Jeoffrey

"Jednou z nejlepších věcí na tomto anime je fakt, že vám dá rakovinu." přečetl jsem si v diskuzi u jedné z episod a můžu v podstatě souhlasit, protože část s rakovinotvornými buňkami byla jednou z těch nejlepších (třeba spolu s dvoudílným finále). Každopádně je to skvělý nápad udělat takhle smysluplné anime, které naučí diváky spoustu nových věcí o svém těle a pokud alespoň jednoho přinutí k tomu, aby o své tělo lépe pečoval, pak je to dobře odvedená práce. Samozřejmě to ale není nic nového (což si na rozdíl od některých diskutujících na různých fórech z Ameriky a Asie plně uvědomuji), protože už jako malý jsem miloval a hltal každý díl francouzské série Byl jednou jeden život a tak se nemůžu vyhnout srovnávání. Obě série mají své kouzlo a mnoho sympatických postav, obě série nám toho poví hodně (i když tohle anime je díky vysvětlivkám a popisům mnohem faktičtější), obě ukáží spoustu běžných tělesných procesů, ale i některé nestandardní zážitky. Ovšem je to francouzský seriál, který bych spíš pustil svému (imaginárnímu) dítěti, protože ten je mnohem méně násilný a asi i celkově kouzelnější. Tady se spíš cílí na starší obecenstvo a jako doplněk k hodinám anatomie třeba na střední bych to klidně sledoval. Mezi klady musím rozhodně zmínit ending, který je velice milý (takže hned putuje do mé sbírky anime hudby) a také samozřejmě vyzdvihnout neskutečnou roztomilost krevních destiček (které prostě museli skončit jako součást mého profilu). Přesto ale, i když je Hataraku Saibou bezesporu jedním z těch nejlepších anime seriálů této sezóny, fakt, že u mě nakonec pořád tak nějak vítězí Byl jednou jeden život (protože tohle anime u mě zažehlo v mládí touhu stát se doktorem, o kterou jsem přišel, když jsem viděl záběry z reálné operace srdce...), vede k tomu, že nedokážu dát víc než jen 8,3/10. ()

Starletka

Původní komentář z 15.7.2018: SonGoku už mě předběhl a teď nevím, co napsat. :D Ono se toho totiž víc než že se jedná o japonský remake Byl jednou jeden... život snad ani napsat nedá. Jen je to celé v roztomilejším hávu a nechybí ani přehnané násilí. Ale jako vzdělávací materiál to funguje a to je nejdůležitější. Já se každopádně celkem hodně nudím, tudíž drop po 3. a epizodě a 5,5/10 ()

Hees

Prvá sezóna : Za prvé je to dosť edukatívne, ale iba z hľadiska toho, že spoznáte jednotlivé bunky. Červené krvinky, biele krvinky, alebo krvné doštičky atď. V tomto hľadisku sa ide do hĺbky. Niečo ako Japonský Bol raz jeden život lenže o ostatnom sa nedozviete skoro nič iné. Áno dejú sa tam situácie napríklad dehydratáci, strata krvi, ale dozviete sa nie dosť informácií ako by ste možno chceli. Napríklad už spomenutý Bol raz jeden život to má viac vychytané. Problém pre mňa má toto anime hlavne v jeho epizodóvosti a nenadväzovaním absolútne na seba. Niekde v strede ja neviem či ôsmi diel, alebo ktorý som si povedal wau tento diel ma vyššiu kvalitu, ale inak bohužiaľ ani nie. Dokonca mi vadilo aj časté prerušovanie vysvetľovaním ktorá bunka je aká, lebo by sa to dalo spraviť nenútenou formou. (Hodnotenie 3,5) ()