Skrachovaný komediant Arthur Fleck (Joaquin Phoenix) sa dlho pohybuje na tenkej hranici medzi realitou a šialenstvom. V jeden deň sa potuluje vo svojom obleku klauna po uliciach Gotham City a dostáva sa do konfliktu s brutálnymi zlodejmi. Pomaly sa roztáča špirála udalostí, ktorá vyústi do hrozivých rozmerov. Opustený Fleck začne čoraz viac prepadať do hlbín šialenstva a postupne sa mení v ikonického zločinca, ktorého už čoskoro bude svet poznať pod menom Joker. (Continental film)

Accuphose

Chtěl jsem napsat, že si Hollywood vyndal hlavu z prdele, ale ono to tak úplně není. Nakonec přišli za režisérem a vysvětlili mu, že ten konec nemůže bejt na té kapotě, že by lidé (hlavně ti bohatší) měli obavu, že se toho někdo chytne a zejména proto, že divák v USA nemůže odejít ze sálu stresován, jelikož by pak následovala možná vlna žalob na distribuční společnost, tak to zahráli na jistotu. Nebo spíš na nejistotu. Jinak nemám filmu co vytknout, kdyby si tuhle šaškárnu odpustili, dám plnej počet. ()

maco19

Konečne poriadna pecka od DC. Tento film som si fakt užil. Joaquin Phoenix je geniálny. Išiel do toho na 100 percent. Pri filme som fakt mal chuť plakať, bolo mi ho proste ľúto, jeho život sa rútil nezadržateľne z útesu. Človek sním súciti a nakoniec sa to otočí a pomaly sa sneho stane ten ****. ()

Ivuska71

Naprosto strhující psychosnímek. Vzbudil ve mě vzbudil snad všechny reakce, kterých jsem schopná. Je neuvěřitelné, že může něco takového vůbec vzniknout - že to někdo napíše, natočí, zahraje, složí hudbu... a jako celek je to pak tak neuvěřitelná nádhera. ()

Tomulka

To je rozdíl mezi Marvel a DC. DC umí jít do hloubky a předvádí to nyní opět v dalším filmu. Po Nolanovi je tu Todd Phillips, který to znovu dokázal V tomto případě jde scénář a režie opět do hloubky ducha společnosti. Jokera stvořila naše společnost. Film je až děsivě realistický. Tento film je neuvěřitelný nebo spíše uvěřitelný a to je to co jej činí tak skvělým. Joaquin Phoenix je famózní! On Jokera podal, tak výborně, oddaně- trefně, že z toho až mrazí! Perfektně se pánům Todd Phillips a Joaquin Phoenix podařilo stvořit Jokera. Jeho počátek jeho zrod jeho narození. Tento film vybudován z ničeho do velkoleposti. Trefená hudba, kamera, kostým , casting. Vše se povedlo! Nenašel jsem jedinou vadu na kráse. ()

tomas665

Jedna hviezdička za výborný herecký výkon hlavnej postavy. Ale zvyšok je za nula. Za scenár by som dal tvorcov zavrieť. Totálna nuda a príbeh o hovne. Narušený jedinec si realitu vysvetľoval po svojom to je všetko čo sa dá o tomto filme napísať. ()

mahatma

Jsem z jiné planety. Nechápu, jak je možné žít v populaci, kteří tohle vyhoní na 79. nejlepší film a lituji času, který jsem pro to investoval - pro obé. ()

Mina230692

Totální psycho. Byla jsem na tom v kině - doporučuju vidět. rozhodně to není veselý film... spíš z něj přímo tryská deprese. Určitě Vás to donutí se zamyslet nad životem a nad tím jaké máte štěstí, že žijete tak jak žijete. Získáte na jokera jiný pohled. takový...pozitivní? ne ne ne... chápající? těžko říct... protože si říkáte... tož to by muselo zákonitě hrábnout každému. ()

