Finch

• USA Finch (viac)

Tom Hanks hraje Finche, muže, který se vydá na dojemnou a důležitou cestu s cílem nalézt v nebezpečném a zpustošeném světě nový domov pro svoji neobvyklou rodinu – svého milovaného psa a nově zkonstruovaného robota. (Apple TV+)

Lamac79

Po dlouhý době jsem našel film přesně pro mě.. Hanks mě opět potěšil, role mu sedla jak prdel na hrnec dle mého.. Dobrý nápad, dobrá hudba, dobrý provedení.. Za mě fajn oddechovka.. Líbilo se mi celkově provedení, zničený muž, který ví že ho čeká smrt v brzké době. Chce jediné. Postarat se o nejlepšího přítele člověka, kterému zemřela panička.. Sestrojí- a naučí robota všemu důležitému, aby se o hafana postaral, protože se lidem věřit nedá. Za mě geniální, pokud nečekáte neuvěřitelné mimozemské efekty,zombiky, atd. Provedení konce světa je taktéž realnější, než jakýkoliv jiný konec.. Takže cajk a pokud jste nenáročneh divák jako já, tak se vám film líbit bude. ()

Bogrant

Sapochnik je taký neškodný alibista. Má tu strýka Toma, ultradobráckeho plecháča i poslušného chlpáča a vytrieska z toho len úplne obyčajný, rádoby postapokalyptický výlet do "neznáma", ktorý znepríjemní iba jedno tornádo a dodávka. Vo zvyšku sa nedeje nič prevratné, len sa aportuje, učí robota novým kúskom a sentimentálne preberá život. Pravidlo "je to milé, preto sa to bude páčiť" platí tak na pol. Naj výhoda toho celého? Živý pes. ()

orangee

Yes please! Po delší době film, který v divákovi vyvolá celou řadu pocitů.. od smíchu, přes napětí, strachu, smutku až po radost. Opět skvělý herecký výkon Hankse, vše jsem mu to věřila. Chování Jeffa famózně vymyšleno, malé velké učící se dítě, především to jeho pohopskávání. Ráda kouknu znovu. Doporučuji. ()

Moonwalker

Moc pěkný post-apo snímek z Tomem Hanksem v hlavní roli. Který se chce dostat do San Fransisca spolu se svým psem a robotickým "kamarádem". Na tento snímek jsem narazil opravdu jen náhodou a jsem rád že se tak stalo. Tím že mám Hankse opravdu moc rád, ať hraje v jakémkoliv snímku tak vždy to stojí za to, a tento snímek není výjimkou. Snímek ,,Finch" je opravdu překvápko, a myslím si že stojí za nahlédnutí. Doufám že Tom Hanks nás do budoucna ještě překvapí, mnohými rolemi v nově vznikajících snímcích. ()

tata22

Něco tomu chybělo ale dívat se na to dalo. Tom Hanks je jeden z mála herců, který může hrát celovečerní film sám. Apokalyptická road movie celkem ničím nepřekvapila, jen se tak převalovala po cestě. Nic objevného, nic překvapivého ale 65% bych s přimhouřenýma očima dal.... ()

ghoston

Je to film od nikud nikam. Je to ztráta času, ledaže byste ho chtěli zabíjet. Fascinuje mě, jak snadno se dají sehnat miliony dolarů na takovéhle kraviny, když sedíte v Hollywoodu. Představte si, že by tento film natočili v Rumunsku, tak nemá ani 10% hodnocení. I tu svojí jednu hvězdičku jsem dal kvůli Hanksovi. ()

stanyko

Dalsie pseudo sci-fi, ktore je komorny a jednoduchy posapokalypticky roadmovie. Nebyt obsadenia, asi by o tento film zakopol malokto. ()

