Skrachovaný komediant Arthur Fleck (Joaquin Phoenix) sa dlho pohybuje na tenkej hranici medzi realitou a šialenstvom. V jeden deň sa potuluje vo svojom obleku klauna po uliciach Gotham City a dostáva sa do konfliktu s brutálnymi zlodejmi. Pomaly sa roztáča špirála udalostí, ktorá vyústi do hrozivých rozmerov. Opustený Fleck začne čoraz viac prepadať do hlbín šialenstva a postupne sa mení v ikonického zločinca, ktorého už čoskoro bude svet poznať pod menom Joker. (Continental film)

peter.m

"Nikdy som nefandil tomu kacopíriemu mužovi. Jeho odporný otec ma v tom len utvrdil. Joker a.k.a občianska neposlušnosť vs. Batman a.k.a zákon a poriadok: 1:0." /príbeh*/herecké výkony*/pointa*/hudba*/výprava*/ ()

lahvi

Jako film dobrý, ale kdo mi kurva vysvětlí těch cca 30 let rozdíl mezi Jokerem a Brucem Waynem ?! Nevšim jsem si, že by v Temnym rytíři bylo Jokerovi 60. Plus chybí jizvy na tváři. ()

McGuffin

Joker je filmem o zálibě jménem zločin. Než budete nesouhlasit, zvažte, že spoluscénaristé Scott Silver a režírující Todd Phillips hrdinu sice dlouze sledují při práci - ze které ho později nechají vyhodit - a v rodině - kterou mu nadělili neúplnou a disfunkční - ale obé jsou vlastně jen kulisy, přesněji trik, jak diváka mást, přesněji bavit. Jak zaujmout a udržet naši pozornost nad sledováním chlápka, který moc nepobral, ale není zlý, až do téměř závěrečných výstřelů, které definitivně potvrdí, že už je zlý, a do následující finální scény, která naznačí, že je-li hlavní hrdina totožný se stejnojmennou postavou filmů o Batmanovi, pak se jeho nová záliba ve zločin změní v jeho práci. Myslím, že je to dobře vymyšlený trik a protože je stejně dobře zrealizovaný, záměr tvůrců diváky zaujmout a dvě hodiny - a možná ještě déle - pobavit plní skvěle. Zajímavá je vějička scénáristů, že humor produkovaný televizním bavičem, jedním z budoucích cílů hrdinovy střelby, je ironický a (nutně?) zlý, kdežto hrdinův stand-up humor je nezdařilý a trapný, avšak neškodný. Jakmile je ale scénář zkonfrontuje, je po jakémkoli humoru a zvítězí zlo. Napsali-li by scénáristé opačný výsledek kombinace, film bychom viděli úplně jiný. https://www.macguffin.cz/2020/01/joker.html ()

MaxBodycount

Je pozoruhodné, ako filmové spracovania DC odrážajú multiverzá vytvorené ich komiksovými predlohami. Tam, kde Marvel posledných desať rokov svojho filmového outputu spútal spoločným naratívom aby vyvrcholil debilným Endgame, filmy DC sa môžu odohrávať každý vo svojom vlastnom univerze. Takéto vnímanie je ostatne mentálnou ochranou proti príspevkom J. Schumachera k Batmanovej legende, alebo aj snahe skrížiť Taxi Drivera s Man on the Moon a na výsledok naniesť masku najvysmiatejšieho filmového tragéda v skvelom podaní toho živého Phoenixa. Situovaný do skorých osemdesiatych minulého storočia, tento film je fackou do tváre retrofanatikov, nočné diaľnice a neónom zaliata palubovka Lamba sú nahradené metrom, kde nevhodné uchechtnutie môže stáť život, nádherné farebné spektrum pripomína vyblednutý Drive. Preč sú gotické vízie do tmy zahaleného Gothamu a aj kvázi realita Nolanových počinov je rozkošnejším miestom pre pobyt ako nevraživá mestská džungľa videná očami chorého klauna a wannabekomika oddávajúceho sa daydreamingu. Tento Gotham ešte nemá Batmana, každý existujúci superbijec naň kašle a my sme svedkami zrodu ikonického sviniara v krutej sonde zbavenej komiksového požmurkávania. Arthur / nebol Nicholsonov Joker Jack Napier ? /, aj keď by som naňho nestavil ani cent, zvládne svoj prerod bravúrne a miesto predpovedateľnej samovraždy sa na druhej strane vynorí ako matkovražedný idol clownblocu zodpovedného za zrod Batmana. Za vypichnutie stojí snaha zostať poplatný dobe vzniku a reflektovať isté spoločenské javy bez sklzov do otravného kázania, čo už beztak silnému filmu dodáva za hrsť nadčasovosti a posúva ho nad úroveň kultového komiksového curia s fantastickým soundtrackom pre hipsterské davy. ()

