Tanec v srdci

• Česko Tanec v srdci (viac)

Mladý mistr ve společenském tanci Scott Hastings tančí od šesti let a roky pracuje na tom, aby se s partnerkou Liz stal šampionem Jižní Austrálie v latinskoamerických tancích. Nikdo nepochybuje, že se jim to povede. Jenže Scott se díky svéhlavosti ocitne tři týdny před inkriminovanou Grand Prix bez partnerky. Vnutí se mu nesmělá začátečnice Fran, která v tanečním studiu spíš voskovala parkety a myla hrnky od kafe. Ta má stejně jako Scott chuť tančit vlastní kroky, které jsou ale pro porotu nepřípustné. Partnerstvím s Fran Scott naprosto vyděsí své nejbližší. Jenže kouzla se dějí právě v momentech, kdy to nejméně čekáte, což také Scott s Fran brzy objeví. (oficiálny text distribútora)

Alchemilla

Prvotina Baze Luhrmana a předzvěst Moulin Rouge. Na tomto filmu jakoby se Luhrman učil a zkoušel, co všechno je možné. V Moulin Rouge pak nabyté zkušenosti zúročil a dovedl k dokonalosti. Rychlé, klipovité střihy na začátku, které uváději do děje, navozují atmosféru. Osudový milostný příběh (i když v tomto filmu je slovo "osudový" hodně nadsazené), předvídatelná, jednoduchá dějová linka, barevné až kýčovité kostýmy, zajímavá hudba a nádherné taneční kreace - obzvláště vášnivé, živoucí passo doble. Celkový dojem 70%, na romantickou komedii slušný výkon. ()

foils

Asi nejnázornější vodítko k pochopení (případně docenění) filmografie Baze Luhrmanna. Nesmyslný a záměrně přehnaný děj evidentně není míněn vážně (byť někteří diváci ho tak chápat budou), na druhou stranu se ale nedá mluvit ani o čisté parodii tanečních melodramat. Tvůrci si prostě dílem posmívačně, dílem láskyplně či nostalgicky (tato dvojakost je přímo zosobněna v postavě Scottova otce Douga; ale i ostatní postavy jsou vykresleny podobně dvojznačně - nejsou tím, čím se zpočátku jeví, nevíme, zda nám jich má být líto nebo se jim máme smát, zda je milovat, nebo je nenávidět) rochní v estetice pokleslých žánrů a vytvářejí tak vlastní, docela svébytnou poetiku. ()

Markis

Miluju Luhrmanovy filmy a myslela jsem, že po jeho romantickém Triu mne opravdu nic nepřekvapí, ale naopak Tanec v srdci, tedy jeho prvotina, mně dostal, převálcoval. Je to ten tip filmu, po jehož schlédnutí se Vám tlačí slzy do očí a nepotřebujete vubec nic říkat... Opravdu užasný, má vše co má správny film mít, když jste romantická duše jako já. Navíc má úžasnou hudbu a herci byli taky skvělí, ikdyž neznámí.Děj je předvídatelný ale Luhrmann i z obyčejného tuctového filmu umí udělat po svém opravdu užasné dílo. Tleskám a zařazuji tento film k mým oblíbeným-Teď už miluji Všechny Luhrmannovky bez vyjímky :) ()

McGuffin

Taneční příběh Tanec v srdci, Strictly Ballroom, je nic než tanec a soutěž. Jede se po sportovní lince vyhrát trochu, trénovat trénovat, vyhrát víc, trénovat trénovat, potíže, nedocenitelné rady trenéra, trénovat trénovat, už už vyhrát, a vyhrát. Baz Luhrmann, Craig Pearce a Andrew Bovell tomu dali blyštivý styl, soutěživou atmosféru, rodinné vztahy a lak na vlasy všude, kam se podíváš. https://www.macguffin.cz/ ()

Rozarka18

Už to tak je, milujem tanec a Baza Luhrmana. Tento snímok nie je pre každého, ale kto pochopí, bude ho mať rád. Pre Baza je film absurdné zábavné divadlo s emóciami a prvkami reálneho života. Nevšedne spojil romantiku s groteskným panoptikom tanečnej scény a podarilo sa. Jeho prvotina naznačuje čo príde. Vieme všetci. Nemusí už nič dokazovať, on už ukázal aká vie byť filmografia rozmanitá. Mimochodom aj keď je Paul Mercurio skvelý tanečník, v tejto hre ho porazil živočíšny Španiel. ()