny doplnok, nuda nehrozi, tempo je vyborne a stale dokaze udrzat divaka v prijemnom napati toho, co sa bude diat. No a dialogy su kapitola sama o sebe- tak perfektne rozhovory som uz dlho npocul. 88 % ()

honajz2

Příjemný, ale taky dost průměrný a těžce typicky hollywoodský životopisný film, ve kterém se s postavami skoro vůbec nepracuje, všichni mají jednorozměrné charaktery, vše se vyvíjí příliš optimisticky a když už má dojít k něčemu opravdu dramatickému, snaží se to být podané co nejvíc jemně a pokud možno bez čehokoli smutného. A tohle platí hlavně o závěru, kde Glenn Miller umře a jeho tělo nikdy nenajdou. Prostě řemeslně dobrá práce, která se ale nesnaží o nic víc, než je nezbytně nutné. A nechybí zde ani ten typický americký patriotismus a oslava armády. Nejlepší na celém filmu je rozhodně - jako asi u každého hudebního filmu - hudba, které je zde naštěstí dost a aspoň částečně průměrnost celého filmu zachraňuje, ale i tak je to průměrné pořád dost. Čekal jsem víc. 3* ()

zette

Na to, ze Glenna Millera jsem dodnes znal jen velmi zlehka, me potesilo, ze jsem znal vetsinu skladeb, ktere ve filmu zaznely. Scenar je nejvetsi slabinou (zvlast prvni sceny s budouci manzelkou), jinak vyborneho filmu, kteremu vedle krasne hudby dominuje predevsim genialni James Stewart (po dnesku nahrazuje Dustina Hoffmana v mem TOP TEN). Zaujme take June Allyson, kterou jsem videl poprve. Povedeny zivotopisny film, ktery po americku ukazuje, jak to vypada, kdyz jde clovek za svym snem. ()

pakobylka

Kultivované, noblesní a rezervované, ovšem nikoli upjaté. Vysoce empatická záležitost, která vyznává harmonii, ani na chvilku neztrácí rytmus a nezná faleš ... ve světě tónů ani ve vlastním srdci. P.S.: Ráda bych věděla, kde se berou ... éterické oddané bytosti, které vám stojí po boku v dobách dobrých i zlých - a probouzejí vaše lepší já ? A co je víc ... nadání nebo píle ? V jakém poměru musí být namíchaný koktejl ze smůly a štěstí, abyste se prosadili ? Co může změnit maličkost, která se přihodí na správném místě - a ve správnou chvíli ? Když se každý den protínají všechny naše cesty na křižovatkách osudu ... ()

Los

Krásný film, Stewart je skvělý (jako obvykle), film se pomaličku táhne v rytmu Millerovi hudby, která z něj dělá jedinečné dílo. Jeho písničky, obzvláště dle mě nejlepší Moonlight serenade, jsem dlouho nemohla dostat z hlavy. 8/10 ()

charge odpad!

Shlédnuto asi na třikrát, ani nechápu proč jsem se na to díval, super nuda s extrémě nudným Jamesem Stewartem, postrádající jakoukoliv mimiku a osobnost, trvající skoro dvě hodiny, což je utrpení, pokud vás nezajímá, tak jako mě, americký swing a podobné hudební vkusy 30. a 40. let a jejich historie. Příběh jednoho hudebníka, jeho pády a vzestupy, naprosto nezajímavý profesní i soukromý život, kolegové, oddaná manželka, žádná pořádná zápletka a plno teatrálního tlachání o ničem, který ovšem bylo v USA ve filmu v tomto období běžný. Souhrn filmu: Chci originální zvuk ve svých skladbách a né ho stále nalézt. Můj souhrn: A co má bejt, koho to má jako zajímat? ()

andrii

Naladil svou melodii. Ten památný zvuk - ono vzácné koření. Ten památný orchestr - hodný hluboké poklony. Všem, kteří dokážou ocenit příchod a průběh zlatých časů života a díla velikána, šviháckého elegána Glenna Millera. Společně s ním si do rytmu pobroukávat, okusit pocit úspěchu na předních pódiích kontinentů. ()

