Londýnsky dramatik Will Shakespeare má napísať novú hru, na ktorú potrebuje inšpiráciu. Vtedy sa nečakane stretne s pôvabnou Lady Violou, ktorá natoľko miluje divadlo, že sa vydáva za muža, len aby si ho mohla zahrať. Z lásky na prvý pohľad sa vyvinie osudový vzťah, do ktorého sa zapletie i samotná kráľovná Alžbeta. (STV)

PlayEasy

Přiznáváme se... Milujeme poezii i divadelní hry. A jsme také obdivovatelé Shakespeara. A i když toto romantické drama je převážně smyšlené, je úžasně udělané. Ty oskary si opravdu zasloužil. Hlavně pak hvězdné obsazení. Především okouzlující Gwyneth Paltrow, stejně tak vynikající Judi Dench, výborný Geoffrey Rush a Colin Firth. Opravdu dechberoucí dílo, které dokáže rozesmát i zároveň dojmout. Ono se snadno řekne dostat nápad, že natočíš Willův románek v Londýně s nějakou tajemnou paní, ale zpracovat to takhle... to si zaslouží hlučný aplaus. Závěrečná premiéra Romea a Julie je opravdu okouzlující scéna. 80% A těch 5* tam bylo vážně skoro, ale nezoufejme, protože možná někdy... už se stalo:) 85% ()

PlysovyMacko

Vymyslený príbeh o tom ako Williama Shakespearea inšpiruje k napisaniu Romea a Julie láska k mladej šľachticnej. Film je čistá romantika, komédie je pomenej a je trochu zdĺhavé. Páčili sa mi  krásne kostýmy a koniec v duchu inšpirácie k novej hre. ()

Tominni

Příjemná romantická komedie, kde hledá William Shakespeare inspiraci pro nový román, až objeví krásnou Gwyneth Paltrow a tak se psutí do Romea a Julie. Svěží, lehké, zábavné. ()

lektvar

Pri tých hercoch /okrem Aflecka, ale náhodou tu bol aspoň znesiteľný/ ešte stále neviem, na ktorý záber sa mám tešiť skôr, a tak sa teším celý film. ()

Daves97

U mě hrozný, nemůžu si pomoct. Natahované, pořád dokolečka dokola opakovaný děj, předvídatelné... S pořádným dramatem to nemělo nic společného. S pořádnou komedii už jakbysmet ne. Občas se objevila místa, která nebyla až tak špatná a u kterých jsem neměl chuť celý film vypnout. Jinak mi to ale přišlo plytké a jen plovoucí po povrchu... ()

Stuffa

Strhující příběh o zakázané lásce.. inspirovaný životem Wiliama Shakespeara.. On sám zde vystupuje jako Romeo z jeho velkolepého díla Romeo a Julie.. Velice vkusně je zde zachycen jeho životní postoj a jeho život vůbec. Za mě super! ()

Fracek Rotoped

Výborné zpracování 16-17.století, v němž se příběh odehrává. Joseph Fiennes jako Will mi vůbec neseděl, nevěřil jsem mu jediný herecký kousek, který předvedl. Přesný opak byla Gwyneth Paltrow v roli Violy, zamilujete si ji hned od začátku. Nehezká Judi Dench přesně zapadající do role přísné královny Alžběty, která ve mě evokovala nepříjemný pocit, ostatně jako každá vyšinutá postava. Mluvím přesně o tom že by jste takovému člověku za jeho chování nejraději vlepili pár facek. Na rozdíl od toho Colin Firth se mi zalíbil i přes svoji dá se říct zápornou roli Lorda Wessexe. Hudba doprovázející příběh je kouzelná,chytlavá a s přesností vyplňuje emocionální místa ve filmu, ať už napětí nebo milostné chvilky. Film naštěstí není tak napěněný vtipem, zábava kterou s sebou nese, vykreslí usměv na tváři snad každému divákovi a to v patřičné míře.I když mezi mé oblíbené žánry romantická komedie rozhodně nepatří, kvůli té staré Anglii, která se Maddenovi opravdu povedla, to za to stojí. ()

