Když se ovdovělému chirurgovi ztratí dospívající dcera, začne odkrývat temná tajemství sousedů z bohaté čtvrti, kde žije. (Netflix)

sochoking

Safe je zrejme zatiaľ najlepšia cobenovka, ktorú som videl. Rozjasňovať sa mi začalo až v polovici poslednej epizódy! Naozaj premakaná séria. Mám síce maličké výtky k pár scénkam (napr. napadnutie Píta. To sa mi nechce veriť , že by Dexter svojimi neomalenými ťahmi zastrašil tých gangsterov! By ho rozniesli v zuboch.). Ale to je taká nepatrná chybička krásy. Inak  celá vec sa dá zhltnúť na jeden záťah. Je to fakt napínavé nahovado! A tiež fakt, že ma tu prakticky nikto nesral, je len dalším bonusom. ()

Don82

Jak moc znáte lidi kolem sebe? Své přátele, blízké, rodinu...? Safe si zakládá na prověřených tématech, vybírá si z různých dramat to nejpříhodnější a balí to do zajímavého vyprávění, kdy sledujeme postupné pátrání po nových odhaleních. Divák je záměrně veden do různých příběhových odboček a slepých míst ale rozhodně jsem neměl pocit, že by si scénárista nevěděl s postavami rady a různě si navymýšlel kličky, ze kterých by nebylo úniku. Vyšetřování je napínavé od začátku do konce a nabízí nejedno nečekané překvapení. ()

cernakus

Zajímavě vystavěná detektivka s vynikajícími hereckými výkony. Paradoxně jen "Dexter" prakticky nehraje a je chladný jako kdyby byl vrahem všech on. Pro nezdegenerovaného člověka žijící v bezpečí logiky a praktičnosti kontinentálního práva je sice centrální zápletka pro sérii vražd a jiných závažných přečinů slabá, ale motivy jednotlivých osob budou realistické. Jsou totiž důsledkem hovadiny, kdy v právu neexistuje promlčecí doba (typické pro mstivý "právní systém" anglosaského "práva"). ()

Vera2613

Super miniséria od Netflixu, ktorá nesklamala. Musím povedať, že zvratov tam bolo dosť veľa a bolo veľmi napínavé sledovať ako sa to celé skončí. Koniec samotný bol pre mňa osobne veľké prekvapenie čiže za toto palec hore. Herecké obsadenie bolo fajn, hoci rodinka Jojo, Sia a manželka mi prišla skôr ako komédia a neviem, či sa to úplne hodilo do tohto seriálu. Inak fajn solídne 4* ()

emma53

Tak a je tady další minisérie z mého oblíbeného Netflixu a opět jsem nebyla zklamaná. Ne, že by to byla nějaká oskarovka, ale Safe má říz a jede takovým tempem, že jsem pomalu ani nejedla, jak jsem byla zvědavá co a jak se vyvrbí. Mně sympatický M. Hall v jiné poloze než je Dexter a vida, také to jde. Totéž platí o M. Warrenovi, kterého mám zafixovaného z Podfukářů a tady si zahrál prima kámoše do deště a ještě navíc mu přihodili jeden příjemný bonus. Co mně ale iritovalo, tak to byla Sia včetně své povedené rodinky. Tam jsem přemýšlela o tom, jestli se nejedná o komedii. Překvapivých zvratů tam je celý kýbl, včetně konce takže to vážně žádná nuda není. ()

• Bar „Heaven“, který v seriálu vlastní Bobby (Milo Twomey), se ve skutečnosti jmenuje „Night and Day“ a nachází se v Manchesteru, ve čtvrti Northern Quarter. (jezurka42)
  • The Guardian napísal: „To, čo sa v jednom bode zdalo, že by to mohol byť Broadchurch Netflixu – zmiznutie tínedžera, trápenie rodičov, vplyv na komunitu, policajné vyšetrovanie – sa čoskoro začne podobať Zúfalé manželky." (Arsenal83)
  • Britské noviny The Daily Telegraph a The Guardian označili Hallov anglický prízvuk za „zvláštny“ a zároveň metaforu celkových zvláštností seriálu. (Arsenal83)