Matthew a Diana přijíždějí do Francie, aby se postavili jeho nevyzpytatelnému otci Philippovi. (SkyShowtime)

warrenur

Az piata cast "kopne do vrtule" ako sa vravi. Zial, az v samotnom zavere. Ten totiz moze za nadsene pathviezdia. Dovtedy je to len pilgrimage na Phillipov hrad. Potesil Purefoy v tejto roli. Zrejme to bude tvrdy chlapik. Mierny nadpriemer. Kto bol stary mag, co si nakracal na scenu, sa snad este dozvieme. Bol to totiz dost rychly wtf-moment a ako rychlo zacal, tak rychlo skoncil. :) 65% Kazdopadne konecne mozno vnimat i zaverecnu atmosferu. ()

Tom10000

5.díl. Zatímco Matthew se vydává s Dianou na Phillipův hrad, k němuž se již oba hrdinové nezadržitelně blíží, k jeho příteli přichází na návštěvu neznámá upírka Lousia. Tedy, z hlediska současnosti, jelikož upírův přítel ji okamžitě pozná coby jeho sestru. Mladá dívka je zcela jistě posedlá běsem, nebrání se divokým hrátkám a krmení, což jejímu společníkovi více než vyhovuje. Konečně v ní spatřuje Matthewa, jehož nahradila jeho ne příliš povedená "kopie" z budoucnosti. Sám černovlasý milenec Diany se obává příchodu na hrad svého otce, a to poprávu. Jeho čarodějka totiž netuší o Běsu, jímž je od své matky nakažený (a donedávna jsme o něm nevěděli ani my, diváci) a může přičinit nevypočítatelné následky. Proto, když se s ním chce blondýna doopravdy vyspat, (konečně) odmítne. Na hradě o jejich cestě časem i jeho zdrženlivosti Phillip velmi dobře ví, čímž vytočí Dianu k nepříčetnosti a poštve ji i proti jeho synovi. Plán mu vychází velmi dobře. Zatímco pomůže Matthewovi více se ponořit do své Temné stránky a vyšle ho na lov, na Dianu připraví "překvapení" v podobě mocného čaroděje, který se jí pokusí vzít vzpomínky a tedy i zneškodnit. Naštěstí (pro nás, fanoušky Diany) neuspěje, Matthew včas zasáhne. I přesto, Diana zabila svůj vlastní druh, a to jen tak neodčiní (...). 75 procent. Lepší díl než předchozí, ale k dokonalosti stále mnoho chybí. ()