9. listopadu 1985. Gang provede krvavé přepadení supermarketu Delhaize v belgickém Aalstu. Takzvaní Brabantští zabijáci brutálně zavraždí osm nevinných lidí, mezi nimiž jsou i Gilbert, Thérèse a Rebecca Van de Steenovi. Devítiletý David Van de Steen navzdory vážným zraněním střelbu přežije. Jeho rodiče a sestra se však stanou jedněmi z posledních obětí nechvalně proslulého gangu. Z Davida je náhle sirotek a jeho prarodiče na sebe vezmou srdcervoucí úkol – poskytnout vnukovi novou životní perspektivu a postarat se o jeho buducnost. Dědeček Albert se přes pětadvacet let úporně snaží dostat vrahy před soud. Až do dnešního dne však zabijáci, kteří mezi lety 1982 a 1985 zavraždili 28 lidí, nebyli dopadeni. Jedná se o největší skandál v dějinách belgické justice. (Cinemax)

prochyn

Z dvouhodinového filmu jsem poněkud na rozpacích. Na jednu stranu výborný herecký výkon Jana Decleira a první třetina filmu plná napětí. Potom film sklouzává do nejasností a nudy a tak taky končí. ()

rigby

O skutečném případu jsem dosud neslyšel, nebo jsem tomu nevěnoval pozornost. Bohužel ani z tohoto filmu jsem se toho moc nedozvěděl. Ačkoli se jedná o solidní evropské dílo, není to film, ke kterému bych se někdy vracel. Bylo to až moc zdlouhavé a plné nezodpovězených otazníků, že mi toho moc nezůstalo. ()

buchannon

Rodina v čele s dědečkem, hm bylo by to vcelku sledovatelné, kdyby to nebyla zase další pseudodramatická honírna. Obsah jsem moc nečetl, takže jsem se těšil, že zde bude pořádně vyobrazený souboj gangu s policií, a ne jen sentimentální kecy, zkrátka že to bude něco víc než nudné rodinné drama. Závěr: Nestříkejte! ()

Veber

Tohle se hrozně špatně hodnotí. Myslím, že jsem o těchto událostech dosud neslyšela. Až hmatatelná bezmoc. Uvěřitelné herecké výkony. Do plného počtu ale něco chybělo... ()

BoKo_CzT

Film je skutočne celkom pútavý a vidno, že bolo odvedeného veľa dobrého remesla. No to nie je hlavný dôvod, prečo dávam 5 hviezd. Je to film, ktorý by malo vidieť čo najviac divákov. Film, ktorý hovorí o našom systéme. Nie o systéme niekde v Severnej Kórei, v Saudskej Arábii, či v Rusku. Hovorí o našich "demokratických" inštitúciách a o kumulácii moci v podmienkach nášho systému. Tentokrát nie je hlavným vrahom nejaký Usáma, či Putin, ale sú to naši zástupcovia, ktorý sa napr. podieľali na zabití Lumumbu a tí, čo sa nepodieľali, sa iba pozerali. Radi poradíme ostatným, ako žiť a pýšime sa nejakou pomyselnou demokratickou vyspelosťou, no sami si s našim systémom poradiť nevieme a zatiaľ v pozadí nenápadne vyhráva zlo a korupcia. Zatiaľ, čo my ukazujeme na ostatných a ubezpečujeme sami seba, že sme výnimoční a nadradení. Tento film aspoň trochu odhaľuje, že nemáme o nič väčšie právo poúčať iných, rovnako ako oni nemajú právo poúčať nás. Nie sú zlé krajiny a dobré demokratické krajiny. Sú iba ľudia, so svojimi dobrými aj zlými vlastnosťami. A ako vravia klasici, keď tí mlčia, víťazí zlo. A platí to rovnako aj pre nás "vyspelé" západné "demokracie". ()

