Skrachovaný komediant Arthur Fleck (Joaquin Phoenix) sa dlho pohybuje na tenkej hranici medzi realitou a šialenstvom. V jeden deň sa potuluje vo svojom obleku klauna po uliciach Gotham City a dostáva sa do konfliktu s brutálnymi zlodejmi. Pomaly sa roztáča špirála udalostí, ktorá vyústi do hrozivých rozmerov. Opustený Fleck začne čoraz viac prepadať do hlbín šialenstva a postupne sa mení v ikonického zločinca, ktorého už čoskoro bude svet poznať pod menom Joker. (Continental film)

sunshine29

"Co dostaneš, když zkřížíš mentálně nemocného samotáře se společností, která ho zavrhne a zachází s ním jako s onucí?" ... a takovejch tady brzo bude. Když máte "mental illness", ale ještě vnímáte realitu, když se snažíte, a vy se fakt snažíte, ale všichni a všechno se děje proti Vám, pak se může stát, že nakonec zvítězí šílenství - možná, že si pořád uvědomujete, co děláte, ale je vám to úplně, totálně jedno - ... a kdo za to může? Systém? Vy? Ti ostatní? ... Ta proměna Arthura v Jokera, nesebevědomého ztroskotance, do kterého každý kopal, v sebevědomého vůdce povstání, byla úžasně předvedená, provedená a pro mě úplně reálně viditelná a přesvědčivá. Geniální. Poprvé jsem viděla v kině, podruhé právě teď a stále stejný dojem. Naprosto geniálně předvedený reálný přerod nemocného v totálního šílence. Podle ohlasů okolí dost lidí film nepochopilo, čekali Batmana, fantasy, dobrodružnou, akční pohádku, a dostali surovou, absolutní psycho-realitu, aspoň tak já chápu hodnocení menší než 100 %. Dívali se na obraz, čekali akční zápletku a utekla jim pointa. 10 hvězd. ()

ciapok

Jedno nedelne popoludnie pred par rokmi som v TV videl film o akejsi ozaj zvlastnej rodine....bolo to pre mna celkom nezname meno Phoenixovci, no ten pribeh bol taky jedinecny, ze mi nejak to meno a tvar ostala v pamati....potom prisiel Batman a nejak sa spojili linie a .... pribeh herca z rodiny Phoenixovcov pokracoval vo filme, od ktoreho strasne vela ludi ocakavalo vela a vela ludi mozno bolo sklamanych, no....ak je historia spravodliva, toto je dielo, ktore vytesalo novy milnik...presne tak, ako nezvratne vstupila do svojej plnej podoby jedna legendarna postava ()

horskejvlk

Kvalitní scénář, výborný režisér a excelentní herec Joaquin výsledek je ohromující. Přiznám se ,že Batman nebyl nikdy můj oblíbený žánr a Jokera jsem nechápal, ani jeho filosofický přesah, až po zhlédnutí tohoto filmu. Konečně vše do sebe zapadlo. Film je skvělá ukázka jak se Joker “pochopil a osvobodil” . Více napsaly komentáře přede mnou, není co dodat jen ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ ()

TaToten

Tento film je tak rozporuplný, že neviem ako ho ohodnotiť. Rozprávaný je tak netradične, že som sa v kine unudil k smrti. No zasa v myšlienkach sa k nemu vraciam stále lebo je to veľmi unikátny kúsok s množstvom veľmi silných scén. Tak isto vizuál sa mi pozdával aj herecké obsadenie je výborné. ...druhý krát sa ho však asi nedokopem pozerať, mám dosť depresie aj bez toho. ()

