Skrachovaný komediant Arthur Fleck (Joaquin Phoenix) sa dlho pohybuje na tenkej hranici medzi realitou a šialenstvom. V jeden deň sa potuluje vo svojom obleku klauna po uliciach Gotham City a dostáva sa do konfliktu s brutálnymi zlodejmi. Pomaly sa roztáča špirála udalostí, ktorá vyústi do hrozivých rozmerov. Opustený Fleck začne čoraz viac prepadať do hlbín šialenstva a postupne sa mení v ikonického zločinca, ktorého už čoskoro bude svet poznať pod menom Joker. (Continental film)

mira.l odpad!

Asi poslední podobná debilovina, ověnčená mnoha cenami, kterou jsem viděl, byl Birdman. A teď ... tohle. Jestli měl J. Phoenix za něco dostat Oscara, tak jistě za Walk the line, protože i když tohle sehrál bravurně, tak pokaždý, když se začal tlemit jako idiot, jsem si říkal "tak už konečně chcípni!!" Fakt nechápu, co krom výše zmíněného výkonu tenhle kýbl hnusných, odporných a přitom ve většině stopáže nudných psychohoven poslalo tak vysoko. První půl hodiny se neděje vlastně nic. O jistých logických trhlinách (zastřelí 3 chlapy v metru, nikdo nic neslyšel, neviděl; v nemocnici udusí mámu polštářem a ... nic; co udělal s tou černoškou, těžko říct...) tak nějak pomlčím. Už delší dobu jsem nějakým filmem nebyl dalo by se říct tak zhnusenej. ()

E lan

No to je povedené. Včele s vynikajícím Phoenixem (dabing Ivana Trojana bravůrní), temným scénářem a pro milovníka Batmana i krásně posazeném v jinak neskutečném světě Gothamu. No prostě skvělý film! ()

Inozuka

Katarze skvělá, Phoenix geniální, atmosféra podmanivá ... přesto mám neurčitý pocit, že tu něco krapet nefunguje. Možná je to tou stopáží, možná celkově nepříjemným pocitem, který film navozuje a možná mírně křečovitou snahou natočit za každou cenu nekomiksově komiksový film. Každopádně na plnou palbu to není. ()

Hellknight12

Ako začať ? Cítim sa úplne ako Joker 🤔😂. Na začiatok poviem toľko: ak idete na Jokera s tým že idete na klasický DC film ( Batman, Aquaman, BvsS ) budete sklamaný. Akcia tam je ale úplne minimum. Je to pomalá psychologická dráma. Je to výpoveď chorého človeka. Príbeh nie je nič prelomové čo vo filmografii ešte nebolo. V podstate príbeh je psychologické klišé. Ale k tomuto snímku sa to hodi. Film pekne vysvetľuje prečo JOKER je takýto šialenec. Úprimne ? Tento snímok vo mne vyvolal veľmi zvláštne pocity čo sa týka postavy Jokera. Prečo ? Bude to znieť divne ale doteraz som ho bral len ako zvrhlého záporaka Bruca Wayna, ktorý robí to čo robí bez dôvodu. V tomto filme som zistil, že JOKER má dôvody prečo sa správa tak ako sa správa, prečo robí to čo robí. Počul som aj názory, že ľudia sa pred prvými trailermi báli ako tento snímok dopadne. Ja som sa o ňom dozvedel až keď vyšiel prvý trailer. Chvalabohu obavy sa nepotvrdili. Nesedia mi tu 2 veci. 1. Je úplný začiatok a to konkrétne titulky viem znie to čudné ale čakal som inak spracované titulky. Čakal som nejaký temný úvod s logom WB alebo DC. Niečo podobné ako majú snímky IT 1 a 2. Skôr mi to pripomína titulky snímku Vtedy v Hollywoode. 2. Tak nejako časová os. Prečo ? MINI SPOJLER: Tento film končí tam, kde začína Batman: Bagins. A je tu malý Bruce. Sakra, keď sa nad tým zamyslim koľko má Bruce v Dark Knight 40 rokov ? A tu má Joker asi rovnako. Ehmm neviem ako vy ale nemá byť v Dark Knight JOKER starší ako Bruce ? Áno chápem je to starší film a pravdepodobne pred natáčaním Dark Knight sa nevedelo, že vyjde JOKER niekedy. ( To je len moja taká úvaha ) JOAQUIN PHOANIX je ako JOKER úžasný. Tie jeho pohyby vo filme sú zaujímavé. Jeho smiech je úchvatný. Odporúčam ísť na to do kina už len kôli tomu smiechu a najlepšie ísť na IMAX. Ja sa obávam toho, že dabingom sa atmosféra filmu zníži. Režisér Todd Philips odviedol výbornú prácu. Kameraman Lawrence Sher odviedol skvelú prácu s kamerou. Zachytil také detaily Jokerovej mimiki až máte počas celého snímku pocit, že ste takéto niečo vo filme nevideli. Hudba je tiež super spracovaná sedí na mieste. Najlepšie je v tých častiach, keď sa ma niečo v Jokerovom živote udiať nejaký dôležitý zvrat. Celkové hodnotenie ? 95% Videne v kine IMAX :) ()