Mark1983

Zadíval jsem se až napodruhé, abych pravdu řekl, ač na tento druh filmu musí být divák stoprocentně naladěn. Existují filmy, které když si pustíte, zadíváte se skoro pokaždé, ale nový Joker je psychologické drama, což není šálkem kávy pro každého. Co se týče mě, tak dle mého úhlu pohledu se jedná svým způsobem o skutečného Jokera, ne toho komiksového, ač tento Joker vychází ze skutečně nešťastné osoby, jenž ze samé smůly v životě prostě zešílí. A nekrátká pasáž filmu je právě o tom šedivém životě s negativními myšlenkami, což ve velké části se spíše jedná o drama než o krimi. Lépe řečeno: drama s prvky krimi. Takže celkové zpracování si odemě zasluhuje tři hvězdičky. ()

bicekz

Určitě to není špatný film, ale hodnocení je podle mě až příliš vysoké. Samozřejmě, že je skvělý progres od "normálního" kluka, co bydlí u matky, až po vraha. K prvnímu vraždění se dostane vlastně v sebeobraně, což nechápu, že se o tom Joker nezmínil. Druhá věc je ta, že mu dělala radost. Ale nepochopil jsem, proč po jedné vraždě v metru hned nastala vzpoura. Stejně tak mě zklamal závěr, kde jsem čekal, že Joker poprvé narazí na Batmana a nic se nestalo. Mám také pocit, že v jednom filmu říkal, že si Joker tváře rozříznul do tvaru úsměvu, což se zde také nestalo. Ačkoliv to vypadá, že kritizuji pouze negativně, naopak se jedná o zajímavé psychologické drama. Ale pro nezasvěcené do DC světa bezcenné. ()

vojacekr

Ano, je to vydařené psychodrama. Průser je to, že je to Joker. Jinak by to nikoho nezajímalo. To, že všichni víme, jakým příběhem je opředen, ještě než vznikl tento film, si zahrává s našim podvědomím a oni to také moc dobře věděli. ()

jizvoun

Phoenix se objevuje ve filmu čím dál méně, o to větší jsou jeho postavy však překvapení. Svůj herecký talent zde nezapře, vlastně táhne se jím celý film. A to je teda pro mě škoda. Trochu jsem čekal, že Joker bude částečně i o něčem jiném než psychopatologickém vývoji nemocného chlápka. Pořád jsem tak nějak čekal, až to celé vygraduje a spolu s kompletní proměnou osobnosti ho vypustí do ulic. Ale jeho transformací film končí, já si říkám wow, phoenix to zvládnul skvěle, ale chtělo by to ještě něco víc. ()

bambas

Ty vole, udelat z toho artovou sracku a takhle doprznit obrovskej potencial postavy. Rozhodne jsem necekal a nechtel Marvelovsky omalovanky, ale cekal jsem vic thriller a taky vice toho, ze Joker bude delat vetsi bordel. Ve finale 2 sceny, ktery staly za to, ze nekoho odkrouhnul. Proste pruser, snaha o artovou mrdku. A navic tam zase museli nacpat zastreleni tatinky a maminka mladyho Waynea... Jedna hvezda za famozni vykon Phoenixe a druha hvezda za barvicky a kameru. ()

TheKleofa

Parádní příklad filmu, který je tak brilantně zvládnutý technický, herecky i umělecky, že máte od první vteřiny pocit, že jste v něm taky. Rozhodně se na to už nikdy nepodívám, jinak z toho okna fakt skočím. A ta hudba! ()

Martin712

Myslím že kto videl nepotrebuje komentár. Psychologický thriller, kde v podstate záporákovi fandíte, a váš mozog sa dostáva na rovnakú, psychotickú úroveň postavy. Myslím že je tam vystihnuté všetko čo sa týka mentálnej poruchy, či sociálnych problémov. Na druhej strane perfektný herecký výkon. Len jedno dieťa by som zmenil čo sa týka hrania - ale to je fakt len maličkosť. Perfektné samo o sebe. ()

RoyBatty444

Komiksoví film bez komiksového spracovania to sa moc nevidí. Phoenix je výborný a ťahá celý film. Atmosféra filmu je veľmi dobre vystihnutá a nezbadal som hluché miesta aj keď sa nejedná o žiaden ˝akčňák˝. Je tu ale citeľný odklon od komiksovej postavy záporáka k bláznovi so svedomím. ()

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

03.11.2023

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

18.08.2023

Kdo by se mohl stát příštím Supermanem?

Kdo by se mohl stát příštím Supermanem?

13.01.2023

Tak to šlo celkem rychle. Ačkoliv je následující zpráva v tuto chvíli jen spekulací, stejný zdroj, jenž v minulosti odhalil například obsazení Barryho Keoghana (Víly z Inisherinu) do role Jokera v… (viac)

Seriálový The Penguin nabírá obsazení

Seriálový The Penguin nabírá obsazení

01.11.2022

První oficiální spin-off Batmana obsadil hlavní ženskou postavu. Proti titulnímu Penguinovi s tváří Colina Farrella se tak postaví herečka Cristin Milioti (Jak jsem poznal vaši matku, Palm Springs) v… (viac)