Finch

• USA Finch (viac)

Tom Hanks hraje Finche, muže, který se vydá na dojemnou a důležitou cestu s cílem nalézt v nebezpečném a zpustošeném světě nový domov pro svoji neobvyklou rodinu – svého milovaného psa a nově zkonstruovaného robota. (Apple TV+)

gemi

Příjemné, relativně pomalu se odvalující road trip postapo, které je tady dost podhodnocené (aktuálně 65 %). Film má silný environmentální přesah. Člověk v těchto filmech akorát nesmí řešit detaily, které nedávají smysl. Třeba to, že nafta má trvanlivost maximálně rok a tady jsme cca 15 let postapo, ale auta jezdí. Nebo to, že krajinu pustoší tornáda, všude jsou písečné duny, ale silnice vypadá, jako by ji právě projel čistící vůz. ()

Trixinka

Jak natočit film, když ve světě řádí virus :) Stačí jeden herec, pes a robot. Postava Finche mi lezla na nervy celý film, nevrlý protivný nesympatický stařík, který furt řve na robota, který sice dělal chyby, ale byl to přece robot. Nejsympatičtější z trojice byl pejsek, který svoji část odehrál nejlépe ze všech. Trochu jsem postrádala fyzickou přítomnost dalších lidí, kteří byli jen naznačeni a zmíněni, že někde jsou. ()

Flory14

Snímek se pro mě zjevil z čista jasna a proto jsem od něj zas tak moc nečekal. S trochou váhání ale musím tenhle film spíše uznat. Hanks je zkrátka Pan herec který dokáže utáhnout jakýkoliv film a zde si jede svůj standart ( tudíž vysoký nadprůměr). Postapo svět je vcelku banální ale místy nepůsobí zle. Hlavní hrdina je ale překvapivě robot Jeff. Nejsem velký fanoušek robotů a často mám problém že si nimi  jako divák nedokáži vypěstovat vztah, nicméně u Jeffa tomu tak nebylo. Dokáže chytnout za srdce a jeho nevinnost je zkrátka sympatická. Druhý robůtek byl taky moc fajn. Čtyřnohý kámoš tomu samozřejmě dodává tu třešničku na dortu. Nicméně se prakticky ve filmu nic velkého nestane a atmosféra se dle mě veze na podobné vlně ( žádná velká nuda ale ani mega napětí) . Občas mi tam zkrátka chyběli silnější emoce. Technicky je film zvládnut na jedničku, Jeff vypadá super a další důkaz že filmy od Apple TV+ jsou zárukou kvality. Dost slabší čtyři hvězdy ale mám pocit že film si "červenou zvonů" zaslouží, byť s odřenýma ušima ale zaslouží. Ústřední trojka je mega sympatická a věřím že dost lidem může sednou ale snímek asi není úplně pro každého hlavně za pomalé neakční tempo.  Oblíbené postavy: Všechny čtyři :-) ()

Cooller

ve výsledku uplně o ničem, nuda, dědek umira na radiaci a jeho smrti to i konči, nikam to nesměřuje, nijak se to nerozviji, nic se tam neděje ()

RAFT

Tom Hanks a jeho postapokalyptická jízda aneb trosečník jinak.V tomhle filmu Hanks tráví čas se svojím psem a Robotem.Hanks to je pan herec ,dokáže utáhnout jakýkoliv film a nemusí ve filmu hrát plno hereckého obsazení.Film dobrý od začátku až do konce.Za mě 70% ()

neo250

Nicim zaujimavym. Myslienka tam sice mala bola ale ani to nezachranilo od hodnotenia. Celkovo hodnotim ako zbytocny film. Spracovanie robota hodnotim pozitivne. ()

scarlock

Post-apo o 1 cloveku, 1 psovi a 2 robotech. Prekvapilo me to, prijemne. THanks je skvelej vsude. Klidne bych snesl i akcnejsi variantu, ale toto drama/sci-fi bylo skvele. ()