Nix

Když jsem odešel z kina, hned jsem věděl, že tenhle film vyvolá velkou odezvu v lidech a že bude i hodně srovnání i kritiky. Ale taky mé DC srdce zaplesalo radostí, tohle byla síla. Joker patří mezi mé opravdu oblíbený postavy a proto uznávám raději charaktery od DC, jelikož je v nich větší síla a hloubka a jsem opravdu rád, že si pan Phillips dal záležet, i když to vzal po svém, ale vzít ideu šíleného zločince a vrhnout ho do dnešního světa a dát takovou ideu nemocnému Joaquinovi, to bylo to nejlepší co se mohlo stát. Ano, hodně může vyvolat kontroverzi a negativního názoru i pojednání one man show, ale tyhle věci do sebe krásně zapadly a dostal jsem ponuré drama o vývoji šíleného klauna, kterého stačilo popostrčit. Opravdu se může i v jádru nemocný člověk nechat strhnout negativním dopadem dnešní společnosti a že ho je hodně. Nezbývá než jen doufat, že tenhle počin dostane aspoň pokračování nebo nějaký odkaz, protože chci vidět Joaquina víc. Ale jednu připomínku bych měl, pan Phillips by příště mohl více přitvrdit, přece jen Joker by zašel daleko do větších extrémů. ()

junxi91

Tento film jsem dlouho odkládal, možná mě trochu odradila recenze místního matadora verbala, ale nakonec jsem se rozhodnul udělat si vlastní úsudek. Pro milovníky Batmana to asi není to pravé žolíkové, protože to značně pozměňuje a nabourává původní příběh tohoto "megazáporáka". Po zhlédnutí tohoto filmu k němu mám mnohem více sympatií a chápu, proč mu tak jeblo a začal zabíjet všechny zmrdy okolo. Když se vám totiž vysmívají, kradou vám reklamní cedule, vysmívají se vám v práci a také v televizi, a jedinou vaší oporou je vaše nemohoucí matka, tak začnete cítit poměrně velkou frustraci. Vyhazov z práce, katastrofální neúspěch u žen a odhalení nepříjemných historických křivd pak poslouží jako spouštěč vražedného šílenství. Ti tři čuráci v metru si to tedy rozhodně zasloužili. Společnost si totiž sama vyrábí takové Jokery tím, že slabé odstrkuje, vysmívá se jim, a tím ještě prohlubuje jejich zlost. Sám se do něj dovedu vcítit, protože mám v okolí asi takový respekt, jako kočka na výstavě bojových psů. Tento film nepovažuji za komunistický, ale spíše jako takové "memento mori" toho, kam to může zajít, když pohár trpělivosti přeteče, podobně jako v případě Josefovy pomsta ve filmu Zkažená mládež. Lidi, nehledejte rozdíly, nehrajte si na nic víc, než na to co jste - stejná smrtelná hovna jako ti, kterými tak zarputile pohrdáte, a které s radostí okrádáte o životní radosti. ()