Falkor

Excelentně natočený, excelentně zahraný příběh. Ano, tak by mohl - neznám všechny komiksové odbočky - Joker vzniknout kdyby to nebyl už od počátku zločinec a Jokerem se stal až po nehodě v chemické továrně. Alespoň mě se tato linka vždy líbila nejvíc. Ale nejde o komiksové linky - i když za to má tento film u mě ztrátu jedné hvězdičky - ale o samotný film. A ten je prostě excelentní. Kdyby nešlo o ikonického záporáka mého - jednoho z mála - oblíbeného DC hrdiny, tak má plný počet. Bez té kulisy jde o excelentní příběh plný věčně aktuálních témat. A přesto, že nemám rád depresivní filmy, jsem rád, že jsem jej shlédl. Herectví, kamera, scéna, hudba, střih, .... pro mě dokonalé, excelentní, perfektní. Joker může aspirovat na filmový evergreen. Díky Joaquin Phoenix. Díky Todd Phillips. Díky Hildur Guðnadóttir. Díky všichni kdo jste tomuhle Jokerovi pomohli na svět. Díky. ()

PowPow

V komiksovém světě naprosto ojedinělé zobrazit padoucha tak, že je vám ho snad až líto. V úspěchu určitě pomohlo i to, že se film zaměřil na kratší, ale o to podrobnější epizodu z jeho života, spíše než na celek. A samozřejmě dokonalý Joaquin Phoenix. Ale co by nemělo zapadnout vedle toho, je pozadí zkaženosti Gotham City s poselstvím, že výbuchy zla a zločinu jsou výsledkem širšího systému, na kterém tito lidé, skutečně či domněle, tratí. Do toho podařená výprava sedmdesátek, Robert De Niro, dobrá hudba, propracovaný scénář... tady asi není jediná věc, která by se nepovedla. Jediné, co mi nesedělo, bylo, že byl Arthur vyobrazený jako přihlouplý prosťáček, ačkoli je ve světě DC génius s širokými znalostmi chemie a techniky, schopný precizního plánování, kterého do puntíku poslouchají gangsteři, jakých se bojí i mafie. Prostě jsem si to s tímhle hrdinou nedokázal spojit. Možná právě proto, že mě superhrdinské filmy moc nebaví a nic jsem nečekal, jsem ale spokojený. ()

Coody

By mne zajímalo, co má tento "Joker" společného s postavou z komiksů..? Jako koukat se na psychouše, kterej začne nenávidět svět, protože ho k tomu krutý svět dožene, je zajisté pro mnohé diváky super umělecký zážitek, ale Joker, Váženě..? To už by si mohl na obličej namalovat masku klauna kdokoliv a Hollywood to stejně prodá jako nový rozměr postavy ze světa DC. Jako fakt.., těmito sra.ka.i mne nekrmte. ()

Memphz

Na začiatok by som veľmi rád povedal že sa jedná o jediný film na ktorom som bol v kine viac ako jeden krát. Konkrétne sa jednalo o tri návštevy kina v priebehu dvoch týždňom čo radí tento snímok medzi moje najobľúbenejšie. Prejdime ale k samotnému filmu. Ak čakáte klasický príbeh typu netopierí muž proti šialenému klaunovi ste na veľkom omyle. Nejedná sa o žiadny blockbuster prepchaný špeciálnymi efektami kde všetko naokolo vybuchuje, to nie. Nazrieme totižto na zrod pre mňa najlepšieho záporného charakteru všetkých čias. Budeme svedkami zrodu geniálneho psychopata ktorý ako mnohí iní ľudia bol zo začiatku normálny, obyčajný chlap ktorý platil účty a staral sa o svoju matku. Ako dokáže pár zlých skutkov prerásť v depresiu až ku samotnému dnu šialenstva. Presne o tomto tento snímok je, ako sa obyčajný človek môže stať nemilosrdným vrahom a šialencom v priebehu krátkeho okamžiku a pri záverečných titulkoch či už s úsmevom na tvári alebo slzami v očiach si budete hovoriť, čo ak som aj ja šialený? Temná a atmosférická bomba ktorá vás priklincuje do sedačky a celú dobu z vás nespustí tie ťažké okovy temnej a neznesiteľne nepríjemnej atmosféry. Pre mňa osobne jediným slovom masterpiece. 100%. ()

unitedfan

Fantastický přerod duševně nemocného člověka v opravdového psychopata a šílence, lehce zahalený do komiksového hávu(temný a špinavý Gotham je skvělý) s naprosto brilantním výkonem Joaquina Phoenixe. Film, který se vyrovná Nolanově batmanovské trilogii a většinu Marvelu hravě strká do kapsy. ()

