Příběh setkání Jamese Camerona s žánrem science fiction nabízí jedinečně intimní pohled do hrdinských dob a zákulisí žánru, který se stal úhelným kamenem populární kultury. Prostřednictvím tohoto šestidílného televizního cyklu James Cameron, scénárista oceněný Academy Award®, režisér a producent, zkoumá kořeny science fiction, futuristických vizí a našeho úžasu nad fantastickými myšlenkami. Natočil rozhovory se špičkovými povídkáři, filmovými hvězdami a jinými tvůrčími osobnostmi spojenými s touto oblastí, jako je Steven Spielberg, George Lucas, Ridley Scott, Christopher Nolan, Arnold Schwarzenegger, Will Smith a Sigourney Weaver, přičemž asi 100 dalších jmen jsme vynechali. Cameron nás bere na cestu hledání a bádání, pomáhá nám pochopit, odkud se vědecko-fantastické nápady berou — a kam až nás mohou zavést. (AMC Czech)

riza-do

Ve světě, kde jsou věci ještě v pořádku, by se Cameron zahrabal dva metry pod zem a styděl by se vylézt, že převzal cenu za přetočený Pocahontas se Šmoulama, protože si někdo řekl, že ve filmu nejde o vyprávění příběhu, nýbrž o technologie. A ještě tomu naplánuje takových pokračování. Ale nežijeme ve světě, kde je všechno v pořádku a tak je zde naštěstí spousta opravdových tvůrců, kteří ho do jeho vlastního dokumentu jdou vyvážit. Dělají to tak dobře, až je to velmi velmi velmi zajímavá podívaná s ukázky z nemálo kultovních filmů a rozbory se (skutečnými) odborníky.. jen ten Cameron tam je bohužel příliš často. ()

subic

K tomu musím říct, že řada kultovních sci-fi pochází z osmdesátek, tedy z doby mého dětství, a dostalo se to k nám koncem osmdesátek na xkrát ojetých pirátských videokazetách. ()

buchannon

Jediné, co mi zde vadilo, byly ukázky z takových pavýtvorů jako "Hunger Games", "Příběh služebnice" a dalších, které jdou naštěstí absolutně mimo mě, jinak super. ()

Fender

Příjemné povídání o sci-fi filmech opředené lehce i filozofickými otázkami. Je fajn vidět režiséry, jak se mezi sebou dokáží přátelsky bavit o tom, co je baví a naplňuje bez rivality. Pro fanoušky sci-fi je toto pohodovka, která nezklame, ač ti největší nerdové pravděpodobně vědí už vše, o čem se zde mluví. ()

ghoston

Tak povrchní dílo bych od Camerona fakt nečekal. Ani kdyby to natočil cestou na záchod při natáčení nového Avatara. Dokument nesděluje nic moc zajímavého, Je to jen bla bla bla o tom, že lidská fantazie a vesmír tlačí horizont poznání dál. Prostě prázná sláma. Škoda Jamesi. ()

Miroslav.Zac

Omylem jsem čekal dokument o filmech jednoho skvělého režiséra (Cameron), nakonec jsem dostal něco lepšího. Sérii o filmech mnoha skvělých režisérů. ()