migsee

Může mně někdo vysvětlit, proč tenhle film nedostal Oscara, by ani nominaci za scénář? Vždyť tohle je naprosto dokonalý spojení fikce, Romea a Julie a Shakespearova života dohromady a nejen, že to nedře. Ono to funguje! A taky nechápu, proč takovej herec, jako je Joseph Fiennes nemá víc výrazných filmových rolí. Vždyť je ho škoda. ()

raider.minoo

Dokonalá je zde nejen ústřední dvojice Paltrow a a Fiennes, ale i řada herců ve vedlejších rolích, jako jsou Rush, Dench, Firth... Všechny výkony drží pohromadě díky vyšperkovanému scénáři, nabízejícímu zajímavý nový pohled na osud slavného dramatika. Jedna z mých nejoblíbenějších romantických komedií, pokud se to takto dá nazvat. ()

Paladin25

Tento historický film bol skvelý v tom, že sa v ňom človek dokázal aj zasmiať a zároveň si udržoval nadpriemernú dávku romantiky. Skvelé a originálne. ()

Kokutek odpad!

Omlouvám se všem, že dávám odpad, ale byl jsem nucen tutok věc sledovat s mojí bejvalou starou a bejvalou tchýní. Brečely u toho jak želvy v průvanu a já se nudil a nudil a nudil a potají uchechtával jako všem romantickým a naivním kravinám. Promiňte, můžete se myslet, že su divnej nebo mám nějakej problém, ale já to prostě nesnáším. ()

carl.oesch

Gemini to napsal úplně přesně - a Judy Dench je asi nejlepší Alžbětou, jaká se ve filmu objevila. Taková asi byla ve skutečnosti a v tomhle filmu je ukázáno v mistrovské zkratce proč byla jednou z nejvýznamějších panovníků (bez rozdílu pohlaví) Anglie až po dnešek. Ve relativně vedlejší roli mně pobavil Ben Affleck, vůbec mně fascinuje, jak plejáda skvělých herců dokázal vzít relativně malé role a jaké v nich podala výkony. Ale největší poklonu skládám scénáristovi - ten příběh mohl vymyslet jenom někdo, kdo největší dramatika všech dob nejen dobře a detailně zná, ale kdo mu rozumí. Kdyby tuhle vymyšlenou story Sheakespeare nějakým zázrakem shlédl, byl by jistě stejně nadšen a spokojen jako diváci na jeho představeních. A zapomenout ani nemohu na skladatele hudby - Stephen Warbeck. Prostě - tohle je jeden z těch dokonalých filmů, které stojí zato vidět znovu a znovu. ()

Kahovcii3

Jeden z nejromantičtějších filmů, co jsem viděla. Naprosto úžasné. Myslím, že velice vystihl život za doby Shakespeara celkově děj působí věrohodně a nikterak přemrštěně. Gwyneth Paltrow a Joseph Fiennes tvoří znamenité duo. Jsou neuvěřitelně sladění. Film rozhodně ohromil. ()

pafka

Gwyneth je klicem tohodle filmu a jeho uspechu, nebot ona je tak uzasna nejenom na prvni pohled, ale taky herecky tomu dava presne to, co je potreba a vy zblbnete stejne tak, jako jeji filmovy milenec. A to mam rad, kdyz me to vtahne takhkle do deje a prozivam to s nimi. Finnes je na platne velmi atraktivni a neokoukany. Krome nej se tam objevi i par hvezd v malych rolich a docela mladych. Prijemne. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

13.08.2015

FBI bude chrániť Diane Lane

FBI bude chrániť Diane Lane

31.08.2005

John Madden, režisér Zamilovaného Shakespearea, nakrúti krimi drámu KILLSHOT podľa literárnej predlohy Elmora Leonarda, ktorú adaptoval Hossein Amini (Krídla vášne). Pôjde o príbeh realitnej agentky … (viac)