ANTYCHRYST

Film kde je celou dobu 1 herec :) a opět Hanks.. teda tady misto pana Wilsona má robota a hafana.. přímočaré postapo kde není žádné překvapení jen milý a dojemný příběh:) 60% příjemná oddychovka ()

mac000

Téma samo o sobě neveselé, ba přímo deprimující. Opět jednou "člověk člověku vlkem". Ale to není to hlavní, oč ve filmu jde. Vztah člověka a jeho psa, do kterého se ten první snaží zapojit robota jako třetí prvek, cíleně směřující k tomu, aby jej nahradil "až bude třeba". Za tímto účelem si pozmění i zákony robotiky, které jsou vštěpovány umělé bytosti při jejím "oživení". A toto je podle mě originální přínos tvůrců k danému tématu.  Díky Hanksovi film baví a stojí za shlédnutí ! ()

Grondal

Tak takýto hlúpy film, to sa len tak nevidí. Celý príbeh je postavený na absolútne neuveriteľnej znôške predpokladov, ku ktorým však systematicky nedáva žiadne odpovede. Finch je totiž génius a tým nemyslím štandardný génius ako nejaký trápny Einstein, ale absolútny "boh" medzi ľuďmi, ktorý sám počas apokalypsy nielenže stvorí umelú inteligenciu, ale ešte aj bezchybné robotické telo bez potreby napájania !?!? iba preto, aby sa tento "Jeff" staral o jeho psa, keď sa on pominie. Wtf? Dokonca do robota vloží základné Asimovove zákony robotiky ako "nemôžeš ublížiť človeku bla bla", ale nad týmito nudnými zákonmi stojí najdôležitejší zákon, a teda že psovi sa nesmie nič stať. WTFFF? Pomiňme na chvíľu Finchove sociopatické sklony a pozrime sa na samotný dej. Tento je deravý ako ementál, plný logických lapsusov a nefukčných scén, ktoré iba vyšumia do prázdna takým spôsobom, že som mal pocit, že snaživý ujo v stržni vystrihal polovicu filmu (a v tejto sa nachádzali aj vysvetlenia ohľadom fungovania sveta). Nemôžem si pomôcť a musím dať jeden príklad za všetky ... -> Finch vysvetľuje "Jeffovi", že musia ísť pomalým tempom aby neminuli všetko palivo -> Jeff privedie všetkých do pasce (podľa Finchovych slov) nastraženej zlými ľuďmi, ale títo nechcú úbohé obete v tejto "pasci" prepadnúť, ale na odchode ich začnú sledovať na aute -> začína akási podivná automobilová naháňačka v ktorej teda na spotrebu nikto nehľadí a Finch na Jeffa zúrivo reve aby na to šliapol -> pri následnom pokuse striasť sa prenasledovateľov Finch "stratí svoj shit" a prichádza o kus techniky, čo zhodnotí tak, že sú v prdely (parafrázujem) ------> nakoniec palivo ani stratená technika nikomu nechýba, dokonca ich už nikto ani slovkom nespomenie!?!?! Psycho. Film pôsobí dojmom, akoby si Apple najal na napísanie scenára fanúšika Wall-eho a Marťana, ktorý však len tak mimochodom predtým podstúpil lobotómiu. Aby som však iba nehanil, tak technická stránka je celkom podarená, na film sa dobre pozerá a aj Hanks stále remeslo ovláda. Okrem toho sa filmu sa na konci akýmsi zázrakom podarilo zo mňa dostať aj nejaké emócie, čo som nečakal, takže za toto si pripisuje malé plus. ()

