Film Nenávist, kterou jsi probudil vznikl podle románového bestselleru spisovatelky Angie Thomas a vypráví příběh studentky Starr Carter, která žije ve dvou odlišných světech: v chudé komunitě tvořené převážně černošskými sousedy a v bělošské škole, kterou navštěvuje. Ve chvíli, kdy se Starr stane svědkem vraždy svého nejlepšího přítele, kterého chladnokrevně zastřelí policista, ocitá se pod tlakem z obou stran. Je jen na Starr, aby pozvedla svůj hlas a postavila se za pravdu. (Bontonfilm)

Lachtaan

Rozkoly mezi bělošskou a černošskou komunitou hlavně z USA bohužel asi nikdy nevymizí, bude tedy v průběhu let viset ve vzduchu potřeba se tomu čas od času věnovat i ve světě filmu. The Hate You Give je naštěstí příkladem dobře uchopeného jinak desetkrát omílaného tématu, kde musí remcat hlavně spousta českých konzervativců. Mně rozhodně boje za rovnoprávnost všech cizí nejsou a s výkonem fakt snaživé Amandly Stenberg je tenhle kousek povedenou sondou do častých zbytečných rozepří dvou nejčetnějších amerických etnik. [viděno na Disney+ 12.3.2023] ()

silentname

"The Hate U Give" bude podľa mňa jedným z dôležitých snímkov roku 2018. Nemôžem povedať, že by film nemal žiadne problémy, no rozhodne prevažujú jeho pozitíva. Myslím si, že je to film, z ktorého si môžeme ako diváci niečo odniesť, má dobrú hlavnú myšlienku a aj hrdinku (v podaní Amandly Stenberg), ktorá tomu dáva maximálne všetko. A minimálne musím povedať, že som rád, že ju konečne vidím v dobrom filme, lebo tie posledné 2 boli skutočne frustrujúce. Ale poďme ďalej. Pochválim tempo, herecké výkony sú dobré na všetkých frontoch a myslím si, že väčšinou film funguje v tom, že chceme vedieť ako to dopadne a ukazuje, že nie všetci sme rovnakí, no súčasne aj, že v každom človeku môže driemať skrytý rasista, len si to ani nikdy neuvedomil. Lenže funguje to aj naopak. A v tomto film podľa mňa najlepšie funguje. Ukazuje, že aj obyčajní ľudia môžu byť rasisti. Nie sú to len tí kričiaci chlapi čo nemajú problém byť vulgárni. Môže to byť ktokoľvek. Môže to byť formou malých rečí, malých momentiek, no vedia skutočne zasiahnuť na to správne miesto. Okrem toho je tu skvelá scénka, kde sa Starr rozpráva s jej strýkom, ktorý je tiež policajt. A vysvetľuje jej to všetko z pohľadu policajta, ktorý v momente musí urobiť rozhodnutie. A viem si predstaviť, že to môže byť pre nich rovnako stresujúce. A keď sa potom začnú diať podobné protesty ako v tomto filme, tak je to len opätovanie nenávisti nenávisťou. Až nakoniec to niekde musí vybuchnúť. A záverečná scénka to pekne ukazuje. Možno, keby film viac ten moment vypestoval, bolo by to ku koncu silnejšie, ale buďme k sebe úprimní. Nikto nechce niečo také vidieť. Možno to nemuselo mať ten následný happyend, no úprimne som rád,že nikto nevystrelil. To je pozitívum. A je dobré vidieť ako si to všetky strany uvedomia. Nenávisť plodí nenávisť a je neustále bitá nenávisťou. A tak je to jeden bludný kruh. Dá sa z toho niečo si vziať. Niekedy menej nenávisti a viac pochopenia vie urobiť zo sveta krajšie miesto. Hodnotenie: A- ()