Vencisak

Milá hollywoodská pohádka pro dospělé a hlavně pro fanoušky swingových big bandů aka Glenn Miller Orchestra. Z životopisně pojatého příběhu cáká pozitivno a veselo v každém záběru a divákovi nezbývá nic jiného než se celý film pobrukovat známé melodie a bouchat nohou do rytmu. Prostě příjemná oddychovka. ()

progression

Zajímavým způsobem zfilmovaný příběh jazzového velikána Glenna Millera. Nejenom o tom, že jeho cesta na "jazzové výsluní" nebyla ani zdaleka lehká a přímočará (vynikající James Stewart v hlavní roli), kterému zdatně sekunduje June Allyson v roli jeho manželky. Spousta skvělé Millerovy hudby, která se stala skutečně světoznámou a nesmrtelnou (škoda, že scéna s Louisem Armstrongem ve filmu nemohla být delší) a dvojnásobná škoda, že Millerova kariéra byla utnuta předčasně. Určitě jsme přišli o řadu dalších nesmrtelných melodií. Menší počet "detailů" Millerova příběhu je bohatě vyvážen množstvím jeho nadčasových melodií i nezaměnitelných aranží. ()

MurielRezek

Úžasný příběh ikony swingu s milou patinou romantického sentimentu. Vůbec nevadí malé nepřesnosti v biografii G.M. ani místy - z dnešního pohledu- poněkud topornější herectví. Je jiné, ale je sladké. Tenhle povedený Hollywood 50.let patří spíš mezi náladové filmy, tedy alespoň na mě takhle funguje. Skvělá hudba, skvělí hráči, nesmrtelný Glenn Miller a jeho band. "Plechy ostré jako žiletky, k tomu medové plástve saxofonů s klarinetem a rytmika šlape jako hodinky":-) ()

Han22

Nemám co vytknout, ani moc co chválit. Příběh Glenna Millera je standartní životopisný film o někom o kom jsem toho doteď mnoho nevěděl. Režisér ho pojal v pohodovém stylu a drtivou většinu filmu jde o bezproblémovou romantiku mezi Glennem a jeho ženou. Jinak je to tradiční příběh vzestupu kapely (pardon orchestru), kde nechybí chudý muzikant v zastavárně i pátrání po novém zvuku. Stewart si odehraje svoje, v třetí nejdůležitější roli je Harry Morgan (Potter z MASHe). A muzika? Swing mi nic moc neříká, většina hitů Millera pochází z let 1939-1943. Takže mě překvapilo, že mě to vlastně nijak nevadilo, naopak musím ocenit lásku k muzice, která z toho číší. Ale nemůžu si pomoc i přes hity jako In the Mood strčí takový Louis Armstrong (který má ve filmu cameo) celého Glenna Millera do kapsy. Pěkný ale průměrný film. ()

J.F.B.

"Pennsylvania 6-5000!" U tohoto snímku mám stejný problém jako u i v mnoha ohledech příběhově dost podobného Scorseseho filmu New York, New York – hudbu. Ta prostě není úplně mým šálkem čaje, u mnohé, co tam zazněla (třeba Armstrongův výstup), si ani pořádně nedokážu představit, že by se na ni dalo tančit. Ale přesto jsem se často přistihl, že si podupávám nohou do rytmu. Film má dost pozvolné tempo, Millerův život zachycuje skoro až monotónním způsobem – tj. nedočkáme se nějakých vypjatě emočních, silně podaných scén, momentů (či spíše jsou ty momenty, které by mohly být silné, podány nepříliš účinně). Herecké obsazení bylo také zpočátku dost rušivé – Stewart a Allyson vypadali na lidi, kterým mělo být podle všeho lehce přes dvacet, staře – pravděpodobně proto, že také "staří" byli (asi 46 a 37). Dále ve filmu se to samozřejmě zlepšilo, Stewart dostal brýle, takže mne už tolik nerušil (není mi totiž obecně extra sympatický) a dokonce jsem mu chvílemi i věřil, že je opravdu Glenn Miller. Silné herecké výkony tu ale jinak nenajdeme, což zážitek samozřejmě dost zeslabuje. Na druhou stranu má film velmi povedenou výpravu, která věrně rekonstruuje 20. a 30. léta, scény z války. A hlavně různé kluby a koncerty, takže pro nadšence do swingové hudby je to jistě ráj. ()