Arthur a Annie Popeovci v roku 1971 na protest proti vojne vyhodili do vzduchu laboratórium na výbušniny. Od tejto udalosti je im neustále v pätách FBI, preto sa musia zmieriť s častým sťahovaním a zmenami identity. Okrem toho im starosti začína robiť dospievajúci syn Danny (Phoenix), ktorý má už plné zuby nekonečného sťahovania a skrývania sa pred svetom. Nastáva obdobie ťažkých rozhodnutí. (Tomco)

korndaddy

Škoda ho chlapce. River Phoenix ukázal že opravdu uměl a že jeho kariéra byla perfektně nastartovaná. Jeho výkon byl v Running on empty opravdu pěkný, ale to je tak vše. Námět sice zajímavej, ale jinak film postrádal svižnost a tak 3/4 filmu nudily. Jedna hvězda pro Phoenixe a druhá za poslední čtvrtinu filmu. ()

freddy

Tak už je to z mé strany definitivně potvrzeno. River Phoenix byl talentovaný mladý herec, který se mohl stát jedním z nejlepších herců vůbec, o to více mě mrzí jeho brzký odchod z tohoto světa. Tohle je třetí film s Riverem v hlavní roli, který jsem viděl, a i potřetí je to za pět hvězd. Stůj při mně, Čas zastavit se, Souboj. Tři filmy s Riverem Phoenixem v hlavní roli, tři pětihvězdy. To už není náhoda. Tenhle film vyniká především svým námětem, který je opravdu pohodový, sympatický a velice příjemný na sledování. River Phoenix je zde v roli mladíka, jehož rodiče před lety vyhodili do povětří jakousi laboratoř a už mnoho let se skrývají před FBI. A tohoto mladíka už skrývání nebaví, rád by rozvíjel svůj talent pro hru na piano a má velmi solidní šanci dostat se na prestižní vysokou školu. A do toho navíc přichází první velká láska. Úžasný film, o kterém jsem dosud neměl ani ponětí, ale o to více mě v maximálně pozitivním smyslu zasáhl přímo do srdce. Stejně jako předchozí Riverovi filmy mi tohle prostě sedlo a něco ve mně mi absolutně nedovoluje snižovat jakkoliv hodnocení, protože tohle je ideální bezchybný film, na kterém neshledávám žádnou chybu. Zkrátka River byl a pro mě stále je PAN HEREC a i přes svůj mladý věk se pro mě stává legendou. Nominace na Oscara pro Rivera za tento film je určitě zasloužená, jen škoda, že zůstala neproměněna. Je zbytečné dál cokoliv komentovat, bez debat tomuhle filmu uděluji pět hvězd. ()

nascendi

Ďalší zaujímavý film od môjho obľúbeného režiséra. Zobrazuje obdobie, v ktorom rodičov dostihuje ich revolucionársko-anarchistická minulosť a spolu so Zápotockým si uvedomujú, že "po staru se žít nedá". Netuším, či ide o rodinnú drámu alebo generačný konflikt a ani to neriešim. Dobre sa mi naň pozeralo a keby v ňom bolo menej "Ameriky" mohli byť tie štyri hviezdičky zaslúženejšími. ()

zigíš

Film z té divácky vděčné kategorie rodiče nám v ´dobré víře´ zkurvili život, ale rodina je rodina ( Captain Fantastic, Mosquito Coast). A myslím, že Lumet to trefil s přehledem nejlépe. Taky za pomoci civilních herců a scénáře, kde postavy (rodičů) nejsou vyloženě na pěst ale plus minus chápeme proč dělají co dělají. A závěr je dokonce příjemně emotivní. ()

kareen

Když ke konci filmu položí Lorna Dannymu plačtivou otázku: "proč na sobě musíš nést břímě života někoho jiného?", vystihuje tím celý jeho dosavadní mladý život. Danny žije od malička ve lži, disciplinovaně snáší každou svou novou identitu a naučil se dokonale potlačovat svou osobnost a své touhy. Jenže pak se zamiluje do dívky Lorny a jeho nový učitel v něm objeví obrovský hudební talent. Danny se musí rozhodnout, ale pokud dá přednost své vlastní budoucnosti, znamená to odtrhnout se od své rodiny. Herecký výkon Rivera Phoenixe opět vyvolává lítost nad jeho brzkým odchodem a tentokrát mu skvěle sekundují oba představitelé Dannyho rodičů. Málokterý snímek mně v poslední době zasáhnul tolik jako právě Running on empty, proto velmi jasná, silná pětka. ()

• Ve 22. minutě, když učitel hudební výchovy pustí hudbu z kazeťáku, slyšíme hrát skladbu „Lucky Star“ od americké zpěvačky Madonny, která vyšla na jejím debutovém albu „Madonna“ z roku 1983. (Trajektt)
  • Jomo, jméno psa vyskytujícího se ve filmu, je odkaz na prvního premiéra a prezidenta Keňi - Jomo Kenyatty. (aluna)
  • Ačkoliv se polohu prstů jednotlivých skladeb, které ve filmu postava Dannyho hraje, River Phoenix naučil, audio bylo obstaráno profesionálním pianistou. (aluna)