Skrachovaný komediant Arthur Fleck (Joaquin Phoenix) sa dlho pohybuje na tenkej hranici medzi realitou a šialenstvom. V jeden deň sa potuluje vo svojom obleku klauna po uliciach Gotham City a dostáva sa do konfliktu s brutálnymi zlodejmi. Pomaly sa roztáča špirála udalostí, ktorá vyústi do hrozivých rozmerov. Opustený Fleck začne čoraz viac prepadať do hlbín šialenstva a postupne sa mení v ikonického zločinca, ktorého už čoskoro bude svet poznať pod menom Joker. (Continental film)

Egl

Po "Dark Knight" trilogii nejlepší počin od DC. Phoenix je po Ledgerovi opět naprosto geniální výběr na ztvárnění Jokera, Joaquin rolí přímo žije a věříte mu každé slovo, každou větu, každý pohyb tváře i každý pohled očima. Komiksový podklad je jen "naoko", ve skutečnosti je film o psychickém rozkladu člověka, kterého zničila společnost, Joker jde zde úplně stranou, a je to dobře. Film se tak víc soustředí na vykreslení atmosféry, prostředí a postav, a to mu jde na jedničku. Gotham je zde nejprohnilejší jaký kdy ve filmech byl, a snímek má tak velice pesimistickou atmosféru. Ve scéně v metru nebo v Murrayho talkshow jsem ani nedýchal, režie je vynikající a Phillipsovi se podařilo vytvořit neuvěřitelnou atmosféru po celé dvě hodiny. To, že si "How about another joke, Murray?" pouštím pravidelně dodnes a pokaždé mám při scéně husinu, jen svědčí o výjimečnosti tohoto snímku.  8,5/10 ()

funesfilm

Majstrovská depresia od začiatku do konca. Vidieť tento film, má zmysel z rôznych dôvodov. Hlavným je však ten, že aká je dôležitá starostlivosť o duševné zdravie ľudí. ()

DonSpaghetti

Pamatuju si, kdy jsme na tento film šli i před těmi lety, a byli jsme všichni nadšení. Joaquin Phoenix naprosto geniální, prostředí je správně ošklivý, morbidně vtipný scény, fakticky asi největší průser toho filmu je prostě to, že je to od DC... Pokud by to nebyl "Joker", a nebylo to v rovině DC univerza, dal bych tomu 5 hvězd. Takhle jsou 4 hvězdy naprosto adekvátní. ()

xtraffic

Co říci. Líbí se mi ten 70. az 80. tkový atmosférismus. Jáchym Bájný Éro Fénix to zahrál téměř ? ...dokonale? Ocamova břitva ci Overtonovo okno bylo jest otevřeno tímto snímkem. Vyznění rozhodně zapadá do dnešních událostí, kdy probuzení davů již nebude taková prdel, jak si mnohá elita přestavuje. Masky byly strženy. Bohužel si myslím, že hromada divochů ehm diváků v tom uvidí jen toho muže s talentem tu na pavouky, tu na netopýry. Takový ten nudný dav nýmandů hodnotící krz emoce bez většího přesahu své zbytnělé životy. Pokud by snímek nebyl navázán na komiks, zřejmě by nevznikl a bájný fénix by byl pro tentokrát bez arbajtu. Ale určitě bych Jokerovi doporučil toho času jednoho vtipného prezidenta krásných barev. Smysl pro humor oběma nechybí. Jen Jáchymovi to lze věřit z osobních důvodů, ale tomu druhému bych tak věřil, že si strčí min. tucet pruhů a dvakrát tolik hvězd dozadu a u toho bude kvičet - "Bórn in d jú es ej"... ()

petopetovic

10/10 co víc napsat nádherně deptající snímek o psychice jednoho jedince, nejlepší je že necítíte že by to byla tuctová komiksárna a kdyby se tam neřešili "Bat" záležitosti tak by film stál skvěle i sám za sebe, nuže jak to řící jednoduše toto je TOP a nutnost vidět. ()