PlysovyMacko

Jednoduchy napad - clovek, dvaja roboti a pes - vo vybornom prevedeni. Solarna erupcia znicila ozonovu vrstvu a sposobila apokalypsu. Hlavny hrdina Finch, samotarsky vedec musi najst nove miesto pre zivot, lebo pocasie sa totalne zblaznilo. Pacilo sa mi ako cesta do San Francisca bola najprv len pragmatickym riesenim a potom sa zmenila na sen a tuzbu. Roboti su moc zlati, hafko je zlaty a Tom Hanks vo mne zanechal velmi prijemne emocie z tohto road movie. Pacilo sa mi ako Finch nemal rad ludi, scena v drahom obleku a Jeff v bunde. ()

xzajox

Post-apo a T.Hanks? Yes, thanks. Tom samozrejme nesklamal a dokazuje, že rolu, ktorú si vyberie vie zahrať výborne. Príbeh je možno až príliš jednočiary, ale veď čo už sa dá robiť na umierajúcej planéte? Prežiť. Film je spracovaný pekne, pes, nešikovný robot, ktorý sa učí, chorý Finch... Neváhal by som, dať mu o hviezdu viac, ale všetko to padá na jednej chybičke. Aby som sci-fi prijal naplno, potrebujem vysvetlenie. Netreba mi výpočty, nákresy, ale stačí čo len náznak. Na čo jazdí jeho auto, načo tam má solárny panel? Aký zdroj má robot? Ako sa robot vyvinul až do finálnej podoby? Len z kníh asi nie... Nezodpovedané otázky mi potom bránili prijať ďalšie veci, ako napríklad nešikovné pokusy vyjadriť pocit robota (smutne sklopil kamerku dolu, ok, ako to, že cíti?). Tu už mi to nefungovalo a teda celkom dôležitá citová rovina u mňa zlyhávala. Stále si však myslím, že je to vynikajúci nenásilný one-man show film z post-apo tématikou. Pekných 69% - 3* ()

david.babick

konečně po dlouhé době krásný film :-) bavil mě ten osmdesátkovej feeling a celkově to bylo krásně lidsky a dojemny :-) víc takových filmů prosím ()

ESNYR

Dlouhý film o prázdnotě bytí se psem a dvěma roboty. Finch není nijak zajímavý film a člověk si tak nějak v průběhu děje řekne "Proč tam je Tom Hanks, když by to mohl být jakýkoliv nounejm" Formát bezmála dvou hodin je moc. Tohle měla být POVÍDKA na max 40 minut z nějaké škatulky FanFilm. Pak bych tomu klidně dal i 4 za zajímavou podívanou do katastrofou postiženého světa a road někam za lepším životem. Takto je to dlouhý film o jednom osamělém člověku který ví že umírá a chce pro svého psa najít společníka. Buď jsem nedával pozor a nebo jsem nedával pozor a nepochopil jsem proč najednou slunce nepoškozuje, všude je bezmračno a vzduch se dá dýchat bez problémů. Robot Jeff mi přišel strašně narychlo udělaný a hned uměl mluvit, chápat, přemýšlet ..... Jako Fan povídka a nezávislárna od "nikoho" by to bylo tak na 4 hvězdy ale jako dvou hodinový film s Hanksem ve velkoprodukci, si to zaslouží tak 3 (viděno na stránce s filmy) ()

Ethan Hawke A Ewan McGregor jako bratři

Ethan Hawke A Ewan McGregor jako bratři

31.08.2021

Streamovací služba Apple oznámila nové drama s hvězdným obsazením. V novince Raymond & Ray si zahrají Ethan Hawke (Zoufalství a naděje) a Ewan McGregor (Birds of Prey). Oba pak ztvární nevlastní… (viac)

Apple ukořistil Coenova Macbetha

Apple ukořistil Coenova Macbetha

13.05.2021

Streamovací služba Apple TV+ pokračuje v zajímavých akvizicích. Po nedávném zakoupení nové sci-fi Finch s Tomem Hanksem tentokrát společnost pořídila práva na distribuci prvního sólového filmu Joela… (viac)

Nové sci-fi Toma Hankse míří na Apple

Nové sci-fi Toma Hankse míří na Apple

05.05.2021

Streamovací služby mezi sebou soupeří jako nikdy předtím. Každý chce mít svoji velkou fantasy (Hra o trůny, Pán prstenů, Zaklínač), každý chce mít své oscarovky (Chicagský tribunál, Sound of Metal,… (viac)

PF 2020

PF 2020