Dramatický příběh o kopáčích vltavínů, pro něž se ilegální těžba těchto polodrahokamů stala nekontrolovatelnou vášní, ale i způsobem obživy... Propletenec přátelství, zrady, lásky a zklamání nás zavede do specifické a unikátní společnosti nelegálních prospektorů, kteří se pohybují za hranicí zákona a ve střední Evropě 21. století žijí svůj sen o nezávislosti a svobodě – až do hořkého vystřízlivění. (Česká televize)

Fajt

V podstatě by to mohl být výborný dokument o hledání vltavínů, které jsem také úspěšně nacházel před 50ti lety. Jen nevím proč v každém dnešním filmu musí být bezpodmínečně zastoupena mrdačka a násilí. Jediný důvod je, že by takový film byl díky dnešní době neprodejný. ()

ostravak30

To je takový film, který neurazí, ale ani nenadchne. Kvituju docela kvalitní výkony, Pavel Liška je docela kvalitní herec. Ovšem tajemství, které tají manželka před svým mužem po určité době přestane zajímat, když se ho divák v podstatě nedozví a kamarádka se zase plete do věcí, do kterých jí nic není a způsobí tím docela dost neštěstí. Je to snímek, který napíná přátelské vztahy na maximum a dá zapřemýšlet divákům, co je ještě přátelství a loajalita a co už musí skončit díky vítězství zdravého rozumu. Mě ovšem zloději ukradli pouze čas, film je sice napínavý, ale zase ne tak moc, abyste se zahryzávali prstů. ()

Tominni

Film o hledačích vltavínů, kde každý má jiný důvod, proč je vlastně hledá. Pro jednoho geologická vášeň, pro druhého jen efekt peněz. Že dojde ke konfliktu je jasné. Film funguje dobře, jen konec je takový nijaký. Liška, Adamczyk a Boková své role zvládají velmi dobře a to filmu pomáhá. Nakonec takový lepší český průměr. ()

Cermicek

Tak já mam na ty český filmy poslední dobou asi špatnou ruku...🤷‍♂️ A nebo to bude mými přehnanými očekáváními..🤔. Od filmu jsem si hodně sliboval, neboť "hledání vzácných šutříků" to je prostě moje!! Navíc se film měl odehrávat v mém domácím prostředí. Do toho Lišák v jedné z hlavních rolí.. Co víc si tak fanoušek filmu může přát!....Mno a pak dostane naservírovanu tuhle absolutně bezpohlavní historku, která nemá dotažený do konce snad ani punčocháče Jenovefy..A ani zmíněnej Pavel Lišků to neutáhne - já mu tu jeho vážne se tvářící roli zkrátka nežeru..Velká škoda! A takovej potenciál to mělo! ()

silak_xup

Příběh o dvou kamarádech, kde jeden není úplně čestný, je sice hezky natočený, ale celý film jsem čekal co se tedy stane a ono se nestane nic. ()

pafka

Co ja bych tomu vytknul.... Pavel Liska skvely, Jenovefa velmi dobra. Dej velmi dobre odvypraveny, nedrhne, stale se tesite, co bude dal. A co je vlastne hnaci silou celeho filmu vlastne nevite a neda vam to, dokud se odpovedi nedockate. A to je celesikovne stupnovane az do samotneho finale. Asi jsem prvni, ale film zaslouzi 5hv. Skvele natoceny akcni sceny, rekl bych az necesky. Tohle se mi fakt libi. ()

jfaba

Kniha a film, takový byl můj postup. Kniha byla velmi dobrá (konečně jako vždy od Hájíčka). Film to je ovšem jiná liga. Asi nějaká jezeďácká. S knihou to mělo společné jen postavy (i když herecké obsazení?No?!), a že chodili na vltavíny. Jinak nic. Proč se musí dobrý námět, tak zk... pokazit. ()

rigby

Netradiční prostředí, tradiční zápletka. Skvělé herecké obsazení. Kdyby se trochu přitlačilo na pilu a hlavně při jiném zajímavějším scénáři to mohl být biják jako žádný. Přece jenom ten náznak originality tam byl zřetelně vidět, jen škoda, že ho zatlačily do pozadí obyčejné city. ()

