Adelaide Wilsonová (Lupita Nyong'o) prichádza s manželom a dvoma deťmi na prázdninový pobyt na chatu na kalifornskom pobreží, kde ako malá trávila prázdniny. Na prvý pohľad vyrovnaná a spokojná žena v sebe skrýva veľké trauma z detstva a hneď po príchode v nej reťaz zdanlivo nevinných udalostí vyvolá silnú paranoju a pocit, že rodinná idylka veľmi skoro skončí. Predtucha sa premení na realitu, keď sa uprostred noci na príjazdovej ceste k domu objaví štvorica podivínov, ktorí na rodinu ihneď zaútočia. Desivá nočná mora je o to strašnejšia, že útočníci vyzerajú rovnako ako Wilsonovci. Majú však v rukách zbrane a neváhajú ich použiť. (Cinemart SK)

inquiaust

Jako jo bylo to "cool" a dříve bych dal o dost víc, ale těch hororů je o dost víc lepších a tenhle neměl nějaký úžasný scénář, herce, postavy, příběh... ()

zeleznak

Srovnani s Utec je zcela nevhodne. Tam byl hororovy namet a uveritelne postavy vcetne solidnich hereckych vykonu. Tohle zkouknuto za 45 min. = uvodnich 40 min.a zbytek hrave zvladnuty za 5 min. Dojem z obou casti stejny. Pokud si pan Pyl chce realizovat svoje jinotaje a narazky na konzum a nezajem dnesni spolecnosti, at radeji natoci sviznou 25min.bajku. Tohle proste nesplnilo to, co jsem cekal (a chtel)-jasne, muj problem, ale taky me hodnoceni. ()

wrzec

Slabota a zklamání, první počin Jordana Peela "Get Out" se mi moc líbil, byl to zajímavý a originalní film, kdežto "Us" je pravým opakem. ()

Chlo0opek

Ze začátku to vypadá na hodně hutný horor, ale brzy se to ukázalo, že tomu až tak nebude. Zvlášť, když se to trochu promění i v komedii, a čím déle jsem to sledoval, tím více přicházelo otázek, které odváděly od děje. Ani závěr mě příliš neuspokojil. Slabší 3*. ()

flyer.nick

Uteč jsem neviděl, tak se aspoň vyhnu srovnání. Každopádně ale dost zklamání. Popis i fotky vypadají super, ale film je super jen do momentu kdy si vrah sedne naproti vás, všechno vám vykecá a pak vás jen nechá běhat a zkouší vás, ne zrovna nápaditě, zabít. Takže je to super jen prvních 15 minut 😀 pak se hodinu a půl nic neděje, pak přijde další vykecávání zbytku co proč jak kdo a na konci aspoň jedna zajímavá pointa, která to zkouší aspoň trochu zachránit a titulky. ()

Carcooli

Tož...kde začít?! Mooc se mi líbila první půlka filmu, i když je pravda, že hlavní hrdince Lupitě jsem asi nepřišla na chuť a vlastně ani nevím, jestli s ní ještě něco chci vidět. Snad takhle afektovanost patřila jen k této roli, protože mi prostě vůbec nebyla sympatická, a to jsem se snažila... za to obě děti i "táta, který nechal celou situaci vyřešit svou manželkou" byly fajn. Líbil se mi i nápad, ale posledních 15 minut mě teda brutálně zklamalo. Vůbec jsem nepobrala tu baletní scénu a totálně mě nebavila. Závěrečné finále nic moc. Taky jsem teda doteď nepochopila, proč nakonec byl ten lidský řetěz a k čemu? Nejlepší na celém filmu je pro mě nově objevená, ale naprosto skvělá Elizabeth Moss, které prostě tyhle psycho role absolutně svědčí /viz. Neviditelný/. ()

draxxi

Prvnich par minut vypadalo opravdu slibne... Jakmile vsak stinova rodinka vesla do domu, zacalo to jit od desiti k peti. A tak to zustalo az do samotnyho konce.... Skoda casu. 3/2/2022 48% ()

monvel

Sklamanie...Tešila som sa konečne na horor, ktorý sa zahrá s psychikou diváka a bude iný ako tie ostatné. Čakala som aspoň zaujímavú hlbšiu myšlienku, ale tá ma sklamala ešte viac. Nezmyselné boje, ktoré skôr pripomínali komédiu. Napäté scény sa objavili výnimočne a potom sa to vždy niečim pokazilo. Dokonca ani postavám nefandíte a jedine čakáta na celkové vysvetlenie príbehu, ktorého sa tak úplne ani nedočkáte. ()

