Film sleduje skupinu dvadsiatich tanečníkov, ktorých čaká trojdňové skúšanie v starej škole uprostred lesa. Tu zorganizujú záverečnú párty s veľkou misou sangrie. Atmosféra rýchlo naberá na obrátkach, zjavne sú omámení drogami, hoci nevedia, kto alebo kedy im drogy dal. Netreba veľa a ich stav vyvrcholí neurózami a psychózami, ktoré len znásobuje elektrizujúci rytmus hudby. Kým niektorí z nich sa vznášajú, iní sa prepadajú do pekiel… (ASFK)

Emo-haunter

Prvních deset minut snůška keců absolutně o hovnech, kdy vám ani trochu nemohou postavy přirůst k srdci, a tak jsem se radši díval na ty knižní titulky kolem, kolik toho jako erudovaný literát znám. Pak hodně dobrá choreografie a luxus techno stajl (jsem technofil), kdy jsem si fakt hudbu fakt pořádně užíval a trsal do rytmu tance, protože takovou atmošku mám rád. Pak zase snůška totálních keců o píčovinách, kdy borci řeší, komu vylížou prdel nebo ji natrhnou nebo budou při tom lízání riskovat posrání se na svůj ksicht, což je přeci koneckonců riziko povolání, žejo. Hej, fakt se ty kecy točí jenom o způsobech mrdaček, kdy si každý z velepředstavených intelektuálů poměřuje délku čůráka a objem ejakulátu a ukazují, jak jsou děsně cool a potřebují omrdat, vylízat, vykouřit, pochcat a posrat všechno živé i mrtvé, no erudované jak smítko prachu na mé poličce vedle postele. Pak se konečně začne něco dít a všem nabíhá solidní tripovica bez konce, a tak všem brutálně jebká v makovici, protože badtrip je doopravdy na píču věc, když nikdo z představených bohužel nedokázal (nemohl) být sitterem, jelikož slečna těhule si radši podřeže hnáty a držku a mistra Omara nechají umrznout venku ve vánici, no a ještě trošku při smyslech paní mamča svého syna zavře v místnosti s elektřinou, aby se usmahnul víc, než všichni vysmahnutí představitelé intelektuální francouzské vrstvy studentů tanečního oboru, a sama se přitom podřeže. Na závěr k ní pak přijdou páni policajti a ptají se jí asi minutu esli žije, protože když je někdo modrý jako skalice, má podřezanou ruku a otevřené oči bez známek života, tak přeci nemůže být mrtvej, žejo, naštěstí si to pak konečně uvědomí, aleluja, cajti! Ta lesbická bloncka si to jediná pořádně užila a měla těžce v píči šecko kolem. Takže ve finále je to totální kokotina zfetovaných kidů, která dosáhla hodně deep vyvrcholení. Musím ale vyzdvihnout super hudbu, protože to je moje blood, super práce s kamerou. Hudba a kamera pak dohromady dokreslují dobrou atmošku filmu. Nic víc v tom ale není! ()

Renfield

Filozofování v mezititulcích celkem pobaví, Climax jinak samozřejmě nenabízí žádná "hlubší poznání", tedy snad krom jediného, namíchat do sangrie LSD je hodně špatný nápad. Gaspar Noé zase vtahuje, drtí, zkrátka jede na atmosféru a daří se mu to, alespoň z větší části. Úvodní závěr navnadí, aby následné seznámení velmi rychle přeneslo pozornost na okolí televize, v niž se rozhovory odehrávají. Naštěstí ho zavčas ukončí fantastické taneční číslo, které Benoît Debie snímá sice dynamickou, ale stále ještě poklidně plynoucí kamerou. Je tak znát každý detail tváře, každý pohyb tanečníků, jejich sehranost, která částečně pokračuje v následných rozhovorech. Tedy takhle, pokračuje tam, kde je kamera pronásleduje, když přejde do statického záběru, můžou přijít neskutečně natažené rozhovory o... ano, i o tom. Ovšem vylepšená sangria pomalu začíná působit, kamera má při bloumání po chodbách ke klidu daleko, hudba se mísí s řevem, Noé předvádí to, co mu jde nejlépe, atmosférou vtahuje a ničí. Tentokrát však ne tak silně, jak bych i vzhledem k "hororovému" žánru a hlavně jeho dřívější tvorbě čekal. Přesto jeho hra se zvukem, světlem a barvami zase nadchne, ovšem Enter the Void je o třídu výše. 75% ()

