Finch

• USA Finch (viac)

Tom Hanks hraje Finche, muže, který se vydá na dojemnou a důležitou cestu s cílem nalézt v nebezpečném a zpustošeném světě nový domov pro svoji neobvyklou rodinu – svého milovaného psa a nově zkonstruovaného robota. (Apple TV+)

POMO

Hodný Hanks, hodný robot a hodný pes jedou vanem napříč postapo Amerikou a poznávají se, učí robota řídit a hážou psovi míč. Nejklišoidnější banalita letoška na poli filmů, od kterých čekáte více než jen technickou dokonalost. Jediným zajímavým, ale nedořečeným momentem snímky je, když se robot uvidí v zrcadle. Trvá asi 20 vteřin. ()

verbal

Lassie zas zvrací. Tomáš Visý v další archetypální roli páprdovitého dobrosera, tentokrát sametově modulovanou učitelskou dickcí nezastavitelně mentorujícího mluvící mikrovlnku a loztomiloškou cigánskou svačinku. Přitom první polovina probíhá jako vcelku nerakovinotvorná, robotická gestapo robinzonáda, varující před nezdravým opalováním. Jakmile se však ozónová díra zázračně zacelí, cosi hrkne v kukačkách a následuje pateticko kýčovitý zubokazný pamrd, který postaví žehlící prkna do pozoru, aktivuje k vzlykavému poskakování všechny pneumatiky, převisy a laloky, napne nejedna mužská růžová tanga k prasknutí a každý infantilně šišlající kynoňuňal nechá ihned svého mazlíčka uprostřed huňatého koberce v obýváku pochcat robotický vysavač. Velmi doufám, že to tutové klimatické kataklyzma proběhne rychle a důsledně, a já pak nebudu muset uprostřed vylidněné Ostravy narážet na takové existenciálně přeslazené pačuráky a jejich čivavy! ()

J*A*S*M

Řemeslně dobře zpracovaný film pro lidi, kteří se rádi dojmou nad roztomilým pejsánkem, roztomilým robůtkem a Tomem Hanksem v dobrosrdečném, hřejivě lidském módu. OK, dál, kýč jak bič. ()

Malarkey

Nevadí, že námět je podobný k Já, legenda. Finch má Finche v podání Toma Hankse a dobrou post-apokalyptickou atmosféru, která se nikdy neomrzí. Není to nic objevného, ale baví to. ()

Radek99

Kybernetická road movie v postapo světě cílená spíše na mladšího diváka...Číslo 5 (stále) žije... Mám rád herectví Toma Hankse a navíc je to vizuálně podařené, takže jsem i jako divák z necílovky v podstatě spokojen...i přes jistou kýčovitost tohoto snímku... ()

Rimsy

Vykastrovaný, obroušený, osekaný o vše zajímavé, kontroverzní, podnětné. Takový je Finch, který jako neurážející a po divákovi nic nevyžadující feel-good jednohubka ale fungovat může. Více zde. ()

DaViD´82

Po celou (neopodstatněně dlouhou) stopáž jsem se nedokázal naladit na pospolu neštymující stylizaci "robotího strýčka Jedličky, psa a rodinných eskapád ťuťu-ňuňu lobůtků jak z Číslo 5 žije/Wall-Eho" a beznadějného postapa "kde člověk člověku vlkem à la Cesta". A to pak standardně dobrý (jakkoli rutinérský) výkon Hanse spolu se solidním tempem i vizuálem již mnoho nespasí. ()

Superpero

Pejska jsem měl rád hned, Hanks mě sral, jak furt řval na robota. A robota jsem si oblíbil až později. Nic extra se tam nestane, ale to mi vlastně přišlo docela fajn. ()

Fr

„ČTVRTÉ PRAVIDLO: ROBOT SE MUSÍ STARAT O BLAHOBYT PSA. TOTO PRAVIDLO JE VŠEM OSTATNÍM NADŘÍZENÉ…“ ///    Komorní postap scifíčko, ve kterým se o zábavu stará nesourodá grupa ve složení: vypravěč srdceryvných příběhů a člověk Finch, pes Goodyear, android Jeff a „robůtek“ Dewey. Dokud je jim největším nepřítelem příroda, fandíte, často s úsměvem na rtu, kterej vyloudí kříženec Rain Mana a čísla 5, Jeff. Když ale začne jít sakra do tuhýho, byl jsem překvapenej, kolik sympatií k nim se Sopochnikovi podařilo do mě dostat. Film tak nekončí nějakou brutální akční podívanou, ale jde (přesně v duchu celýho příběhu) o emociální záležitost. Malej film, na kterým je znát každej vynaloženej (a zřejmě několikrát obrácenej) dolar.   ///  NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Neučím mluvit papoušky, ale roboty. 2.) Každá moje chyba končí smrtí. /// Thx za titule „Karel Himmer“.     /// PŘÍBĚH  ***  HUMOR  *  AKCE  *  NAPĚTÍ  * ()