PISTA226

7,5/10 V celým filmu jsou jenom 4 postavy, z toho 2 jsou roboti, jeden pes a člověk. To že máte neskutečný vztak ke každému i skoro nepodstatnému robotu je něco fakt neobyčejnýho. Celý film jsou ve popředí hlavně člověk ve vztahu s robotem, ale úplně hlavní postava je tu vlastně jenom pes, který je tam jako prostý mazlíček. Celý je to vlastně o něm, jak příběh často ukazuje. A to je naprosto mega dojemný a super. Je to apokalyptický film způsobený globálním oteplováním, což divákovi krásně vysvětlili způsobem, který není pro blbečky. Důležuté je zmínit, že příběh je tu naprosto jednoduchý, ale to je možná právě to, čí se taky trochu liší od ostatních filmů. Jednoduše přemysťování a občas získávní potravin, jinak je to většinou o vztahu s tím robotem, který je naprosto skvělý a snad to líp ani nešlo, takže jejich hlavní linka funguje. No asi nejdůležitější věc z tohohle filmu, co jsem si odnesl je totální stres. Což je asi dobře, už hodně dlouho jsem nekoukal na film, kde sem prostě prožíval ty scény, i když jsem se třeba névždycky úplně soustředil. Ale tady jsem se bál o každýho 100% času a do teď mám nerva. Tomu Hanksovi jsem všechno naprosto věřil, takže herectví gut. Není to nijak moc zajímavý film, ale je to prostě nervácky klidný. Lidske postavy tu neuvidíte snad vůbec nikdy, je tam chvilková scéna v pozadí s malou holčičkou, ale to je tak všechno. Třeba honička v autě byla neskutečně stresujícně prožitá, ale vlstaně se nic nestalo, což je super, že umí takhle pracovat s těmi emocemi a zakončit to né nesmyslně a blbě, ale jemně a v pořádku. Asi bych doporučil na to kouknout jednou, ale podruhé už ne. ()

Dave_Novic

Krásně pojaty umělecký film, dokonalý po každé stránce ale zkrátka ty scénáře poslední dobou vytrácí jakousi živost, duši.. Postupná gradace přiběhu se mi zamlouvala. Vývoj AI v post-apokalyptickém světě, Frajer Finch vyvojář na stará kolena se rozhodne že vypadne z krytu a začne žít, má svého psího parťáka a vcelku učenlivého robota. Člověk by řekl, že postupnými krůčky se někam ten příběh dostane... Nějaká interakce napřiklad s jinými lidmi. Když už tam byl řečen nějaký back story jak se Finch protloukal tím chaosem tak bych čekal že se na konci filmu ukáže, že v tom autě co je pronásleduje je nějakej anti-hrdina co jim řekne "hej, co tu jezdíš tady pár kilásku dál je utopie, funguje voda.. energie..  Ne prostě... Finch po víc jak třičtvrtě filmu se rozhodne že to vzdá a zdechne v kvádru. Naučí Robůtka navázat bližší kontakt s pesanem fajn... ale tak srabácky konec se opakuje snad v každém filmu co jsem viděl za poslední 2 roky. Nevím čím to je, jestli svět celkově upadá do deprese nebo si nedokáže představit lepší zítřky. Mě ten konec zkrátka nepříjde OK. 50% ()

jakup57 odpad!

Fakt, začo dať aspoň jednu, dve hviezdičky? Kvôli čomu? Zlatý psík sa hraje s robotom ? OMG...Naprosto zbytočný film. Zaujíma ma jediné, čo prehovorilo Tom-a, aby tu hral hlavnú úlohu... ()

nikhaj

Vlk samotar to mu zas raz sedi. Tento raz miesto lopty a kokosaka ma prisebe kus šrotu a psa, co mi pripomenulo dobry film A boy and his dog. takze fajn inak one man show ()

