Six Figures Getting Sick

Krátkometrážny / Animovaný / Experimentálny
USA, 1966, 4 min

Réžia:

David Lynch

Šesť postavičiek dostáva závrať... Prvý pokus Davida Lyncha o zpohybnenie jeho statických ponurých vízií a ich podfarbenie zvukom. Na philadelphskej Pennsylvania Academy of Fine Arts, kde Lynch zrovna študoval, s ním vyhral súťaž o najpôsobivejší výtvor roku. Náklady na jednominútový film robili 200 amerických dolárov. (POMO)

Fanucci

Lynch má velice osobité vnímání barev a smysl pro stylizaci...ale nic hlubšího v tomto dílku nevidím. 6 lidí zvrací, nechápu jakou hloubku mám v takovém snímku hledat:-)) 50% ()

honajz2

Takové to počáteční Lynchovo blbnutí, ale celkem nepříjemné a trvat to dvakrát nebo nedej bože třikrát déle, asi by mi z té sirény hráblo. 3* ()

raffspIn

Nedávám plný počet jen proto, že je to Lynch a abych vypadal že sem filmový znalec, ve skutečnosti tomu totiž vůbec nerozumím. Dávám plný počet, protože sem seděl zatraceně přilepený k obrazovce. ( Použil bych jiné slovo než zatraceně začínájící na "k" , ale nehodí se to) ()

Abes

With the end of sirens I had got a smack of reality and shocked up back into inner space. Six sick figures for six times. Pardon ale v mateřštině to nejsem schopný zaznamenat. ()

dubinak

Tohle je asi nejspíš jen o tom nechat se unést do Země nezemě a doufat, že se nepozvracíte. Poslouchat tu sirénu o minutu déle, tak nejspíš rozmlátím klávesnici. Jak už tu bylo zmíněno, je to asi o té telepatii, která na vás přenese tu porci hnusu, co se v našem životě vyskytuje každým dnem. To bych brala asi za takovou nejlepší spekulaci o důvodu vytvoření této zvrácenosti. Mě to ale nějak psychicky nepochroumalo, ale to záleží pouze na tvrdosti skořápky osobnosti. ()

lakikaki

Lynchovým kraťasom nejako neviem prísť na chuť (či na pointu?). Six Figures Getting Sick už aspoň ponúka niečo ako príbeh (súslednosť diania), ale načo to preboha opakovať 6x?! Aby to malo väčší dopad na diváka? Asi ťažko. Ak to diváka zaujme, tak ten si to "vychutná" na prvýkrát a ak to diváka nezaujme, tak ten to vypne skôr než dôjde k druhému opakovaniu... ()

MarekT

Ano, není to sice pochoutka, nicméně takto tvrdý je život. Doporučuji shlédnout jako já v depresivní náladě, pak toto dílo asi nejlépe vynikne (a přidělá další vrásky). Souhlasím s Djkomou. ()

Aquarius

Lynchov prvý film ako obvykle vychádza z brucha a nedá sa logicky previesť do slov. Ako povedal Picasso:"Všetci sa snažia porozumieť umeniu, prečo sa nepokúsia porozumieť vtáčiemu spevu?" Žiadny obraz sa nedá vysvetliť slovami. ()

tom88

Ďalší Lynchov počin, ktorému som nepochopil :). David má naozaj zvláštne chvíľky a pocity. Na mňa to nevplýva nijak, možno mal snímok spôsobiť nejaký pocit ako depresiu alebo čo, ale u mňa teda nie. Rozpočet asi nebol najvyšší :), ale asi to ani na seba tiež zrovna nezarobilo. 30% ()

Radiq

No, psycho, co víc dodat. Prostě blijící hlavy. Ani umělecky ani nijak mě to neoslovilo. Chtěl bych vidět někoho, kdo v tom našel nějakou pointu. Na svou dobu asi hodně odvážny a surrealisticky, dnes je podobnejch hovadin plnej internet. ()

Sfinkter

S Lynchem a jeho kraťasy jsem se seznamoval ihned v začátku pátrání v jeho tvorbě a šest zvracejících postaviček mi nikdy nevlezlo pod kůži. Na rozdíl třeba od geniálně depresivní Babičky. ()

Elementál

Nudné. První Lynch, který na mě nezapůsobil naprosto nijak - nebylo to krásné, ale ani odpudivé... V reakci na uživatele Djkomu mě napadá "Nepovedené přenesení nemoci a špatného fyzického stavu na člověka."_____________ Tak jsem si vám to pustil znovu s poněkud zesíleným zvukem.... Někdy by člověk neřekl, jak moc zvuková kulisa ovlivňuje. Snímeček je rázem úplně jinačí, jde divákovi silně pod kůži a z šestinásobného opkování je vám šestkrát hůře. Ještě jsem to sice nikdy neudělal, ale musím zvednout hodnocení o 4*... :-) Velice, velice povedená záležitost! ()