Zelenáč

USA, (2018–2024), 85 h 14 min (Minutáž: 40–43 min)

Tvorcovia:

Alexi Hawley

Hudba:

Jordan Gagne

Nathan Fillion, Alyssa Diaz, Richard T. Jones, Titus Makin Jr., Melissa O'Neil, Eric Winter, Mekia Cox, Mercedes Mason, Shawn Ashmore, Ali Larter (viac)

Začať odznova nie je jednoduché, najmä ak pochádzate z malého mestečka ako John Nolan, ktorý si po životnom zvrate chce splniť sen a stať sa policajným dôstojníkom v Los Angeles. Jeho rozhodnutie však niektorí nadriadení prijali skepticky, pretože ho považujú za chodiacu krízu stredného veku. Ak nedokáže udržať krok s mladými policajtmi a zločincami, riskuje životy mnohých, vrátane vlastného. Pokiaľ však dokáže využiť svoje životné skúsenosti, odhodlanie a zmysel pre humor, môže začať žiť úplne novú kapitolu svojho života. (TV JOJ)

Slavomír

Všetko by bolo OK, keby: 1. sa seriál držal hliadkarov a časom to nebolo "predetektívované" a nespadlo to z tejto roviny do kartelovo-špionátorských záležitostí, nakoľko na hliadke si človek užije ďaleko viac srandy 2. to neinfikoval súčasný trend, byť za každú cenu ukrutne liberálný, inými slovami kňúú-kňúú za práva elgébétéý, bleklajfmedrs a čojaviem čo ešte. Polícia je represívna zložka, ak niekto robí šarapatu, bez ohľadu na jeho farbu, skončí s rozšlahanou pičou - tak to ma byť.  Vyjma týchto dvoch bodov je to zábavné, dobre sa na to pozerá, vtipné aj akčné zároveň a herci sú sympatickí. Vždy si rád pozriem čosi o radových policajtoch, ktorí sú stále ľudia a nie za každú cenu akční hrdinovia. To je asi všetko. Sedem-Adam-Pätnásť, kód štyri🙂 ()

RedRose

Do dalšího z mnoha policejních seriálů se mi vůbec nechtělo. Ale byly tady asi 3 důvody, proč jsem to zkusil. 1) Hraje zde Dvojka z Dark Matter, Melissa O'Neil. 2) Firefly bylo moc fajn, přesto nejsem vysloveně fanoušek Nathan Filliona, ale byl jsem zvědavý, jak se s tím popere. 3) Hodnocení je všude kolem 80% což nelze přehlédnout. XxXxX Po třech epizodách bylo vymalováno a je z toho maraton!! Je to skvěle napsáno, od dialogů, až po všemožné zápletky, které se neopakují a většinou nejsou předvídatelné a skvěle je to i natočeno! Nechybí ani humor a trocha ironie. Čistokrevná policejní práce mi na mnoha místech připomíná starou, ale skvělou Třetí hlídku, jak pojetím, tak taky tím, jak moc mi Bradford připomíná Bosca!! Příběhy jsou až na pár drobností uvěřitelné a na mnoha místech jsou situace jiné než v jiných seriálech, jako "odhoď zbraň... ...já ji odhodit nemůžu... ...když té ženě ublížíš tak tě zastřelíme" (v seriálech často proklínám situace, kdy jeden na jednoho a zloduch má rukojmí, klaďas odkládá zbraň!), nebo, "proč nejsi u ní v nemocnici?... ...neumím operovat mozek, raději najdu toho kdo to udělal" (další častý jev: jsem polda, ale musím být u něj v nemocnici za každou, mnohdy neřešitelnou cenu!! je v komatu a budou mu/ji operovat hlavu, musím ho/ji podpořit, jinak to nedopadne dobře!)! Těch drobných detailů, nad kterými v jiných seriálech z logiky věci kroutím hlavou, jsou tady často jinak a je jich dost na to, aby zlepšovalo celkový dojem a do toho všeho decentně a vkusně zasadili nováčka, který ve 40-ti začíná nový život. A nakonec tím hlavním, je tady opravdu Nathan Fillion, který tady hraje s přehledem první housle a prakticky všichni jsou 3 kroky za ním, až je to k neuvěření, jak moc si to užívá!! Po první sezóně 83% ()

Felisr

Taková poněkud až moc slušná policejní agitka, přesto uvěřitelná. Na rozdíl třeba od "krimi" Whiskey Cavalier, kterým nevěřím ani zbla, je tohle slušně koukatelné, bez hluchých míst. A na Nathana Filliona, který se naštěstí od posledních dílů Castla zbavil své vyžranosti, je zase radost pohledět. Hraje jako vždy výborně, žádné přehánění ani karikatura, nic není neplánovaně směšné. ()