samkko

"A nezapomeňte, to je život!" A pro mě hláška desetiletí, Joker je absolutně geniální film který má všechno. Brilantní charakterový vývoj postavy ke kterému se velice silně pojí i hudba, geniální herecké výkony, převážně teda Joaquin Phoenix který si zde podle mě střihl svou životní roli a těžko ji už překoná, skvěle promyšlený příběh, který nás drží jak v napětí tak v naprosté nevědomosti a my prostě stěží uhádneme jak se snímek bude/nebude vyvíjet a na závěr je to od teď můj oblíbený film co se týče KAMERY, BAREV a celkového VIZUÁLU. Joker rozhodně není film pro masové obecenstvo, na komiksovku není vtipný, slaďoučce pojatý, nenajdeme zde žádné velké klišé a konec je... jako život. Ovšem i pokud jste fanouškem DC tak i přestože tento film není s ostatními nijak významně spjat ale jede si v úplně odlišném žánru, rozhodně vás potěší jedna nejmenovaná rodinka která se zde objeví a je docela velkou součástí tohohle veledíla. Film je krutý, drsný a nebere si s ničím servítky (řekl bych taková 10x lepší verze Taxikáře od Scorseseho). O filmu bych se dokázal bavit a mluvit hodně dlouho a opravdu smekám Phillipsovi za to co dokázal. Na závěr ještě pochválím skvělou gradaci napětí v podstatě už od začátku do samého konce kdy je film v nejlepší fázi a není možné aby ve vás něco nezanechal. Hodnocení:  10/10 ()

Monggol

Mohla z toho byť slušná psycho-sociálna dráma o kritike konzumnej spoločnosti, odcudzenosti veľkomesta, elitárskej nadradenosti, jeblosti stáda alebo kritike čohokoľvek. J. Phoenix na to má, ale takto nič. Keby aspoň bojoval za práva synantropných homosexuálov, alebo afrických a eskymáckych migrantov, alebo za práva zoofilných manželských párov, aby si mohli konečne adoptovať zvieratko, dal by som tomu viac. Takto len sotva jedna. ()

woo-hoo-hoo

Psychologický portrét slabšieho jedinca (ako by ho zaškatuľkoval nejeden “normálny” psychológ) ale zároveň aj zrkadlo nastavené “normálnej” spoločnosti spojený s poľutovaniahodným (ú)tlakom stávajúc sa spúšťačom tragickej transformácie už tak podlomenej osobnosti do nebezpečne patologickej oblasti, postupne gradujúci a nakoniec vo finále úžasne zarámovaný a vystavený v pomyselnej filmovej galérii v oddelení “Anatómia ľudskej deštruktivity”. To čím som je zapríčinené vašim zlom je tu aplikované dvojnásobne. ()

tlesk

Joker stojí pochopitelně krom atmosféry na skvělém hereckém výkonu Joaquina Phoenixe, který dost možná strčí do kapsy všechny ostatní filmové představitele této role. Jeho největší devizou je paradoxně i to, co z něj dělá tak dobrý film – to, že není příliš komiksový. Je tragikomedií jednoho pohnutého osudu bezvýznamného, nemocného člověka, který se dostane do epicentra velkých událostí – a poté je jejich symbolem a naoko nezúčastněným hybatelem, jenž po pátrání po vlastní minulosti a identitě propadá do náruči šílenství. Do ále doodhaluje řadu odstínů ikonické postavy, kterou zná prakticky každý, kdo není úplně lhostejný vůči moderní popkultuře. Zasazení do komiksového universa DC a spjatost s jistým hrdinou (už v traileru můžeme vidět malého Bruce Waynea) je patrné v samotném závěru, kdy vše tak nějak zapadne a vliv hlavního protagonisty se naplno projeví. Nekompromisní, krvavý a brutální – takový je odvážný film, který se přes to všechno nebojí být nesmírně nápaditý a v mnoha ohledech má i revoluční potenciál. Mnohé fandy komiksu sice nepotěší, ale jinak osobně těžko nacházím negativa. Ohlasy z Benátek rozhodně nelhaly. Tohle je filmová událost. ()

