Mnoho hrdinů, které jsme znali, zemřelo. Odešli na věčnost, ale někteří stále zůstali na krutém a temném světě. Jedním z nich je zaklínač Lambert (Mariusz Drężek) z cechu zaklínačů na Kaer Morhen. Nikdo jiný už ani nezůstal. Lambertův klid však naruší jeho stará známá čarodějka Triss (Magdalena Różańska), která ho poprosí a přátelskou službu. Nové a možná poslední dobrodružství začíná. (vyfuk)

BlackAdder87

Velmi kvalitně provedený fan film, který může směle konkurovat profi snímkům. Děj se odehrává po konci knižní ságy a zcela ignoruje herního Zaklínače, i když si z něj sem tam půjčuje "kostýmní doplňky" (meče, amulety). Konec je uzavřený, ale doslova vybízí k pokračování, tak snad se ho dočkáme. ()

Pythonator

Tak kdybychom hodnotili v rámci amatérské produkce, je to na pět hvězdiček, protože tento fanouškovský film je prostě bomba. Škoda jen, že nevybuchuje tak nějak velkolepěji. Natočené je to v podstatě profesionálně a dokonce i herce zaplatili opravdové. Snaha o nějaké efekty je taky ucházející, ačkoli se nějakého pořádného monstra nedočkáme. V mnohém to předčí ten netflixovský multikulturní bordel a Triss je zamozřejmě pěkná slovanská zrzečka, jak se sluší a patří. Bohužel ti nadšenci nějak zapomněli, že nestačí jen obléct pár chlápků do skvělých kostýmů a nechat je šermovat. Ono by to chtělo hlavně nějaký ten scénář a na ten se zjevně zapomnělo. Příběh tam prostě není a to, co tam je, to je jen jakási nedotažená snaha o cosi, co by se možná vzdáleně mohlo přiblížit nějakému příběhu, kdyby to mělo ještě pokračování. Starý Marigold potěšil a ta hudba byla neuvěřitelně špičková. Člověk celou dobu přemýšlí, jestli jsou autoři debilové (že zabili takový potenciál), nebo nejsou, během závěrečných titulků je poněkud zklamán z chábého scénáře, ale užívá si překrásné středověké tóny špičkové muziky, která strčí do kapsy většinu hollywoodské produkce. No a pak to přijde... vloží se do toho nějaký ten polský raper s dalším songem a je rozhodnuto: jsou to nepochybně debilové!!! ()

hunenka

Docela povedené, obzvlášť vezmeme-li v potaz, že se jedná o fanfilm. A co se týče vystižení světa, atmosféry i ducha Zaklínače, tak se tenhle počin podle mého vydařil od dost lépe než seriál Netflixu. A bylo moc fajn ještě jednou vidět Zamachowského Marigolda. ()

Yeloumen

Zde je treba smeknout pred vsemi zucastnenymi. Ovedli odbrovsky kus prace a vysledek je vyborny. Jiste, nekolik slabych mist se zde najde, ale ty lze bez vycitek prominout. Humor, pribeh a v neposledni rade hudba vyzdvihuji tento fanouskovsky film mezi ty, ktere si zapamatuji. Zaklinace jsem cetl nekolikrat, naposledy asi pred 15 lety. Diky Netflixu jsem objevil 8 knihu sagy, z jejichz jiz nekolika prvnich stranek na me dychla nezamenitelna atmosfera Zaklinace a vlastne Sapkowskeho vubec. V serialu od Netflixu po ni samozrejme neni ani stopy, ale tady ano. ()