Plastík

Série 1 No bezvadná paráda. Hodně dobrý seriál, který velmi příjemně přibližuje práci a hlavně tedy zaučování policistů v USA. Skvělá minutáž. Série 2 Těžkej propad. Takový rozdíl ve dvou sériích jsem v životě neviděl. Dvojka je absolutní brutálbí hnus. Telenovela těžkýho kalibru. ()

jprmusic

Castle trochu jinak - jenom Fillon je pořád stejnej. Nešikovnej a užvaněnej Méďa Béďa, kterýmu věřím tak akorát to, že je opravdu takový trdlo, jak vypadá. Večerníček pro Američany středního věku; kteří nevědí, co maj sami se sebou dělat. Mimochodem - bezmezný obdiv k Fillonovi a jeho topornému rádoby vtipnému herectví je mi fakt záhadou. ()

angel.CZ

Začátečník u policie co vlastně každý den střílí, řeší složité případy během jednoho dne a čistí cestu před SWAT jednotkami. Během prvního týdne u LAPD zažil více, než průměrný veterán českého URNA útvaru. První 2-3 díly nasvescovali i pár vtipů, těch ovšem během dalších dílů ubývalo až se nakonec úplně vytratili. Nedivím se průměrnému amikovi, že se mu seriál líbí, čemuž nasvědčují čtyři řady seriálu. Já skončil někde v půlce první, kdy tři zelenáči zatkli během 4 měsíců stovky lidí a talsi desítky zastřelili. Asi jsem průměrný Čech no. 30% ()

Rapaport

Parádní policejní seriál plný příjemných, uvěřitelných a okulahodících postav, které dávají pocit, že to v L.A není úplně tak růžové jak se zdá. Naštěstí jednotka prima hodných poldů, v čele s nejstarším zelenáčem, chrání město před všemožným zločinem. Nathan Fillion je borec a ostatní mu skvěle sekundují. Scénaristcky je každý díl parádní. Neopakující se. Napínavý a překvapivý. Rozhodně doporučuji! ()

prochyn

Jeden z nejlepších krimi seriálů z poslední doby. Přehledný logický děj, výrazné postavy a žádný z dílů není nezábavný. ()

kunytopresto

Myslel jsem, že mi  Nathan Fillon po konci seriálu Castle na zabití (2009) bude chybět, ale vrátil se a dokonce se seriál nese v trochu podobném duchu, kde se snaží jakožto starší člověk, bez zkušeností z ozbrojených složek, stát se policistou. U LAPD to však není žádná sranda, ale Zelenáč Nathan si vede jako zkušený mazák a postupem času se stává jakýmsi středobodem celého oddělení. V seriálu je mnoho hlavních postav a víceméně všechny jsou sympatické a dobře zahrané. Třetí série nám bohužel zmodrala, ale podle mě vůbec není důvod a já doufám, že se dočkáme ještě pár sezon. ()

Reiner

Policejní seriál jak má být! Dost se mi líbí, že se jedná o akční seroš a ne další Kriminálku xy s dokonalými postavami. Tohle mi dost připomenulo Každý den v akci - další luxusní seriál, i když starší. A ke vší smůle v ČR neopakovaný :( ()

pafo

Po skončení Castle príjemný komediálne ladený kriminálny seriál na vyplnenie večerov. Opäť skvelý Nathan, ktorý ťahá celý seriál ale obstojne ho dopĺňajú aj vedľajšie postavy. Jednotlivé diely majú premenlivú kvalitu, ale tie lepšie prevažujú nad tými slabšími. Celková dejová linka nestagnuje a každým dielom sa posúva dopredu. Časti v polke a na konci jednotlivých sérií vždy končia zaujímavým cliffhangrom, ktorý vás donúti si na nové časti počkať a k seriálu vrátiť. ()

v.indruchova

Jsou některá místa, kdy je seriál najivní. Někdy zase drsný. A já se hlasitě ozývala jak se někdo může k druhému chovat takhle. To chtějí, aby se v člověku zvedly emoce. Postupem času se do seriálu vloudí víc najivní složky což mu odpustíte když se přidá trochu toho vtipu. Odechnete si u toho. Některé situace kdyby ve filmech a seriálech nebyly. Např. Někdo je s vážným zraněním v nemocnici a polda za ním musí jet a celou noc být u jeho lůžka nebo počkat v čekárně X hodin. V reálným životě to pomůže čemu? Některé chvíle jsou také napínavé a akční. Takže od každého něco, A kdyby se lidé nechovali špatně a nedělali tolik hloupých chyb tak nemáme příběhy. Na herce jsem si zvykla a hlavního zelenáče mám ráda už ze seriálu CASTLE (na zabití). ()

Stibak

Vážně se bavím, bál jsem se, že postupem času začne kvalita klesat, ale stále se celkem daří ji udržet. Za mě rozhodně super seriál. ()

ariari

kanaďanka  O.Neil..  dabovaná roztraseným  mekotavým hláskom starej kozy, takže pripomína úplne naivnú chudinku.  takisto hudba a podmaz od 4. série ruší. Inak seriál až prekvapivo dobrý. na rozdiel od iných počinov, tu sa človek uvoľní po svojej práci naozaj výborne. Pekne spracovaná technická stránka výkonu policajta..svieže hlášky, vtipné scény výborne vypointované. Najviac ma bavilo, keď som si pri danom diele  predstavila, ako by skúškami prešli naši či českí policajti.   ich psychologické a  fyzické skúšky  sú na bode cárskeho ruska :-)a človek má pocit že by mal byť vďačný, že vedia čítať. ()

Daydreamer

Tři hvězdy jedině a pouze za Nathana Filliona. Vlastně jsem to celé sledoval jen kvůli němu. Tuhle kombinaci fikce s pohádkou bych jinak vidět rozhodně nemusel. Takřka všichni jsou zde vzornými policisty, dodržování předpisů a pravidel je rovněž vzorové(ano, ojediněle se nějaká vyjímka najde), divák je zaplaven mlíčňáky, zelenáči a podobnou havětí v míře vrchovatě otravné. Kromě Noalna a částečně i postavy Talii mě nikdo zvlášť nezaujal a vysloveně nesympatickou postavu představuje Tim Bradford... ()