WheX

*Spoilery* Pro mě pomerně očekávaný film, ne tedy úplně kvůli tomu, že je to film o Jokerovi, ale hlavně proto, že hlavní roli dostal Joaquin Phoenix a stálo to za to. Není to vůbec typická komiksovka, v podstatě to není komiksovka vůbec, spíše drama, které využilo námět, prostředí a některé postavy z komiksu ale tam to končí. Výkon Phoenixe je fenomenální, celý film táhne takovou silou, že občas ani nevíte co z jeho výkonu cítit. Chvíli je vám ho líto, chvíli zakrýváte oči kvůli brutalitě které je schopný. Některé momenty jsou až tak nepříjemně trapné, že to fyzicky bolí a dokážete cítit, jak by se člověk v takové situaci cítil, tedy pokud by to narozdíl od Arthura dokázal poznat. Sledujete Arthura, jak se z pozitivního muže, který má jen sen stát se komikem, pomalu mění do psychopata, z křehkého střízlíka se dostává občas i do situací kdy jen jeho pohled je naprosto děsivý a který nevědomky rozpoutá revoluci v ulicích a pomalu se dívací dozvídají, jak moc šílený je a proč, temná tajemství z dětsví a pár i tajemství nad kterými budete i po konci filmu přemýšlet, jak to vlastně doopravdy je. Příběh je skvělý, převážně plynulý, ikdyž se nic neděje, stejně vás to drží v pozoru, atmosférá syrová, napínavá a hlavně správně temná, soundtrack který každé scéně dodá ještě špětku navác k dokonalosti, nádherná práce s kamerou a hlavně, ještě jednou, musím vyzdvihnout výkon Joaquina Phoenixe, ale i ostatních herců, kteří převážně nezahálejí, hlavně tedy Zazie Beetz a Frances Conroy. Joker možná není film pro každého, ale myslím, že si určitě zaslouží chválu a doufám, i nějaké to oscarové ocenění. Za mě jasných 5*. ()

Alois88

Hnusné, mrazivé, ale geniální. Tři slova, která vystihují nejen film, ale také herecký výkon Joaquina Phoenixe. Jediné co bych vytknul je časová osa, respektive věk hlavního "hrdiny". Jestliže se má Joker stát úhlavním nepřítelem Batmana, pak je jasné, že Batman bude bojovat proti penzistovi těsně nad hrobem. Ale to už jsem moc velký hnidopich. ()

hazdrova

Myslím, že ak vo vás Joker nevyvolá ani jedným svojím smiechom pobavenie, vybrali toho správneho. Tá šialenosť, ten pohľad, ten tanec, všetko do seba zapadlo a vytváralo komplexný profil pokryvenej osobnosti. Tento výtvor je akýmsi osobnostným profilom Jokera a prečo je taký, aký je a že sa to môže stať každému z nás. 4,5* ()

Terka_127

Fascinující. Dech-beroucí. Nemůžu uvěřit, že jsem se u takového filmu usmívala. Ale to je čistá syrová láska k filmu, co Todd Phillips vytvořil. Skvělou kameru, která ještě podtrhovala grimasy a pohyby už tak neuvěřitelného Phoenixe, doprovázela hudba přesně na tělo Jokerovi. Nechápu, že je vůbec něco takového možné. Samostatně by to možná nefungovalo - Phoenix - kamera - hudba, ale dohromady? WAU! pořád se musím usmívat a nemůžu přestat, protože takovéhle dílo vznikne opravdu jednou za pět let. Jak dokázal Phoenix přenést na plátno popis psychicky narušené osoby, jak to působí na diváky a na mě. Musím ještě zdůraznit scénář. Opakuju se, ale nechápu, jak takové dílo mohlo vzniknout na základě komiksové postavy. Řekla bych, že jsem ve filmu zahlédla i drobné odkazy na Jokery Jacka Nicholsona a Heatha Ledgera, takže mi nezbývá, než film vidět znovu. Ke konci snímku jsem si ale neodpustila vzpomenout právě na posledního Jokera v podání Ledgera, kdy řekl, že jediným řádem je CHAOS. Protože přesně tohle slovo vystihuje mysl Jokera v podání Phoenixe. Tleskám! ()

