Čas čarodejníc - Season 2 (2021) (séria)

Epizoda 6 (S02E06)

(epizóda)

Na základě putování Matthewa a Diany si Philippe uvědomuje pravou podstatu své existence. (SkyShowtime)

Tom10000

6.díl. V roce 1590 se Diana dopustí vraždy mocného čarodějě, jenž z ní chtěl vytáhnout veškeré vzpomínky. Mladá dívka se musí z otřesného zážitku vzpamatovat, bohužel na to nemá čas. Phillip si přeje zjistit, jestli se v jeho synovi stále ukrývá Běs, a to skrze souboj. Teprve po něm, a ještě po zjištění, kým vlastně Diana je, odhalí svoji skutečnou tvář, tedy až nečekanou vřelost a laskvavost. Blonýna nedokáže uvěřit tomu, proč si Matthew vůbec dělal starosti se svojí "nemocí", proč ji před ní neodhalil. Přece by ho nikdy (znovu náhle) neopustila! Phillip se už nemá proč hněvat a děsit všechny kolem sebe, tudíž přehodnotí strategii a dovede oba hlavní hrdiny k dávné svatyni, kde požádá bohyni Dianu o požehnání. Hodlá je totiž oddat (proč, to nevíme, ale a tom vlastně ani nezáleží). Matthew se svěří své lásce s okamžiky, kdy jeho otec "v minulosti/budoucnosti" umíral a po svatbě se s ní konečně vyspí (na Běsu už asi ani nesejde). Poté se vydávají do Čech, zatímco Phillipe píše do budoucnosti své Isabelle. 55 procent. Kdyby měl tento díl alespoň minimální logiku, a neshazoval romantickými scénami dříve příjemně předpřipravenou děsivou atmosféru, měl by ode mne mnohem lepší hodnocení. Tímto způsobem si tvůrci seriálu zadělávají (či už vlastně zadělávali) na pořádné potíže. ()

warrenur

Hodne dramy na Phillipovom hrade a carodejka konecne pochopi co-to o svojom upirovi. V celku v pohode dej. Taha ho hlavne Purefoy za Phillipa a v "sucasnosti" Ysabeau. Tentokrat priehrstia "tazko skusanej lasky". Phillipova dusevna premena voci synovy i voci carodejke...nuz, v ramci zanru neprekvapuje. ;) ()