Príbeh básnika Christiana, ktorý spomína na lásku jeho života. So Satine sa zoznámi dôsledkom nechcenej zámeny. Z tohto nevinného stretnutia, sa vyvíja niečo, čo si Satine ako kurtizána nemôžeme dovoliť. Premiéra divadelnej hry, ktorú spolu skúšajú, sa blíži, bohatý vojvoda je rozhodnutý urobiť všetko, aby si Satine podmanil. Je láska medzi Christianom a Satine odsúdená na zánik alebo úspech? (ASFK)

baron156

Je to divně dobrý. Tolik hudebních čísel, vtipných vsuvek. Nejvíc jsem se bavil u novomanželského tanečního čísla Jima Broadbenta. ()

Bogrant

Muzikál, pre mňa veľká záhada. Pod týmto žánrom som si predstavoval dvojhodinovú utópiu so spevom, ale Moulin Rouge ma vyviedla z omylu. Všetko je však tak zdokonalené, precízne a krásne, že na môj vkus až príliš idealizované a za každú cenu sa to snaží byť ohodnotené za päť hviezd. Dnes ešte nie. ()

Iorweth

Muzikály jako takové nevyhledávám, ale tento společně s La La Landem jsou s přehledem ty nejlepší muzikály co jsem zatím viděl (narozdíl od průměrného Chicaga). Hýří to všemi možnými barvami a krásně se na to dívá. V kombinaci s nadšeným hereckým výkonem Ewana a s překrásnou/smyslnou Nicole tvoří tenhle snímek skvělou podívanou. No a píseň Come What May v podání těhle dvou herců na konci, tak ta je nabitá velkými emocemi (srdceryvná a nádherná zároveň). ()

Feacher

Jak řekl "golfista", tak to prostě je a lépe bych to nenapsal. Tolik emocí v jednom filmu musí vzít úplně každého, kdo má kouska citlivé duše někde uvnitř sebe. Opravdu dobré! ()

ssarka odpad!

opět tady nechápu procenta, jak už je milým pravidlem...jak tohle může někdo srovnávat s Chicagem?...tady je vše natočené před zelenou stěnou, samé nafouknuté a nabarvené nic...a co teda uplně nesnáším a za co je tak nízké hodnocení jsou písně...je to snad muzikál, ne? tak jak je možné, že jen vybrali už existující MODERNÍ hudbu a - navíc hnusně - ji přezpívali?....navíc opět, jak je odporným zvykem, vrazíme do jisté doby modernu, to je na BLITÍ.... kdyby tam v tom nablískaném strašně zrychleném bordelu aspon hráli dobové šansony, tak snad by to bylo dívatelné, takhle stejně jako Gatsby, zabité a hnusné a nedívatelné...jako třešničku na dortu miluju, jak d.vky, které jsou strašně citlivé a krásné, zpívají o tom, jak se chtějí dostat ze života co vedou, z té stoky hříchu a pití, a přitom je všichni zasypávají diamanty a vydělávají víc než majitel bordelu, to mě fakt bere za srdce :D ()

MoziMedve

Původně jsem tomuto filmu dal 2/5 protože je to dle mého názoru poměrně zapomenutelná sranda, nehezky natočená a Nicole Kidman a její snaha stát se "SKUTEČNOU HEREČKOU" vám rychle poleze krkem. Nyní jsem zde, abych ještě hvězdu ubral, protože jsem zjistil, že tahle kravina obrala Pána Prstenů o oskary za nejlepší výpravu a kostými. Nevím proč se vůbec zajímám o oskary, když je evidentní že nemají ponětí co dělají. Výprava a kostýmy pána prstenů jsou snad nejlepší co jsem v životě viděl, kdy každý kamínek, každý záhyb kabátu má svůj příběh a důvod. Ale tak akademie se asi nechá rozptýlit pozlátkem. Čekám kdy udělí cenu záznamu cinkajících klíčů. ()

Zabriskie

Je mi líto, Bazi, ale tenhle, asi nejbarevnější film v dějinách je na mě fakt trochu moc. I když mám Nicol Kidman moc rád a McGregor hrál skvěle, celý film na mě působil vyloženě klaustrofobickým dojmem. Přestože mám muzikály rád, stejně se mi chce říct něco jako že Není všechno zlato..., ale to je jenom můj názor. ()