Geronimo7

Za sebe jsem spokojen. Občas mě překvapily humorný hlášky ve vážném momentě, ale celkově se jedná o vydařené dílo Jordana Peele. Moc rád zkouknu i jeho první počin Get Out, který je v podobném duchu. Film US doporučuji každému, kdo má rád hlubší zamyšlení se nad lidskou postatou. Člověk nemusí být intelektuál, nicméně je zde hlubší psychologická myšlenka celého filmu. Jinak osobně vůbec nechápu tak ostrou, hnusnou a dětinskou kritiku, s níž se tu člověk běžně setkává, ať jde o jakýkoliv snímek. Někdy si vážně říkám co je s naším národem špatně, že jsme tak hnusní a sebestřední. Svobodná vůle po pádu revoluce by se měla správně chápat. Určitě to neznamená, že se mám chovat jako sobecký hovado a dělat ostudu svému národu. Svobodně se vyjadřovat je jedna věc, ale umět to a chovat se jako člověk je věc druhá. ()

Rebel24

Po obrovskom úspechu v debute Get out! režisér Jordan Peele je v pokračovaní Us pod oveľa väčším tlakom očakávaní od divákov, nuž väčšinu novým počinom sklame. Je to úplne iný prístup k látke aj k téme, stále platí, že Peele je schopný byť oproti konkurencii vrámci hororov veľmi originálny, zážitok zo snímky ale zdvíha herecky kvalitná Lupita Nyongo a predovšetkým Michael Abels, ktorého soundtrack je za dlhé roky v hororoch absolútne fenomenálny. Samotný dejový koncept je ale pomerne rozbitý a vôbec si scenár neustrážil tak dobre, ako práve v predošlom hite. 73% ()

Denque

Dle mého je to originál a zase něco nového. Díky tomu to nutí diváka se zamyslet, ještě dlouho po shlédnutí. Rozhodně 85% ()

luis13

Co k tomu dodat. Moc jsem to nepochopil, nez ze by to bylo nejaky hluboky na mysleni, spis mi prislo, ze to nefungovalo jako celek a postradalo to logiku. Nekolikrak mi to prislo jako hororova komedie ()

Fibonacci

Problém toho filmu je v tom, že nič podobné sme predtým nevideli. a teraz si povecme, čo to je – geniálne namiešaný humor s trilerom slash hororom. vybombená muzika k hororu, aká ešte nebola. priebeh je taky otvorený, že neviete, čo čakať. Rozdáva karty, skáče z jednej originalnej scenky na ešte originalnejšiu. skrátka, baví vás to, pretože nemate ani šajn, kde sa vo filme budete nachádzať o minútu. nevypočitalné. a to ma presne na tom tak bavilo. publikum asi nie je zvyknuté na takú priamočiarosť vo filme. my si ide svoje. nič tam nie je prvoplánové. garantujem. preto ma prekvapuje smiešne percento ohodnotenia (57%). je to vysmech nového diela, hororu, čo nie je natočený podla pravitka. videné v cinemax košice 28.03.2019. buenočko s džejnuľkou ()

Kaylar

Přiznám se, že film mě moc neoslovil a cestou domů z kina jsem přemýšlela, zdali jsem vše vůbec (správně) pochopila.... Dospěla jsem k názoru, že se mi to podařilo patrně jen částečně. Předchozí režisérův snímek byl pro mě lépe uchopitelný a na film My jsem, obávám se, málo přemýšlivě založená. ()

Harrman

Co to je za módu dávat do každého hororu komedii.. U hororu by se člověk měl bát a ne smát. Film byl bídný až to bolí. Už z traileru jsem věděl, že to bude bída ale tohle bylo teda něco..Nuda pak smích pak nuda pak smích a smích a smích a nakonec otázka "Co to mělo být?". Ztráta času a peněz. Horor 0*, komedie 3*, napětí 1* ()

Sylviiik

Další kolosální škvár jako to slavné UTEČ! Stejně tak zdlouhavé, zbytečně nudné a hloupé. Tohle je přesně ten typ filmu, který když sledujete, přemýšlíte, kde nechal režisér mozek, ale když to skončí, máte pocit, že je možné úplně všechno! ()

Kolik si vydělají hollywoodští herci?

Kolik si vydělají hollywoodští herci?

01.05.2019

Magazín Variety vydal čerstvě článek o platech hollywoodských herců a jak se tak zdá, fanoušci streamovacích služeb nejsou jediní, komu dělá Netflix radost. Streamovací gigant totiž razantně navyšuje… (viac)

Horor My je obří hit

Horor My je obří hit

24.03.2019

Režisér Jordan Peele (Uteč) se po dvou letech vrací do kin se svým teprve druhým celovečerním filmem a už teď je jasné, že z toho bude další obří hit. Snímek My má totiž po víkendové premiéře v… (viac)