kluk z Na

Původně jsem byl fakt naštvanej, protože příběh byl pouze mezi řádky a nebyl to horor. Ohodnotil jsem dvěma hvězdkama. Druhej den jsem přemýšlel a přemýšlel, pouštěl videa z climaxu a přehodnotil jsem na tři hvězdky. No a po nějakých dvou měsících jsem si to pustil znova a dostal jsem až na čtvrtou hvězdu. Velice podmanivá podívaná. Nebude to pro každého, ale kultík z toho bude. ()

Warhorr

To byl zase jednou bizár. Úvodní scéna filmu v podobě, dá se říct i zajímavé taneční choreografie, kterou jsem asi ještě nikdy neviděl, a která mi připomínala nemoc šílených krav, byla opravdu pozoruhodná. Po ní následuje asi patnáctiminutová konverzace všech zúčastněných, kdy se začnou mezi sebou párovat a polemizují o tom, koho by vykouřili či ojeli a mě to začalo lézt už pomalu na nervy. Následuje šokující zjištění, že do magického nápoje hodil někdo asi omylem víc pika než sám chtěl a ta pořádná zábava může vypuknout. A není to ledajaká zábava, věřte že ne. Během ní se můžete pochcat, začnou Vás žrát breberky anebo dostanete chuť vobtáhnout svoji ségru. Ano, to vše Climax nabízí. Bohužel, i s naprosto stupidní a otravnou kamerou. To, že se rejža snaží zabrat scény v podstatě beze střihu mi nevadí. Spíš mě sere ta ptačí perspektiva anebo kamera vzhůru nohama. Nevím co tím zkoumal ale na mě určitě hold dojem nedělá. Hodně rozporuplný film, který bych osobně za horor vůbec neoznačoval. ()

SatyR.film odpad!

Najväčšia pičovina akú som videl. Skupinka zdrogovaných opitých tanečníkov na party agresívne chovajúcich sa. Nič viac tam neuvidíte. Umrieme raz všetci, ale dúfam, že prirodzene, nie na hlúpy rozum. ()

Muel

| Wild Bunch | Moja prvá skúsenosť s Noém a - som nadšený! Takto crazy film vedia natočiť iba francúzi. Ak je vám bežne nevoľno pri explicitných scénach vo filmoch, alebo ich proste nemáte radi - toto vynechajte. Climax vás totiž totálne pohltí v šialenosti celej zápletky približne od polovice filmu, kde sa začnú diať totálne absurdné veci, ktoré nechcete zažiť. Technicky a režíjne brilantné, kamerové otočky delikátne, záverečná 20 minútovka geniálna. Až sa človek cíti vinne, že sa mu páči takýto typ filmu. Viac TU. | Hodnotenie: 8/10 | ()

Trilobitter

KVIFF 2018 - Lidé odcházeli ze sálu a já jim zcela rozumím. To, co se dělo na plátně, bylo jedno velké šílenství. Chaotické a naprosto strhující. Posledních 20 minut jsem osobně chvílemi nevěděl, jestli mi taky někdo nehodil něco do drinku. Rozhodně to není film pro každého. ()