tron

Hnevám sa na tvorcov. Hnevám sa na nich za to, že to nedoklepali do úspešnejšieho konca. Začiatok je skvelý. Koniec silný. Vizuálne je to veľmi fajn (tá obloha!). Ale v strede tempo zbytočne upadá do letargie, scenár začne ponúkať more klišé a hoci odpovede na niektoré otázky počuť nepotrebujem (prečo došlo ku koncu sveta?), niektoré by ma fakt potešili (čo mala znamenať wtf pasáž s prenasledujúcim autom?). Niektoré veci v scenári nedávajú zmysel. Robot síce pozná základné pravidlá, vrátane nespraviť (a to ani z nevedomosti) nič, čím by ohrozil ľudský (resp. psí) život, ale vlastne skoro celý film nerobí nič iné, než že ohrozuje ľudský (resp. psí) život. Produkcia: Robert Zemeckis. ()

dO_od

// Film, který vůbec neví, čím chce být, a tak zkouší všechno, od postapo sci-fi, přes survival, horor, až k rodinnému dramatu o předávání odpovědnosti a lidských hodnotách, přičemž ale neexceluje vůbec v ničem. Sapochnik věděl, že Hanks tomu sedne jako ušitej, jenže právě ten strach z riskování na všech frontách nakonec film potápí úplně nejvíc. Za týden si budu pamatovat jen roztomilého robota s ještě roztomilejším psem. 5/10 ()

somnar

Po Greyhound už je Hanks na streamu prostě ve full dědkovském módu, a tak se i ve filmu, v němž představuje robotího vynálezce, nostalgicky dojímá nad papírovými pohledy a dobou, kdy neexistoval internet, a i uprostřed toxické apokalypsy v něm hlavně předává hodnoty a učí důvěře. Comfort food. ()

genetique

Najväčšou slabinou filmu je, že nemá cieľové publikum. Tvorcovia ako keby od začiatku nevedeli, či sa zamerať na teenagerskú časť publika a ísť cestou ľahšieho filmu s myšlienkou na štýl animákov, alebo ísť viac do hĺbky, viac sa zamerať na postavy a citovú stránku príbehu. V oboch sa zasekli niekde v polovici a je to škoda, pretože potenciál to malo neskutočný. Či už herecký alebo za kamerou. Nádherný vizuál nestačil. To by si to musel vziať pod krídla Cameron. 60%. ()

Eliott

Poměrně zapomenutelné road movie z post apokalyptické budoucnosti. Na tomto díle je hezky propracovaná polemizace o lidské zranitelnosti a smrtelnosti, ruku v ruce s vývojem a sebeuvědomění si svého robotickým společníkem hlavního hrdiny, který má za úkol pokračovat v jeho odkazu. Mimo to však film nenabídl vůbec nic a bez jediné akční scény, či dalšího herce, se pomalu šoural ke svému otevřenému konci. Po tom co jsem napsal to zní jako jasné dvě hvězdy, ale ač se to místy docela táhlo, já byl ve své podstatě celkem spokojený. 53% ()

3DD!3

Optimistická, postapokalyptická roadmovie, kterou se táhne skvělá podprahová linka o tom, že lidi jsou zmrdi a když nějakého uvidíš radši ho sejmi nebo uteč. Hanks přežil Covid-19, aby ho dostala Erupce na slunci-28 a děravá ozonová vrstva (jako ementál), tak si postavil robota, který se mu bude starat o psa, až bude "trvale nepřítomen". Protože se na bunkr v St. Luis řítí megabouře sbalí věci, robota a psa a zamíří do San Franciska podívat se před smrtí na most Golden Gate. Snímek, který sedne všem a zároveň málokomu má sice klišovitou zápletku, ale střídá nálady (rozjařené veselí s pesimistickou depresí) nečekaně přirozeně. Robotí piškuntálie ve stylu prověřeného Čísla 5/Wall-eho baví a Hanksovy výchovné kárance, které hlavního lidského hrdinu často ukazují jako asociálního hajzla dávají onu ponurou protiváhu. Poměrně originální přístup Sapochnik doplňuje několika katastrofami, na které na cestě hrdinné trio narazí.  Určitě se dalo jít jiným směrem pojmenovat to Jeff a zkoumat ožívání robota, maximálně využít potenciál dané látky (a mít tři hodiny), ale tahle linie o smiřování se se smrtí a bilancováním o tom co je důležité má taky své klady. ()

