Chvilky

• Česko Chvilky (viac)

Anežka je mladá žena, ktorá si praje, aby vzťah s jej rodinou aj partnermi bol dobrý a pokojný, a to aj za tú cenu, že ona sama ustúpi a bude sa vyhýbať prípadným nedorozumeniam či sporom. Neuvedomuje si ale, že tento pomyselný pokoj je len pokojom pred búrkou, ktorá musí skôr či neskôr prísť. Film hovorí o základných situáciách, vzťahoch a emóciách, ktoré stretávajú každého z nás. Hovorí o láske, bolesti, oddanosti, ale tiež o nádeji, že človek dokáže svoje zranenia premeniť v silu. (ASFK)

Naby

A tak sel bezny zivot..... kde se ovsem nic nestalo. Chvilkama tam byly tak blby kecy, az jsem se musel smat. Ale jinak je to opravdu film o beznych strastech smrtelnika, takze budto se tam nekde poznate a nebo jako v mem pripade spis ne. ()

pájap

Hodně hooooodne rozdílný je holčičí svět...u některých dialogu jsem cítil normálně fyzickou bolest.......vždyť tu holku každý jen vyuziva a poucuje....hnus...bezinka nebo angrest...ach bože.takova normální rodinka...mama u psychiatra ,dcerka u psychologa...skoro se stydím,ze tohle vůbec neznám....ach ti umělci....čekám stále na ten zvrat....až se začne ta holka bránit....básnička o mraveneckovi...neeeeeeeee......ale je pravda,ze jsem moc chtěl té holce pomoct.....tak tři...šukáš???bylo super ()

kodwin

Opravdu chcete chodit do kina na to, co denně prožíváte? Nemá to nic kromě J. Bokové a slušné civilní atmosféry. Příběh nula. V Česku se prostě natočí v průměru jeden normální film ročně, buď jsou to Babovřesky nebo pokus o umění. ()

solver

Kdyby na konci nějak vyšlo najevo, že je hlavní hrdinka replikant, klon (protože vůle jí rozhodně chyběla), tak by to mělo trochu rozměr, ale takto? Nedotažené, nicméně pořád lepší než filmy od Omerzu :) a druhá hvězda za Fingera a její babičku - ti byli opravdoví - jen kvůli nim jsem dokoukal ()

Vlkopec

Tenhle film má kromě spousty kladů (například herecké výkony všech protagonistů, kamera, zvuk, střih) jeden velký problém - vytváří úmornou atmosféru tím, že ze života hlavní hrdinky jako by vyzobával jen ty nejúmornější/nejzoufalejší chvíle. I když se Jenovéfa snaží, je těžké jí uvěřit roli mouchy snězte si mě. Na to jednak vypadá moc šarmantně (možná to je i tím, že ji člověk zná z jiných rolí) a hlavně chybí byť jen náznak vysvětlení, jak by se v takové letargii mohla stát novinářkou hudebního časopisu a zjevně v téhle roli fungovat. Divák má pocit, že mu scénáristka a režisérka záměrně skrývá život, ve kterém se hrdinka směje, jen aby na něj film udělal co nejdepresivnější dojem, takže se přes všechu působivost jednotlivých scén cítí trochu podvedený. Aspoň já jsem se tak, i když mám podobné pomalé filmy "ze života" rád, cítil. ()

Yze

Poměrně nudný film o naivní a tragické dívce bez názoru. Rozuzlení příběhu se nekoná. Dvě hvězdy za Jenovéfin zadek. ()

Elen16

Tento film se mi jeví jako takový průměrný český film. Neurazí, nenadchne. Vlastně jsem jej viděla zcela náhodou. Potřebovala jsem zabít samotu, tak jsem šla do kina s cílem jít první film, který v kině budou po mém příchodu dávat. Po skončení filmu jsem vlastně nevěděla co se nám snažil říci. Ukazoval pouze setkání s různými lidmi, ale závěr vlastně žádný. U takových filmů většinou očekávám, že na konci někdo zemře, v tomhle film překvapil a je dobře, že taková scéna se v něm neukázala ()

DuTo

Po shlédnutí filmu a přečtení místních komentářů s nimi nejde nesouhlasit. Tedy suma sumárům výborný ironický dialogy ve filmu (především scény Anežka kontra její babička). Dále výborný herecký výkon Jenovéfy a nakonec tak trochu absence cesty úniku (nebo alespoň jejího náznaku) z depresí protkaného života. ()

Drkolnov odpad!

pokud máte rádi typ filmů pro spaní, kdy čekáte na nějaký vývoj nebo vůbec smysl, a nic nepřichází a z ničeho nic titulky, tak je to přesně pro vás. Za mě nuda na n-tou ()

lineker

Film, který stojí a padá na výkonu Jenovéfi Bokové. Film, který není standardně postavený tak, aby se Vám dostal do hlavy, naopak je na Vás sdílet myšlenky, úvahy hlavní hrdinky a jejíma očima vidět tu donekonečna se rozpínající depresivní osobní krajinu, ve které se pohybuje a ze které není ani krátkodobého úniku. A tím se vracím k mé první větě. Jenovéfa to totiž, alespoň v mém případě, dokonale naplnila. ()

bilder

Ta čtvrtá hvězdička je za Jenovéfu Bokovou, jinak bych dala tři. Žádný akční příběh nečekejte, ale o životě to je. ()

Vassago

Tento příběh, nešťastné a všemi zneužívané dívky. Mně ze začátku nudil. Ale postupně jsem se přistihl při tom, že ji v duchu radím, co má dělat. Konec filmu byl nečekaný, a mrzelo mě, že se nedozvím, jak tento příběh dívky dopadne. ()

teri90

Z filmu šla tíseň, poněvadž tam byly krásně ztvárněné nevědomé vzorce chování z běžného života ve velké koncentraci:) ()

bonsetti

Nevím teď, zda mám hodnotit téma filmu nebo herce. Za herce bych dal i 5*, hráli skvěle. Ohledně tématu - byl to silně depresivní a ponurý film. Čtyři hlavní postavy, z toho tři ženský, a všechny tři jsou jedna horší než druhá. Brr. No a Anežka je vrchol hrůzy, neví co chce, neumí pořádně mluvit s nikým, tváří se neustále buď nasraně nebo ublíženě. A ještě k technické kvalitě - špatný zvuk, místy nebylo rozumět. To je ovšem v poslední době častý nešvar českých filmů. Dávám 3*. ()

LOVIT

61%??? Za co? scénář byl psán 5 let... 93 minut totální nudy, čekání na nějaký děj, zvrat, zápletku..nic 1* za zvuk v titulcích jinak opravdu nic. ()

Centrum Prahy ožije 27. MFF Praha - Febiofest

Centrum Prahy ožije 27. MFF Praha - Febiofest

12.09.2020

MFF Praha - Febiofest již 18.9. 2020 odstartuje 27. ročník. Mění své působiště a jeho novým domovem se stává Cinema City ve Slovanském domě. Promítat se bude také v Ponrepu, Edison FilmHub a nově v… (viac)

26. Český lev – výsledky

26. Český lev – výsledky

23.03.2019

Letošní 26. ročník cen České filmové a televizní akademie Český lev se tradičně udílel v pražském Rudolfinu. Večer plný největších hvězd českého filmu moderoval herec Václav Kopta, a to poprvé pod… (viac)