gulista

Audiovizuálne úchvatný, formálne vycibrený, halucinogenný trip a útok na divákove zmysly s nikdy-nekončiacou, pulzujúcou a elektrizujúcou hudbou, šetriacim strihom a obiehajúcou kamerou snímajúc postavy z všemožných uhlov postupne gradujúci do paniky, zmätku a chaosu natočený chronologicky za pätnásť dní. Frivolný, hýrivý a oddávajúci sa pôžitku ako moderný a zdanlivo kultivovaný človek sám, odkrývajúc svoju pokrivenú animálnu pudovosť a spoločenskú masku. Širokosiahlo ovplyvnený Noého exaltovaný tranz jeho obľúbenými titulmi. Nielen filmovými. Doporučím aspoň nedávno videnú polozabudnutú japonskú hororovú drámu Jigoku od Nakagawu. Veď kto si dovolí dať inak úvodné titulky, ktoré delia film na dve pocitovo rozdielne časti, v polovici ubehnutej stopáže. Opojný, vťahujúci, intenzívny a hlavne vyčerpávajúci a nepríjemný zážitok. Alebo tiež jednoducho návykový, ktorý vás po danej projekcii presvedčí o tej ďalšej. Vábivý a odpudivý zároveň. V rámci režisérovej neobyčajnej a výstrednej tvorby sa však predsa len nájdu o niečo málo aj výraznejšie snímky. Avšak touto víziou zosobnil niečo na čo sa vždy ako nezúčastnený rád napojím. Gaspar Noé > divák. Mort est une expérience extraordinaire. 85% [5×] ()

Fifer

Je to dobrý film, ale něco tomu chybí. Při sledování Vejdi do prázdna jsem se zajímal o osud hlavních hrdinů, příběh mě vtáhl. Ten počet tanečníků, z nichž někteří se mi pletli, je tak velký, že si k nim neuděláte nějaký hlubší vztah a prostě jen tak sledujete, jak se hroutí. A to nemusí leckomu stačit. ()

Bozvav

Filmový počin, jenž je sice do jisté míry kontroverzní, ovšem pouze pro někoho kdo nezažil nějakou ulítlou párty, kde na malém prostoru bylo pár nafetovaných jedinců, kteří i za plného vědomí mají sklony k dramatičnosti, k impulzivně agresivnímu jednání, popř. trpí až hysteriónskou poruchou osobnosti. Pak jste tzv. "Z prahy doma". Čistě technicky lze ocenit kameru, pestrou typologii aktérů a účinnou muziku. Otázkou nicméně zůstává, koho chce Climax oslnit. Jistě pár zajímavých tanečních scén by se našlo, ale dialogy jsou tupé, samotný přerod je předvídatelný i když vlastně od začátku divák vidí, o se stalo, nepřekvapí ho, to jak a proč. Já osobně se místy děsně nudila.Za mne max 40%. ()

godycz

jak se mi libil zacatek, tak se to zvhlo v mega nudu. takto se nechovani nikdo ani sjetej lsd. jo a finalni poselstvi filmu rika : smrt je vyjmecny zazitek. diky za info. jdu se zabit. ()

kamigava

Po tomto "vyvrcholení" alias Climaxu už si od nikoho radši nevezmu drink, který může obsahovat drogu neznámého původu. Lákala mě hlavně Sofia Boutella a tanec. První půlka se odvíjí ještě v pohodě pod vlivem jen chytlavé taneční elektronické hudby 90. let. V úvodu se rychle seznámíme s bandou tanečníků, abychom k nim měli aspoň nějaký vztah, protože pak se začne konat dost depresivní, chaotická a sexuální "párty" pod vlivem neznámé drogy. I takto se může obyčejná oslava s vlastními kamarády zvrtnout. Je pravda, že život je pomíjivé potěšení. Jen smrt je jistá. ()

Be2Can 2020 je v plnom prúde

Be2Can 2020 je v plnom prúde

26.11.2020

Prehliadka toho najlepšieho z prestížnych filmových festivalov z Berlína, Benátok a Cannes pokračuje odvážnym experimentom provokatéra Gaspara Noého, dvojicou francúzskych filmov s oscarovou Juliette… (viac)

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2018

53. ročník festivalu MFF Karlovy Vary je za námi

53. ročník festivalu MFF Karlovy Vary je za námi

08.07.2018

53. ročník největšího filmového festivalu v Česku je u konce. Festival, který byl zahájen vzpomínkovým filmem na Miloše Formana Lásky jedné plavovlásky (1965), se letos nesl ve znamení velkých… (viac)