Folteen

Predstavte si, že sa topíte desiatky metrov pod hladinou, snažíte sa vyplávat hore na povrch, nech sa konečne nadýchnete, začnete znovu žiť... Stále plávate hore, hore.. Lenže hladina sa Vám nepribližuje. Ja som mal takú vytrvalosť, že som ten film pozeral celé dve hodiny a naozaj žiadneho nádychu som sa nedočkal.. ()

Tomas129

No teda. Tak takovou sílu a vážnost jsem teda nečekal. Film mě překvapil, protože působil silně na emoce a X-krát jsem si říkal: bože, ten je fakt v prd****. Pak mi bylo jasné proč to dělá...v jeho situaci to prostě bylo očekávané. Ten film hlavně nese svou hloubku a to takovou, že bychom se neměli hned na ostatní lidi dívat skrz prsty a automaticky je odsuzovat, protože nemusíme vědět, jak se věci doopravdy mají a měli bychom mít vždy ke druhému alespoň trochu respektu. Jinak pro Verbala, který tu napsal svůj komentář opět ve svém stylu... S tím stylem psaní nemám problém, protože to beru jako humor, ale trochu jsi mě zklamal hlavně tím významem... Jde vidět, že ti chybí hodně empatie. Jako sice sis tu rýpl do "všeználků" jak ze sebe v hodnocení dělají mistry, nicméně hlavní význam a pointa toho filmu ti naprosto unikla. Kdybys nějakou empatii měl, tak to hltáš a děsíš se toho, co bude následovat, ale ty ses jen děsně nudil, což je jasným důkazem chybějící empatie, čímž jsi mě celkem zklamal, protože najednou si začínám uvědomovat, že člověk, který si doteď dělal takto srandu stylem svého psaní (a trochu i ze sebe dělal borce při hodnocení) a přitom má nulovou empatii, tak bude asi vážně trochu idiot :D Hlavně doteď jsem význam tvých hodnocení celkem bral, ale tím prokázáním nulové empatie, jsem si uvědomil, že jsou tvá hodnocení filmů mnohem méně vypovídající. Takže odteď je tak nějak s velkým zklamáním přestávám číst :( ()

matko2351

Zacnem netradicne, cakal som viac :( cakal som naozaj film ktory ma posadi na rit a budem zizat blbo do steny este dve hodiny. Nestalo sa. Joker je tu presne takt aky som cakal, blaznivy, j*bnuty jednoducho sialeny, len skoda ze tych sialenosti napachal malo. Ten koniec? Ten ma dostal, cakal som kedy pride, cakal som a i napriek tomu ma prekvapil. Takze co z toho vypliva? Ze som ako Joker, rovnako j*bnuty a neviem co si tomto filme mysliet :) ()

Dailon

Na tento film jsem si nechával tu správnou chvíli, byl jsem zvědavý. Očekávání bylo jiné, čekal jsem něco ve stylu Suicide squad a podobné. (Upozorňuji, že dopředu jsem nečetl žádné články ani neviděl trailer). Nicméně hlavní herec (Joaquin Phoenix) zahrál svou roli Jokera bravůrně. Ukázal, co za lidi/blázny může žít/žije mezi námi. Dokonalý film pro psychology a psychiatry, který popisuje duševně nemocného a společností odmítaného člověka. Film jsem s chutí dokoukal až do konce, kdy jsem zůstal chvíli zaražen a nad celým tím zážitkem jsem dlouho rozmýšlel. Film bych si znovu nepustil, ale to je tím, že tento žánr nepatří mezi můj top. I tak dávám filmu 85% a to za skvělý herecký výkon samotného Jokera. ()

Vlastik100

Joker-propagandami a reklamami protlačený film s nesmyslným jménem, aby nalákal co nejvíce diváků. Povedlo se. Uvěřitelně udělaný do období 80.let. A film pojednával o nějakém zkrachovalém komikovi na konci svých sil, s problémy dělat vtipy, který přestal mít chuť do života. Protože si domyslím, že v 80.letech přišla doba kdy černoši dokázali ze stand up udělat opravdu divy, dále rap, hiphop atd. Běloch bavič by musel opravdu válet. Prostě problémy týpka, který si vybral špatné zaměstnání. Týpek, kterému sebevražda do svého finále příjde málo. Atmosféra doby zcela nedůvěryhodná, lehce naaranžovaná, prostě doba, která se děje, doba, kde demonstranti jsou placení na to, aby skotačili před budovou a situace přenesené do dnešní doby reality. Tohle je ještě horší film, než ten nejhorší Batmanovský film co kdy stvořili. Proč ten název, proč ten podvod na lidi? Chtěl jsem se dívat na komiksového podivína z Gothamu v začátcích 30.let, kterému je mezi 18-25lety a Batmanovi cca 8-12let. Místo toho jsem uviděl nehoráznou dramatickou nicneříkající slátatinu o ztroskotanci v 50.letech, kde ho nikdo nechce zaměstnat(a až vyroste Batman plný sil kolem 35let, bude Jokerovi asi 75let hm). Proboha!!! Sorry jako… Námět na podobu hlavního hrdiny do 50.letého zkrachovalce-odpad, komiksový fanda DC-odpad. Fanda televizních kriminálek předem jasný, čitelný, tedy nudný děj 40%. Kamera 90%. Celkově 40%. ()