Saxos

Dostali jsme až moc jednoduchý a krátký příběh. Herecky nic nezachránila Geneviève /asi slaví svátek 3. ledna podle maďarského kalendáře/ ani její švagr v roli vesnického tvrďáka. Nelze se vůbec divit. Tady fakt nešlo nic odehrát. Zapracovat víc na černém obchodě s vltavíny, víc nás vtáhnout do prostředí burz, rivality mezi kopáčema, jejich nahánění policajtama, hazardem se životem při kopání. Vše odfláknuto. V centru Českého Krumlova je hezké muzeum vltavínů. ()

cinemafil

Čím se liší výborný film od průměrného ? Na prvním místě scénář. Když je základ kniha, musí se přepsat do podoby, která nenudí. To se nepovedlo. Manželské neshody spíš nudí a ve filmu dostaly moc prostoru. Chybí dramatická zápletka. Tajemství Lišky a Bokové jako nosné téma filmu je trochu málo. K výkonům herců nelze než zatleskat hráli co mohli a dobře , ale zůstali pod svými možnostmi. 3* ()

KasaK

Velmi povedené dílo s přesvědčivými postavami. Hezký film s dynamickým vyprávěním, které z nějakého důvodu končí uprostřed. Knížku jsem nečetl, takže se zeptám: Byl to záměr? ()

Ironhead

Krasne natocene, dobre zahrane, ale cele drama zapletky v pozadi mi v dnesni dobe nijak sokujici neprislo. Kopani vltavinu na tom celem bylo to nejlepsi. Dvojka Liska Adamczyk fungovala dobre a mela chemii, jen jim do toho porad lezla od zacatku do konce straslive otravna a zpruzena Bokova, jejiz kolegove z prace byli fakt ko..ti zrali na pest (jeden taky aspon dostal :_). ()

Dawe2

Liška velmi příjemně překvapil. Po letech přidám hvězdičku a doporučení :-). I na podruhé se na to dobře koukalo, jen škoda že konec jakoby vyšuměl do prázdna a vlastně už diváka ani moc nezajímá. ()

pds

Z tohoto filmu mi prevláda pocit hodne nevyužitého potenciálu ktorý sa ponúkal. Mafia, polícia a tak. Dalo sa z toho vyťažiť oveľa viac. Liška a mladý "Tofi" :) v pohode. Na nervy lezúca Boková a epizodný Bolek. Na niekoho kto natočil také skvelé veci ako 1. odd, poprípade "četníkov" to bolo slabééé. 52% ()

Franki69

Tohle je první český film, v kterém uvidíte Lišku vylézat z nory. A to je asi tak vše z kvalit, které stojí za vyzdvihnutí. Nesmírně iritující dějovou linkou bylo „tajemství“, mezi Jenoféfou a Liškou. Pokud vám svět amatérských hledačů čehokoliv v zemi (kamenů, pokladů, vltavínů) neláká, ani si tenhle film nepouštějte. Jako drama je to plytké a nezvládnuté. Jediný Pavel Liška dokázal předvést jakžtakž uvěřitelnou a charakterové prokreslenou postavu. Hajzlíka, jakýho aby svět pohledal. No a jeho hlavní spolukopáč, Marek Adamczyk se tak snažil, ale v jeho podání prostě hlavní hrdina zůstal matný a nevýrazný. Režisér Dan Wlodarczyk se vyžívá v dlouhých poetických pohledech kamery mezi stromy v lese, ale dramatický oblouk příběhu mezi postavami prostě vystavět nedokázal. A jako „bonus“ je tu pro mne tradiční nešvar české televizní tvorby, špatně sejmutý zvuk. Abyste hercům rozuměli, je potřeba dost zesílit telku. Zejména když obsadíte Pavla Lišku s jeho charakteristickým projevem na hranici srozumitelnosti i normálně si to tvůrci měli ohlídat lépe. Dávám 30 % a už o tomhle filmu nechci slyšet. ()