Spiker01

Komorní kousek v dobrodružném balení, které jsme dříve vídávali pravidelně, ale jakoby se ze světa vypařily. Tom Hanks opět vzpomíná na svá léta bez lidského kontaktu a je v tom opět neskutečný, ačkoliv roky navíc jsou již znát. Ale co víc, řadím se do táboru těch, které film dojal a v druhé polovině, hlavně vlivem skvěle vložené hudby, emocionálně vysával. Musím si zas někdy zopakovat Já, legenda. ()

castor

Technickou preciznost tak nějak člověk očekává, spolehlivého Toma Hankse jakbysmet, ale určitě by přivítal i nějaký příběh s vrcholy, které nabídnou hlubší význam, či několika zapamatovatelnými scénami. Jenže toho se divák nedočká. A určitě nepatřím mezi ty, kterým postačí roztomilý hafan nebo robůtek jak z Čísla 5 žije, kterému rovněž scházel výraznější režijní rukopis. Prostě s matičkou Zemí je to zase na štýru, čehož jsme si dlouho nevšímali a teď ti, jenž zbyli a přežili, v nedaleké budoucnosti odolávají vysokým teplotám a radiaci. S klimatickými změnami přicházejí i tornáda a další trable. V nehostinném prostoru se vyskytuje jistý inženýr Finch s podlomeným zdravím, který postaví (asi roztomilého) humanoidního robota, aby se jednou postaral o jeho psího kamaráda. A to je celé. Finch je samozřejmě typickou Hanksovou postavou, která může sympatie a laskavost přehazovat lopatou. Ovšem tentokrát to (stejně jako u několika posledních Hanksových filmových zastavení) vyžaduje o dost víc divácké trpělivosti. Dramatické momenty skoro chybějí, celé se to táhne a lekce ze života jsou nepřirozené jak umělý vánoční stromek. ()

*CARNIFEX*

Veľmi milá, vtipná, v závere očakávane dojemná záležitosť, ktorá vďaka absolútnej, príbehovej obyčajnosti, bez akýchkoľvek divokých orgii, ponúka odlišný zážitok z dialógov o “návode” k životu. Nevedel som, čo môžem od “Fincha” očakávať, no dostal som niečo, čo ma myšlienkovo vyššiu hodnotu, ako 3/4 akčných filmov bez štipky reality. Veľmi, ale že veľmi “spoko” je Carnifex. ()

Wacoslav1

Mno tady se Hanks zrovna moc nevytáhnul. Já jsem se teda dost nudil. Tenhle mix postapa a pseudofilozofického psychodramatu mi úplně nesednul a nevím co tím chtěl autor říct, ale co už čert to vem.25% ()

gogo76

Vidím trailer a hovorím si. "Super, to musí byť bomba, to je presne pre mňa..." Mám rád, komorné veci, zničený svet, road movie, T. Hanks, pes a robot?? To predsa nemôže dopadnúť zle, ale stalo sa. Pekný vizuál, Hanks, pes a robot a co dál? No nic dál... Vôbec nič... Dialógy skoro o ničom, humor žiadny, no čo je najhoršie príbehovo je to úplná katastrofa. Celý film sa niekde motáme, máme cieľ do ktorého sa chceme dostať , no nikdy tam vlastne nedorazíme? Akcia 0, humor 0, napätie 0, emócie 1, príbeh 1, vizuál 4, tomuto nemôžem dať ani priemerné 3 hviezdy. Možno ma zmohla únava, ale mal som nekonečný pocit nudy a to sa mi často nestáva. A tak som sa tešil...40%. ()

Ethan Hawke A Ewan McGregor jako bratři

Ethan Hawke A Ewan McGregor jako bratři

31.08.2021

Streamovací služba Apple oznámila nové drama s hvězdným obsazením. V novince Raymond & Ray si zahrají Ethan Hawke (Zoufalství a naděje) a Ewan McGregor (Birds of Prey). Oba pak ztvární nevlastní… (viac)

Apple ukořistil Coenova Macbetha

Apple ukořistil Coenova Macbetha

13.05.2021

Streamovací služba Apple TV+ pokračuje v zajímavých akvizicích. Po nedávném zakoupení nové sci-fi Finch s Tomem Hanksem tentokrát společnost pořídila práva na distribuci prvního sólového filmu Joela… (viac)

Nové sci-fi Toma Hankse míří na Apple

Nové sci-fi Toma Hankse míří na Apple

05.05.2021

Streamovací služby mezi sebou soupeří jako nikdy předtím. Každý chce mít svoji velkou fantasy (Hra o trůny, Pán prstenů, Zaklínač), každý chce mít své oscarovky (Chicagský tribunál, Sound of Metal,… (viac)

PF 2020

PF 2020