Lunalilith

depresivní,ale nádherný,hudba ve filmu je užasná a dokonale vykresluje atmosféru,až ti běhá husí kůže.No užasný výlet do mysli narušeného, hroutícího člověka,navíc herecký výkon Joaquina je naprosto dokonalý ()

Prezdivenka

Wow!! Silně depresivní pecka v podání Joaquima Phoenixe, který za něj právem dostal Oscara. Zanechal silný dojem, a ukázal co všechno je ve společnosti skrz na skrz špatně. Hudba jen brilatně dokresluje atmosféru celého díla. ()

Chenso odpad!

Doslova a do písmene odpad. Až do titulků jsme v kině čekali na ten zvrat z kterého si sedneme na prdel. Kdybychom byli jen o trochu naivnější,čekáme tam dodnes. Prosím chci zpět svůj život ztracený tímhle odporným dějově nezáživným průjmem. ()

ArminF.

Joaquin Phoenix ? Hmmm, ako Johnny Cash bol super a tiež vo filme Znamenia, v ktorom si ako-tak úspešne zahral. Ale dokáže jedného z najznámejších zločincov zahrať a vieme si ho vôbec v úlohe Jokera predstaviť ? To boli moje prvotné pochybnosti k výberu herca, ale nakoniec výhrou pre všetkých je práve výber herca.           Joker je totiž brilantne zahrané, v jeho podaní zaslúžene Oscarom 2019 ocenené, ale veľmi smutné až depresívne dielo. Návrat k začiatkom poruchy psychického stavu postavy je naozaj presvedčivo podaný, a ako vieme, nakoniec vyústi v premyslené zločinecké akcie, ktoré poznáme z ostatných filmov o Gotham City. Joker následkom svojej minulosti postupne dospeje k čomu bol predurčený a Phoenix je ten, ktorý nás o tom presvedčí, či sa nám to páči alebo nie.          Temná atmosféra mesta a bytu, v ktorom býva Arthur Fleck, beznádejná budúcnosť jeho obyvateľov, hrozivá hudba od Hildur Guðnadóttir (ďalší Oscar - ťažko je slovami opísať tie ťahavé, vážne, hlboké tóny, odporúčam aspoň raz si ich vypočuť), ale aj výber ostatných hudobných skladieb, skvelý scenár a réžia, to všetko sa skĺbi a zanechá dojem, až si budete myslieť pri odchode z kina, že žijete v podobnom svete. Potom otvoríte dvere kina a vyjdete do tohto krásneho sveta...          Je lepší Joaquin Phoenix  ako Joker (2019) ? Alebo Heath Ledger ako Joker v Temný rytier (2008) ?          Môžeme ich porovnávať, obidvaja nás budú baviť ešte dlho, Heath Ledger žiaľ už iba spomienkovo... :( ()

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

03.11.2023

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

18.08.2023

Kdo by se mohl stát příštím Supermanem?

Kdo by se mohl stát příštím Supermanem?

13.01.2023

Tak to šlo celkem rychle. Ačkoliv je následující zpráva v tuto chvíli jen spekulací, stejný zdroj, jenž v minulosti odhalil například obsazení Barryho Keoghana (Víly z Inisherinu) do role Jokera v… (viac)

Seriálový The Penguin nabírá obsazení

Seriálový The Penguin nabírá obsazení

01.11.2022

První oficiální spin-off Batmana obsadil hlavní ženskou postavu. Proti titulnímu Penguinovi s tváří Colina Farrella se tak postaví herečka Cristin Milioti (Jak jsem poznal vaši matku, Palm Springs) v… (viac)