BONOBON

Po všech stránkách souvisejících se stránkou obrazovou je to bomba. Všechno ostatní (s výjimkou skvělých herců) je jen průměr...škoda! ()

eifell

Muzikály obecně nesnáším, ale tohle je zábava! Skvělý nápad i provedení. Díky tempu a střihu je úplně jedno, že ten příběh je stokrát obehraný. ()

p81

Výborná gradace, výborná výprava, dobře použitý klasický hitovky, a moje oblíbená halucinogení atmosféra, která mi místama hodně mi to připomínala další film odehrávající se v Paříži, ale začátku 19. století Vidocq. ()

fishbonik

nádherný film, který ze začátku působil sice trochu výstředně, ale pak jsem se dostala do té nezapomenutelné romantické atmosféry, která jde opravdu vycítit na každém kroku, hlavně z těch písniček, které tomu dávají jedinečnost. Až mě ke konci strhl ten okamžik, kdy všechno přešlo do melancholie a smutku...opravdu silný zážitek od začátku až do konce, a tak to má být... ()

kitsune

Po prvním shlédnutí *** Po druhé **** Po 3-n ***** Nepopsatelná audiovizuální smršť. Založte si do životopisu Toulouse Lautreca harlekýn, naládujte se psilocybinem a před spaním místo večerníčku nalaďte classical hits na MTV. Asi tak.. ()

Zu162

Nepochopím tak vysoké hodnocení. Nechci se opakovat, ale prostě je to až nevkusně barevný kýč. Celý film je o ničem a jen z toho bolí oči. Dávám jednu hvězdičku za zpěv hlavních představitelů. ()

Shtinky

Moulin Rouge nie je žiadna vykrádačka. Je to umelecké dielo plné citu a emócii. Zo začiatku sa môže zdať, že niekto natočil farebný gýč, ale ako zaznie kankán na Nirvanu vstúpite do toho pravého bohémskeho sveta. Nasledovné Diamonds are the girls best friend alebo Roxanne alebo Like a virgin sú choreograficky bezchybné a nadosmrti pamatné záležitosti. Herecké výkony ústredného dua sa dajú popísať len superlatívmi tak ako aj ich spevácke výkony. Nicole dokonalá aj ako "zvadlá kvetina" alebo "žhavá svúdnice" a Ewan tiež ako poetický hrdina so smutným výrazom na tvári. Osobitne ma zaujal Jim Broadbent ako veľmi neobvyklá osobnosť, ale dokonale zahratá a patrí mu všetka česť. Moulin Rouge je flm ktorý môžem pozerať dookola ako hudobný klip ktorý som si obľúbil. ()

gatawa

Po prvním shlédnutí pocit hrozné přeplácanosti a kýčovitosti jenže.. cosi mě donutilo podívat se na to podruhé, potřetí… Nakonec jeden z mých nejmilejších, a to nejen kvůli Ewanovi:). Tenhle film má prostě šťávu. ()

roithamer

V televizi se mi film zdál jako kýčovitý sled obrazů a podivného zpěvu bez jasnějšího děje, nicméně v kině je to úžasný zážitek. jistě, je to trochu kýčovité, herci nezpívají dokonale, příběh není nijak komplexní a komplikovaný, celý film se stále pohybuje na hranici nevkusu, ale je originální, vizuálně nádherný, má svoji atmosféru a ten nevkus a přehnanost k tomu tak nějak patří. oceňuji filmy, které dokážou vytvořit "svůj vlastní svět" (ať je ten svět jakkoli podivný), což se zde rozhodně povedlo ()

tytule

Moulin Rouge- co dodat celý film mi běhal mráz po zádech a když už skončil byla jsem přilepená na sedadle a chtěla jsem to vidět znovu znovu. Nejen že bych si moc ráda střihla roli Satine- ovšem v mém provedení by film ztratil na kvalitě, ale ještě jednou bych chtěla zažít ten neuvěřitelný zážitek, který mi tento film poskytl, od počáteční scény kdy se na plátně objevil ten šílený dirigent až po konečnou scénu umírající Satine. Abych ukončila své dlouhé kecy prostě mně tento film dostal a dostává mně pokaždém jeho zření. ()

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

30.12.2010

Další muzikál pro Nicole

Další muzikál pro Nicole

09.04.2008

V Moulin Rouge byla neodolatelná a ukázala kromě podvazků a hereckého talentu i to, že je docela nadanou zpěvačkou, takže režisér Rob Marshall neváhal ani chvilku a obsadil Nicole Kidman do jedné z… (viac)

Scarlett krade nejen srdce

Scarlett krade nejen srdce

07.09.2007

Každý ví, že nejlepšími přáteli krásných blondýnek jsou diamanty. Zpívala o tom kdysi Marylin Monroe a nedávno na houpačce vysoko nad parketem Moulin Rouge i Nicole Kidman. Teď si něco podobného bude… (viac)

Na návštěvě u protinožců

Na návštěvě u protinožců

14.12.2006

Baz Luhrmann, režisér rozpačitě přijaté adaptace světoznámé Shakesperovy hry Moulin Rouge, se připravuje na svůj další projekt, ve kterém se nezahraje nikdo jiný, než dvě herecká esa největší… (viac)