bkf1

Na tohle jsem se podíval skrz to, že najdu tu "nečernobílost", kterou si většina lidí neuvědomuje, což je samozřejmé, protože to jsou prostě obyčejní, hloupí, postradatelní, zbyteční lidé a vše, co se jich týká je obyčejné, hloupé, postradatelné a zbytečné, takových tu máme celou planetu a o nich tento snímek je také. Novému universu Batmana jsem nikdy nepřišel na chuť a to se nezměnilo, protože styl Tim Burtona je prostě... jeho... pohádkově-temný... a Jack Nicholson je persona tak originálně a neopakovatelně šílená, že jsem se musel velmi hlasitě zasmát pokaždé, když jsem si přečetl, pochvalné komentáře na výkon Heath Ledgera, jehož výkon byl dokonce několikrát komentujícími hodnocen jako nejlepší Joker všech dob :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D To mě opravdu hodně pobavilo. Nicméně Phoenixův výkon se aspoň PŘIBLÍŽIL na tu asi milardu kilometrů ikonickému Jackovi (což je pořád lepší číslo, než třeba sto miliard, že). Každopádně tohle nové universum Batmana už pro mě není žádné universum, spíše takový hodně LEVNÝ bordel, pro, nejen duchem, hodně chudé, ale tento snímek vyniká, možná proto, že s tím novým universem je spojen jen velmi málo. ()

JC_Gucci

Joker je takový remake Taxikáře, ale s mnohem závažnější diagnózou. Zatímco v Taxikáři sledujeme postupný rozklad Travise a jeho degradace způsobená bezvýznamností a bezmocností, hlavní představitel Jokera je závažně psychicky nemocný člověk již od prvních minut filmu. Chybí tu jakákoliv gradace a vývoj, jen křečovitě sledujeme do jaké další slamastiky se hlavní představitel díky svým psychózám dostane tentokrát. Je to jako sledovat člověka s obrnou jít do schodů. Proč by se na to někdo vůbec chtěl koukat? Kromě výborného marketingového tahu, zasadit film do komixového světa, přestože by vynechání jména města Gothamu a rodiny Waynových na filmu vůbec nic nezměnilo, je tu ještě jeden důvod. Herecký výkon Joaquina Phoenixe je opravdu obdivuhodný. Jeho bizarně nepřirozené tanečky, maniakální smích, mumlání a přeříkávání, to je fascinující herecká etuda, kterou stojí za to vidět i kdyby z filmu zmizeli i ty malé náznaky nějakého koherentního příběhu. Obsazením Roberta De Nira vdo vedlejší role, jakoby nám autoři sdělovali, že je ve městě nový film kritizující městskou společnost a její rozpad a nezájem politků s tím cokoliv dělat. Ale nenechte se mýlit, Taxikář je jen jeden. Jokerovi se nedá upřít jistá uměleckost, ale znovu se k němu budou vracet jen studenti herectví. Zatímco při prvním shlédnutí zkousnu to mrazení a nechutnou pachuť, co ve mě tento film zanechal, příště se radši půjdu projít ven. ()

mikroslar

Asi nikdy nepochopím, proč pseudosociální drama potřebuje rámec komiksu, když s ničím, co by bylo pro komiks typické nepracuje. Příběh Loosera ze kterého se stane násilník už tu byl tisíc krát na spoustu způsobů, na černobílo i na barevno, na psychdramaticko i na komicko,  na intimno i na expresivno, na dobrokonec i na zlokonec. Přesto nelze Toddovi Phillipsovi upřít invenci a jistou míru osobitosti, zejména když mu Joaquin Phoenix nabízí alespoň dostatečný rejstřík poloh (možná víc než je u komiksové postavy zdrávo. Na Phoenixovi to celé vlastně stojí, je to jeho exhibice a nic kromě něj v podstatě ve filmu není - proč ne? intimní studii jako herec unese, dovede dělat napětí už svým bytím před kamerou, jen po půlce filmu už to nějak přestává bavit. Víme že se rodí zrůda, víme, že se zrůda zrodí a od samotného začátku téměř s jistotou víme, jak se zrodí: že ji umře matka, že je poznamenána týráním v dětství, že je zneuznána světem, že ji zradí vlastní ambice a dorazí trapnost a netalent... to proto nás tak v půlce filmu začne její zrod nudit, protože pohled na něj už nic nepřináší, vtipu a důvtipu se scénář striktně vyhýbá, vedlejší motivy (milostný motiv sousedky) jsou úmyslně zahrané do autu, a tak se  jen protahuje čas a vrství nuda na nudu. Tři krát jsem si myslel, že už je konec, protože nebylo už co říct a taky nic víc řečeno nebylo, ale useděl jsem to- zejména proto, abych se na to nemusel dívat podruhé. Na seriózní psychologickou studii je toto předvídatelné klišé málo, na komiks je to úplně mimo hrací pole. Jako experiment dobré, jako film tak za jednu hvězdičku. ()