Clark_Kent

🔝REVOLUCE BYLA CHAOS A TAK ZAPOČAL PHILLIPSŮV 🃏 JOKER Jak již napsal spisovatel a profesor Norman Cousin „Smích je jako neprůstřelná vesta.“ Se smyslem pro srandu, můžete dojít hodně daleko. Nebo můžete taky zůstat zaklesnutý zrovna v Arkhamském sanatoriu pro duševně choré. Popravdě každej další divák si najde na nově pojatém legendárním zloduchovi svoje nitro. Je dost možné, že si určité spektrum diváků, najde v Jokerovi jakéhosi zaslouženého hrdinu. Pokud jste někdy měli pocit, že vás společnost dlouho degradovala a vy jste ji posléze chtěli zpětně něco velkého vrátit? Přesně tak se tváří i Arthur Fleck a všechny jeho životní patálie. Je hodně těžké volit slova, abych vlastně neopakoval to co bylo mnohokrát řečeno zahraničními kritiky. Joaquin Phoenix je hodně sledovaná celebrita a to všechno co urputně dělá se mu taky krásně vrací. Ať už jde o vlivného bojovníka za práva zvířat nebo momentálně fantasticky podmanivého a oddaného herce. Pokud se přeci jenom rozhodnete na nově prokresleného a obávaného zlosyna temného Gothamu do biografu zajít. Dostanete prvotřídní a mučednický charakter psychopata a sociopata doslova z první ruky. 👌Jde o maximální rozpoložení, rozvrstvení a zároveň fascinující formu, která vehementně pumpuje příběh zlomeného člověka. Koneckonců samotná geneze zla je tu ukázána nejen samotný hereckým výkonem, hodně se tu pracuje i s excelentní hudbou o kterou se postarala islandská hudební skladatelka Hildur Guðnadóttir. Vůbec největší rocková kanonáda přichazí v sekvenci při tanci na schodech, píseň nazvaná „Rock and Roll Part 2“ od britského hudebníka a zpěváka Garyho Glittera. Ve finálním schrnutí se musím přiznat, že bledý princ zločinu #joker započal nový a revoluční level budoucích ryzích Warnerovek. 😋 ()

Jamajdzan

"Aby ses stal komikem, není potřeba abys byl zábavný?" Zcela nový přístup ke komedii: hlavní hrdina se na plátně směje skoro celý film až se za břicho popadá, zatímco v sále kina panuje naprosté ticho a nesměje se vůbec nikdo. Až z toho mrazí. Z hlediska kinematografie absolutně "must see" film, z hlediska osobního života si říkám, že bych byl možná raději kdybych ho býval nikdy neviděl, protože ten nový pohled na zlo v každém z nás se dostává pod kůži. Zlo zde není jen zlem, proto aby měli klaďáci s čím bojovat, má své opodstatnění a z toho hlediska je zde popsaný zrod jednoho z nejzajímavějších záporáků naprosto unikátní, surový a uvěřitelný. Není to nejlepší komiksák jen proto, že to prostě v žádném ohledu komiksák není. A vtip je v tom... ...ale ten byste nepochopili. ()

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

03.11.2023

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

18.08.2023

Kdo by se mohl stát příštím Supermanem?

Kdo by se mohl stát příštím Supermanem?

13.01.2023

Tak to šlo celkem rychle. Ačkoliv je následující zpráva v tuto chvíli jen spekulací, stejný zdroj, jenž v minulosti odhalil například obsazení Barryho Keoghana (Víly z Inisherinu) do role Jokera v… (viac)

Seriálový The Penguin nabírá obsazení

Seriálový The Penguin nabírá obsazení

01.11.2022

První oficiální spin-off Batmana obsadil hlavní ženskou postavu. Proti titulnímu Penguinovi s tváří Colina Farrella se tak postaví herečka Cristin Milioti (Jak jsem poznal vaši matku, Palm Springs) v… (viac)