Polux

6/10 | Family friendly verze zapomenuté sci-fi z 70s A Boy And His Dog a do toho zapomenuté sci-fi z 10s Chappie:-). Hanks hraje hodně dobře, oba roboti (jak loutkáři, tak hlasově Jones v případě Jeffa) a pes také (pochvala Seamusovi, který to dle titulků odehrál celé sám, a nebylo tak potřeba na konkrétní scény konkrétně vycvičené zvíře), ovšem celý post-apo svět a interakce s ním jsou značně nevyužité (Hanks celý film mluví o tom, jak jsou ostatní lidé hrozba a musí od nich být co nejdál, aby se nakonec v celé filmu vůbec s nikým nepotkal), během děje se nestane vůbec nic, co by člověk nečekal (na můj vkus se toho stane ještě méně, než jsem předpokládal - s ohledem na to, že Sapochnik má na kontě jedny z nejrozmáchlejších a nejakčnějších epizod GoT), pointa, resp. konec je divákovi jasný nejpozději od půlky filmu, aby se mu jeho tip následně splnil (ale trochu naměkko jsem byl, to musím přiznat:-)) a na to, jak jednoduchá a nekomplikovaná celá dějová linka (bohužel) je, by zkrácení filmu alespoň o 20 minut dost pomohlo. | Škoda, že i vedlejší zápletka, v podobě populárního tématu přerodu pouhého stroje do inteligentní umělé formy života, je jen lehce naťuknuta (scéna se zrcadlem má, bohužel, jen pár sekund a není nijak dále rozvinuta, přitom by se to vysloveně nabízelo). To ostatně platí pro film jako celek - zápletka zavdávala příslib spousty zajímavých (byť třeba již hodně propraných) témat - setkání s hodnými i zlými přeživšími, únos a záchrana robota/psa, "vzpoura" robota vinou chyby sw nebo dosažením sebeuvědomění, zatoulání a hledání robota/psa, opuštění Hankse se psem a následný robotův návrat z důvodu citové vazby, atd. - ovšem snímek se věnuje jen naprostému minimu z nich. V tomto ohledu imho promarněná příležitost, no. | Trochu se divím, že Apple investoval do něčeho podobného (tj. komorní záležitosti z okrajového pod/žánru), protože do masovky a populárnosti/obliby to imho má/bude mít značně daleko (přestože v hlavní roli je Hanks) a nějaká vztahová dramedy by mu asi na ATV+ přihrála větší body, ale jakožto fanoušek zmíněného pod/žánru musím konstatovat, že post-apo sci-fi není nikdy dost, takže každý pokus se počítá:-). | PeZet ()

vojacekr

Trailery nesleduju, proto nevím, proč jsem se těšil na survival naháněčku sociopatické AI s chybou v kódu. Místo toho jsem dostal cukrovku. Nebýt Toma, šel bych níž. ()

Raziel811

Příběh je sice průhledný a předvídatelný, ale Tom Hanks má charisma i kdyby stál u zdi a koukal do kouta. Takže by se dalo říci, že toto je Chappie 2.0 - lepší, hezčí, zajímavější. ()

Muffino

Již od přečtení 4. zákona je jasné o čem to bude a jak to dopadne, takže žádné překvapení se nekoná. Problémem je, že hlavní robot si k vám sice snaží najít cestu, ale děje se tak za pomoci ukrutné nudy, která mě asi 20x donutila přemýšlet nad tím, jestli mám vůbec na film s jasným koncem dál koukat. Nejlepší herecký výkon nakonec patří tomu psovi. ()

starydivak

Strašně levný, strašně strašně romantický.. Ale strašně strašně strašně milý film. Důkaz, že jeden Herec utáhne celý film, ať je scénář jakýkoli. Připomnělo mi to Chappie (2015), na který se budu muset ještě jednou podívat. ()

CreepyJoe

Víte jak natočit úplně zbytečný film? Dáte hlavní roli Tomu Hanksovi :D Oka a teď vážně naprosto mi ten film přišel zbytečný, nechápu důvod proč se natočil. Survival a post-apa je mraky. Co bylo jako pointou a příběh tohohle filmu? Dialogy s robotem? ()

Ethan Hawke A Ewan McGregor jako bratři

Ethan Hawke A Ewan McGregor jako bratři

31.08.2021

Streamovací služba Apple oznámila nové drama s hvězdným obsazením. V novince Raymond & Ray si zahrají Ethan Hawke (Zoufalství a naděje) a Ewan McGregor (Birds of Prey). Oba pak ztvární nevlastní… (viac)

Apple ukořistil Coenova Macbetha

Apple ukořistil Coenova Macbetha

13.05.2021

Streamovací služba Apple TV+ pokračuje v zajímavých akvizicích. Po nedávném zakoupení nové sci-fi Finch s Tomem Hanksem tentokrát společnost pořídila práva na distribuci prvního sólového filmu Joela… (viac)

Nové sci-fi Toma Hankse míří na Apple

Nové sci-fi Toma Hankse míří na Apple

05.05.2021

Streamovací služby mezi sebou soupeří jako nikdy předtím. Každý chce mít svoji velkou fantasy (Hra o trůny, Pán prstenů, Zaklínač), každý chce mít své oscarovky (Chicagský tribunál, Sound of Metal,… (viac)

PF 2020

PF 2020