Dramatický příběh o kopáčích vltavínů, pro něž se ilegální těžba těchto polodrahokamů stala nekontrolovatelnou vášní, ale i způsobem obživy... Propletenec přátelství, zrady, lásky a zklamání nás zavede do specifické a unikátní společnosti nelegálních prospektorů, kteří se pohybují za hranicí zákona a ve střední Evropě 21. století žijí svůj sen o nezávislosti a svobodě – až do hořkého vystřízlivění. (Česká televize)

sarkikos

Je mi líto, ve filmu jsem nenalezla slibované dobrodružství a nijaký příběh nezvedá ani na začátku naznačené tajemství mezi Jenovéfou Bokovou a Pavlem Liškou. Je tak strašně čitelné, tak moc leze z obrazu, že se mu nelze vyhnout a moment překvapení se nekoná. Adamczyk se zjevně snažil poprat se s rolí, ve které je chvíli za něžného intoše a chvíli za hrubé pako, ovšem nedopadlo to dobře. Myslím, že ani nemohlo. Konec nic neřeší ani nenaznačuje, je nijaký a očekáváný. To se dá říct o celém filmu a dobrá kamera to sama nezachrání, nemá – li co snímat. Jedno velké zklamání. ()

Anubiska

Tak hrozně moc jsem se na ten film těšila...ale je to zklamání. Pavel Liška je skvělý herec a Jenovéfa Boková je zvláštním způsobem velmi půvabná. A to je tak vše,co mi z tohoto filmu uvízlo v paměti. ()

JWK

Film naprosto o ničem, takové nemastné neslané, což nakonec potvrzuje konec filmu, který je nijaký. Tohle bych viděl jako levnou TV inscenaci, či jeden díl nějaké TV krimi série, ale jako film do kin je to past. ()

lineker

Nebýt toho vyšeptaného závěru šel bych i nad průměr. Mám rád sestry Bokovy, mám rád Pavla Lišku, takže z hlediska obsazení hned dva plusové body. Obecně o tématu zelenokopů nemám vůbec páru, takže pro mne další plusový bod za nápad přiblížit divákovi komunitu hledačů vltavínu (vůbec jsme netušil, že jde o trestný čin). Za mne po delší době solidní české drama, které nenasírá a dokonce ani nenudí. ()

pupidup

Sutrak neni jinej v Jiznich Cechach a jinej na Klondiku... lidi kolem sutru nejsou jiny,nez zlatokopove... alespon vetsina. Bohuzel. Kameny se maji sbirat pro lasku k prirode a s ni v souladu..a k vedeckym ucelum, ne pro obohaceni,to je cesta do pekla. Tolik me desetileti na lokalitach....film pro maniodedepresiaky... ()

Lasenice

Zajímavej námět, po hříchu nedostatečně rozvinutej. A opět zcela bezduchej konec. Zdá se mi, že v poslední době žádný český scénarista pořádný konec napsat neumí. ()

Kosir

Rodinka si střihla nízkonákladový kšeftík, kterýžto vypadá jako zpackaný nápad vzniklý kdesi při pivní euforii. Ploché a průhledné, přesto jsem vydržel čekat do konce jakým způsobem to primitivně naznačované tajemství trpícímu divákovi odhalí. Dojem prázdnoty, bezradnosti a nepřesvědčivosti byl úspěšně dovršen. ()

andydufrsn

Celkem slabota, příběh postrádá děj a atmosféru a napětí a herecké výkony vlastně postrádá úplně všechno. Je to taková reklama na nejčeštější ze všech českých drahokamů a také varování že hříchy a vinny minulosti vždycky nakonec vyplujou na povrch ()

adaben

Konečně si filmaři všimli nějaké knihy Jiřího Hájíčka a vznikl slušný film. Jistě ne žádné veledílo, ale současný běžný život, současná jihočeská krajina, komorní psychologie a napětí jen tří (čtyř) hlavních postav. Možná, že právě takové filmy jednou budou slušnou výpovědí pro pamětníky o porevoluční době a současnosti jako nám třeba o šedesátých letech dnes nepřímo vypovídají nejlépe některé tehdejší černobílé detektivky. Teď ještě by si mohli námětově všimnout filmaři i dalších autorů T.Zmeškala, P.Hůlové, snad i svět Jana Balabána by se mohlo podařit přenést na filmové plátno. ()

Janikk97

Film se velmi, ale velmi odlišoval od původní knižní předlohy. V Hajíčkově pojetí se opravdu jednalo o příběh kopáčů, který zbytečně "nedramatizovala" vedlejší linka vztahu Kači a Karolíny.. Film mě moc nezaujal. ()

quido.morava

Sice to na knížku nemá, ale to bývá u filmového zpracování dobré knižní předlohy vždy probém, nicméně vypointované akční drama se povedlo, včetně otevřeného a celkem nečekaného zakončení... Režie by mohla trochu přidat a bylo by to super. ()

Gedzby

Konečně zase český film, který mě bavil. Zklamalo mě vyústění té vztahové zápletky, kdy jsem čekal větší příběh - drama a taky konec byl docela plytký. Za mě zasloužené 3* ()