notfilip63

Moc dobrý komiksový film jeden z tých najlepších. Postavy sú veľmi dobré a to jak je stvárnený Joker Joaquin Phoenix je veľmi dobrý v roli Jokera. Ale prajem si aby Jokera niekedy zahral Willem Dafoe. Aj hudba je výborná vo filme aj zakončenie filmu. Škoda že sa nedočkáme tohto Jokera proti Batmanovi alebo v inom filme. Film na 10/10 ()

Ivett.Motion

Nejsem fanoušek DC ani Marvelu, ale tenhle film je fantastický. Jakožto laik, který se v téhle sféře nepohybuje, na mě udělal Joker skvělej dojem. Jednoznačně je to společně s Heathem nejlepší Joker, kterýho jsme viděli. Joaquin Phoenix odvedl skvělou práci a těším se na další projekty s ním. ()

Langos

Z filmu jde celou dobu cítit temno a smutné ticho.  Záběry z prohnilého Gothamu, ve kterém se fantasticky pohybuje a směje Joaquin Phoenix jako Joker, jsou skvělé. Joaquin Phoenix zahrál Jokera na výbornou! Celý film sledujeme, jak se chce Arthur Fleck stát slavným komikem a jak se postupně propadá do šílenství.  Film se mi moc líbí, protože není až moc akční a je jiný než klasické filmy. Líbí se mi i hudba která film doprovází. Tomuto filmu hned dávám pět hvězdiček. ()

jumptheshark

Herecký koncert Joaquina Phoenixe, který dokonale zosobnil šílenství. Po zkouknutí tohohle filmu jsem musel svůj žebříček nejlepších Jokerů přeorganizovat a první místo dosud neohroženého Heath Ledgera se začalo otřásat. Zasloužený Oscar... Malý problém mám jen s tím, že Joker ve světle těch nafoukaných snobů působí sympaticky a divák mu musí fandit. To by asi nemělo být, anebo jsem taky blázen, když jsem si přál, aby se Arthur před možným zatčením stačil zúčastnit televizního vystoupení? ()

ondrapec

Joaquin Phoenix pokračuje v odkazu zesnulého Heatha Ledgera. Jasně, ty role nejdou srovnávat, ale pokud by to Phoenix nezahrál dobře, byla by to věčná škoda. Ziskem Oskara tak uzavřel jakýsi pomyslný kruh příběhu této role a navíc mohl zavzpomínat na svého bratra Rivera, jehož poslední hodiny jakoby z filmu vypadli.  Velmi se mi líbí barevná, ale temná atmosféra Gotham City, geniální playlist a scénář. Co je ale na filmu nejlepší, že můžeme sledovat vývoj Arthura z pozice outsidera a vcelku slušného chlapa na člověka, jehož systém přemění v šílené vraždící monstrum. Spolu s ním navíc strhne celé město, které začne v závěrečných minutách řádit. A právě ten konec bych zařadil mezi nejlepší a nejemotivnější filmové scény všech dob! *95%* ()

peproch

především se jedná o společenské drama a psychologickou studii jinak komiksové postavy, která ale je zde zreálněna. Lepší než umím zrecenzovat. Maximum bodů ()

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

03.11.2023

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

18.08.2023

Kdo by se mohl stát příštím Supermanem?

Kdo by se mohl stát příštím Supermanem?

13.01.2023

Tak to šlo celkem rychle. Ačkoliv je následující zpráva v tuto chvíli jen spekulací, stejný zdroj, jenž v minulosti odhalil například obsazení Barryho Keoghana (Víly z Inisherinu) do role Jokera v… (viac)

Seriálový The Penguin nabírá obsazení

Seriálový The Penguin nabírá obsazení

01.11.2022

První oficiální spin-off Batmana obsadil hlavní ženskou postavu. Proti titulnímu Penguinovi s tváří Colina Farrella se tak postaví herečka Cristin Milioti (Jak jsem poznal vaši matku, Palm Springs) v… (viac)