„Vlezl jsem si pod sedadlo a řekl tátovi, ať do mě strčí, až bude po všem.“ Takovou situaci zná asi každý, koho rodiče někdy vzali do kina na strašidelný film. V tomto případě je ale hodně důležité, kdo tuto větu pronesl a kterého z jeho dětských filmových zážitků se týká. Že šlo o snímek Vetřelec, to asi nikoho nepřekvapí. Bázlivým děckem ale nebyl nikdo jiný než dnešní král monster, režisér Guillermo Del Toro. James Cameron si k dnešnímu povídání pozval nejen jeho, ale i svého oblíbeného Stevena Spielberga, který bude vzpomínat na dravé dinosaury. Uvidíme ukázky z různých verzí Frankensteina, dále ze všech Vetřelců i Jurských parků, zaznamenáme však i kuriozity jako třeba Útok obří ženy. Své řeknou k tomuto podžánru také herci Sigourney Weaverová, Jeff Goldblum či Peter Capaldi. (Česká televize)

castor

Revoluční bijáky jako Jurský park, Moucha nebo Vetřelec a jejich dokonalé zpodobnění monster. Navíc oproti prvnímu dílu hovoří méně postav a dostávají víc prostoru, takže se divák o svých oblíbených kouscích i něco nového dozví. A celé to završí série Stranger Things, kterou tvůrčí bratrské duo proložilo solidní dávkou odkazů na slavná díla 80. let a je právě poctou sci-fi kouskům i mysteriózním hororům dané doby. Určitě lepší z dílů série, ačkoliv není na celém tomhle cyklu úplně patrné, co přesně nám tvůrci chtěli sdělit. ()