Jandiczek

Kdo se těší na Jokera s očekáváním fantasy nabitého hyperanimáku ve stylu Marvelovských omalovánek, ten může raději koukat na něco jiného. Film pojednává pouze o zrození komiksového padoucha a zcela podchycuje jeho osobnost. Je to dechberoucí drama, které mě nutilo od půlky filmu sledovat ho s otevřenou hubou a hltat každé Phoenixovo gesto. Oscar za herecký výkon je samozřejmě na místě a zcela právem. Klobouk dolů před výkonem.. ()

NejkubaCZE

Kde jenom začít. Upřímně poprvé když jsem viděl trailer na tento film tak jsem byl lehce zklamán, ale jakožto velký fanoušek DC Comics jsem šel na film hned 2. den po jeho uvedení v českých kinech a nestačil jsem se divit. Zprvu mi přišel děj lehce pomalý, ale z kina jsem odcházel nadšený. Herecké výkony Joaquina Phoenixe byly absolutně famózní a stejně tak i soundrack. Tento film mi zůstal v hlavě ještě na hodně dlouho a neustále jsem musel přemýšlet nad celým dějem. Do kina jsem se ještě několikrát vrátil. Za mě krásných 9/10 ()

brondy

kašlem na všetkých honičov nad Joaquinovým výkonom.. nepomýľme sa, ja ho mám rád.. a iste sa kvôli otmuto filmu narobil... ale ten jeho "overact" mi skrátka liezol na nervy... Tak či onak, 2* dávám jemu.. zvyšok je sr***ka... Možno som prehnane kritický, ale tak som sa na ten film tešil.... a sklamal ma.. Nekritickí ľudia pridajte si 2*.. ()

Regeindy

Čekal jsem temný komiks, ždímající zajímavou postavu a dostal jsem těžké, syrové drama o psychicky narušeném člověku. Drama, ale tak dokonale vygradované, zahrané, a skvěle podpořené hudbou, že jsem musel na konci stejně smeknout. Zapojení do komiksového příběhu je už jenom třešnička na dortu. Phoenix mrazivě dokonalý. ()

mistr97

O tom, že tento Joker je jiný, než všichni očekávali, jsem kolikrát slyšel a četl. Ale i když jsem s nějakým zvláštním formátem počítal, tak takové zklamání jsem opravdu nečekal. Nejsem zarytý komiksový fanoušek, takže superhrdinské filmy, Marvelovky beru prostě jako slušné akční filmy a postavy a jejich příběhy nemám potřebu dopodrobna zkoumat. To, že Joker není akční a tvůrci zvolili jiné pojetí, by mi samo o sobě nevadilo. Musel by však nabídnout něco jiného. A to jsem prostě nenašel. Jednalo se o 2 hodiny záběrů blázna, ze kterého se za tu dobu stane ještě větší blázen, říkající špatné vtipy. Nějaký smysluplný děj? Zajímavý nápad? Nic. Jen snaha o to, aby byl film natolik jiný, aby se o něm mluvilo, bez ohledu na výsledek. Nechci hledat nějaké odkazy a přirovnání k reálné společnosti a podobně, to jsou pro mě jen prázdné, bezduché řeči. Zkráceně bych svůj názor shrnul otázkou: „Proč by mě mělo sledování takového filmu bavit?“ ()

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

03.11.2023

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

18.08.2023

Kdo by se mohl stát příštím Supermanem?

Kdo by se mohl stát příštím Supermanem?

13.01.2023

Tak to šlo celkem rychle. Ačkoliv je následující zpráva v tuto chvíli jen spekulací, stejný zdroj, jenž v minulosti odhalil například obsazení Barryho Keoghana (Víly z Inisherinu) do role Jokera v… (viac)

Seriálový The Penguin nabírá obsazení

Seriálový The Penguin nabírá obsazení

01.11.2022

První oficiální spin-off Batmana obsadil hlavní ženskou postavu. Proti titulnímu Penguinovi s tváří Colina Farrella se tak postaví herečka Cristin Milioti (Jak jsem poznal vaši matku, Palm Springs) v… (viac)