Strom

• Francúzsko L’arbre (viac)
Ukážka z filmu
Animovaný / Krátkometrážny
Česko / Francúzsko, 2014, 15 min

Krátkometrážní film Lucie Sunkové Strom je metaforou o podobnostech v životech lidí a stromů, lyrickou básní na téma zrození a smrti, básní o plynutí času lidí a je obklopující přírody, podobenstvím o rodičovství a překračování hranic jednoho /nejen/ lidského života. Je to příběh o vztazích, o zdánlivé beznaději i šťastném příslibu. Zvolená technika malby na sklo je ryzím básnickým prostředkem pro takovýto příběh a zároveň ve své pracnosti a výtvarnosti další metaforickou rovinou celku. (oficiálny text distribútora)

Ukážka z filmu

kajas

Předfilm ke snímku "Zloději zelených koní". Koloběh života, smrti a možného dalšího života už byl zpracován i působivěji, s animační technikou malby na sklo jsem se nicméně setkala poprvé a hlavně díky ní udržel tento kraťas mou pozornost po celých 15 minut. ()

Tom_Lachtan

Tak jo, čistě řemeslně je to věc výtečná, animace je na špičkové úrovni a poměrně náročná metoda malby na sklo vypadá jednoduše dobře, hudba také rozhodně ostudu nedělá, takže pokud je tu nějaký problém, tak já osobně ho vidím za prvé v stopáži, utáhnout krátkometrážní animák beze slov na poli čtrnácti minut je dost těžké, obzvlášť, když se film pokouší o - a tady cituji dvd bookletu - "metaforickou paralelu,mezi životy stromů a lidí, lyrickou básní o zrození a smrti, ódu na plynutí času" ... Mimochodem, nechápu proč taková reklama, je to prostě film o stromu a životě vůbec, tečka, takhle to působí jako přílišné honění vlastního trika, které je veskrze zbytečné, tenhle film bez problému obstojí sám o sobě. ()

juta

Promítáno před Zloději zelených koní. Je to takový průměr. Paní režisérka si s tím určitě dala práci. Poselství to v sobě má, každý si to musí přebrat po svém. ()

Renfield

Technicky dokonalé, jak malba, tak hudba k ní. Příběhově mně velice sympatické, blízké... k zamyšlení. Není to sice nejkratší krátký film, přesto mě upoutal a já se ani napodruhé v kině nenudil. 80% ()

• Koprodukční snímek se natáčel technikou animace na skle, kdy se každá jednotlivá fáze obrazu maluje olejovými barvami na sklo. (Zdroj: MF DNES) (hippyman)