PTuranyi

Veľmi dobre natočený príbeh skutočných obetí útokov bandy zabijakov. Dej sa však sústreďuje na rodinu Davida Van de Steena. Nie je to thriller ale skôr psychologická dráma šmrcnutá politickým thrillerom. Takže veľa akcie a napätia si tu veľa neužijeme hoci niekoľko dramatických scén tu je. Dôraz je skôr kladený na samotnú udalosť a jej dôsledky ako na hlavných hrdinov tak aj na belgickú spoločnosť. 70% ()

montel

Nevím co jiného dodat, než že toto je kurva síla. Jednoho podzimního večera, příjde stárnoucí manželská dvojice o téměř celou rodinu vinou řádění Brabantských zabijáků, kteří v 80. letech v Belgii přepadávali supermarkety a bez ostychu vraždili každého, kdo jim přišel pod ruku, včetně žen a dětí. Jediný, kdo přežil je jejich vnuk David. Příběh se táhne od počátku střelby, přes jeho těžké zranění nohy až do dospělosti, kdy sám vychovává svého syna. Postupem tohoto času při vyšetřování selhávají úřady, policie, soudy. Až teď, více jak 30.let po hrůzných činech gangu se začínají pomalu rozplétat nitky, které vrcholí na nejvyšších místech celé Belgie. Režisér Coninx natočil tento znepokujující příběh s bravurou. 85% ()

Feacher

Film se mi moc líbil, ačkoli jde teda o strašné téma. Ta bezmoc proti politice a vyšší moci je přímo děsná. Nicméně z filmového hlediska to bylo podle mě kvalitní. Prostředí 80. let věrně zachyceno, skvělý výkon v hlavní roli, akce, příběh, láska. Všechno jak má být. Ten projev na konci byl teda docela dlouhý, ale to mě vůbec nevadilo, protože to na ten závěr prostě sedlo. Super! ()

charles3

Velmi příjemné překvapení. Film se dokázal vyhnout obvyklým klišé, postupům i happy endu a díky tomu působil velmi autenticky, uvěřitelně a naléhavě. Výborný Decleir v prakticky hlavní roli. ()

Hixx

Najdramatickejšie príbehy píše sám život a nikdy neviete čo sa Vám alebo Vašej rodine môže stať. Po strate blízkych pri teroristickom čine treba veľa času aby ste sa s tým vyrovnali, ale najhoršie je že ani po rokoch sa spravodlivosti bežný človek len tak nedočká. Film dobre opisuje utrpenie príbuzných obetí ako sa snažia dosiahnuť spravodlivosti ale namiesto toho sa dočkajú len odkladania a nezáujmu zo strany justície ktorá by sa mala hlavne starať o urýchlené riešenie takto ohavného činu. Je naozaj smutné že sa toto nikdy nevyriešilo, neviem si predstaviť ako to nesú rodiny obetí. ()

Sa.sa

Hodně drsné drama a navíc, když si člověk uvědomí, že se jedná o skutečné události...! Njn o to, že nešlo jen tak o přepadení asi nemusí nikdo pochybovat... Ale skutečnost a jak či spíše proč to bylo se už nikdo nedozví 😢😢 ()

Soldier_666

Je až s podivem co si některá individua schovávající se na vysokých postech výkonné moci mohou dovolit aniž by byli potrestáni, o to více mě udivuje že se podobné zločiny děly v Belgii která se považuje za vzorný příklad justice a dodržování lidských práv. Podobných případů které se jednoduše zametou pod koberec je bohužel pořád mnoho. Silné psychologické drama. ()

milos.bradik

Tento film nemůžu posuzovat jen podle hereckých výkonů nebo kvality režie, ale hlavně jde o jeho výpověď o společnosti a je potřeba si uvědomit, že je to skutečnost a žádná fikce. Film odhaluje jak s námi politici pomocí státních orgánů manipulují a jak policie a justice jim pouze slouží. ()

OtokPag

Kdyby to šlo, dal bych 6 . Tohle je tak skutečné, ale zároveň i nadčasové a “univerzální”… Je tam všechno, dědečkovo utrpení, bolest a zároveň síla. ()

mdf

Silné a ta závěrečná řeč, kde bylo řečeno vše.Je prostě neuvěřitelné, že 28 mrtvých a hromada zraněných a nikdo nemá zájem už přes 30 let,najít a usvědčit vrahy. A myslím že už je ani nenajdou. ()