chelseaman22

Jsem velice překvapen, že tento film nevyhrál nějakou tu zlatou sošku Akademie, když je skrz naskrz černý jako noc v neosvětleném sklepě. Poselstvím tohoto filmu je, že Nword se nepoužívá, a že černoch by neměl používat hřeben, protože ho to může stát život. 49 % Celosvětový příjem k 26. 3. 2019: $34,934,009, což je 1,52 násobek rozpočtu ()

sedm.1

Tento film přinesl přesně to, co jsem rozhodně nechtěl, ale zároveň co jsem bohužel očekával, tedy naprosto neobjektivní pohled na jeden osudový čin, na který je zde ovšem pohlíženo pouze očima ,,nevinné, pořádkumilovné a mírumilovné komunity afroameričanů,, , jenž ,,pouze,, hájí své práva. Ne, rozhodně nejsem rasista, ale vzhledem k všeobecně známým okolnostem, panujících právě v USA, by si měl každý soudný člověk uvědomit, jaký na druhou stranu mají postoj právě afroameričané k americkým zákonům a pravidlům, takže mi vážně nebylo po chuti sledovat dvě hodiny nekompromisního a bezpáteřního odsuzování těch milých, hodných, uvědomělých, beztrestných černoušků tou skrz naskrz prohnilou ,,bílou rasistickou havětí,,! Jako sorry, ale i v tom samotném filmu ta otázka padne, Měl se nechat ten polda tedy radši zastřelit? No dost filozofování, jen prostě vyjadřuji svůj názor na dění v tomto snímku, že zdaleka nic není tak černobíle, jak se zde snaží tento film podat a jenž naprosto nemístně stojí jen na jedné straně, se svou neotřesitelnou pravdou. Každopádně, pokud bych měl hodnotit The Hate U Give čistě jako film, bez kontroverzního náhledu na jeho obsah, tak mé dojmy se pohybují někde na hranici lepší průměrnosti, dramatické i emoční scény poměrně fungovaly, atmosféra prostředí byla vystižena asi též vhodně, herecky pak tomu nelze vyčíst vůbec nic, co mi naopak chybělo, byl svižnější spád, více vypjatějších scén a ten přeslazený závěr si mohli tvůrci fakt odpustit, nehodil se. Odsuzuji jakékoliv násilí, jsem zastánce hesla Všichni jsme si rovni, a nikdy by mě ani nenapadlo mít jakékoliv rasistické myšlenky, ale přesvědčovat mě tak tvrdošíjně o své pravdě způsobem, jakým to bylo zpracováno právě v tomto snímku, tak s tím souhlasit také nemohu. ()

Morholt

Nevím, jestli to byl záměr, ale film si v několika momentech dost protiřečí, ale v tomto případě to není vůbec na škodu, protože to výstižně demonstruje, že část černošské komunity vlastně ani pořádně neví, co chce. Příběh sám se pak sice tváří jako klasická společenská objednávka, ale autorům se dá přičíst k dobru, že se alespoň částečně snaží o jakousi vyváženost. Za pozornost pak rozhodně stojí Amandla Stenberg, která má talentu na rozdávání a pevně doufám, že si to v budoucnu nějak nepokazí. 70% ()

• Chrise (K.J. Apa) měl původně hrát Kim Lawley, byl však z obsazení filmu odvolán kvůli nahrávkám s rasistickým obsahem, které se objevily na jeho YouTube kanále. (kesinaa)
  • Název filmu The Hate u Give je součástí věty, kterou pronesl malý Stařin bratr Sekani (TJ Wright), zatímco mířil pistolí na Kinga (Anthony Mackie), který se dostal do hádky s jeho otcem Maverickem (Russell Hornsby) po zapálení obchodu. „THUG LIFE – The Hate U Give Little Infants Fucks Everybody.“ Zkratka byla vynalezena raperem Tupacem. (kesinaa)
  • Scenárista Audrey Wells podlehl rakovině po půlročním boji dne 4. října 2018, den před premiérou filmu v USA. (kesinaa)