Robert Mitchum: hollywoodský záporák

(TV film)
  • Francúzsko Robert Mitchum, le mauvais garçon d'Hollywood

Drsně žil, drsné muže hrál. Portrét legendárního amerického herce... Robert Mitchum byl jedním z nejrozporuplnějších idolů zlatého věku Hollywoodu. Vzepřel se pravidlům nelítostného, dokonale regulovaného filmového průmyslu, opovrhoval jeho kodexy a společenskými zvyklostmi. Na rozdíl od jiných hvězd své generace se nikdy nezdál být předurčen k úspěchu, a přesto si vybudoval bohatou a ohromující kariéru, kterou nepoškodil žádný z jeho skandálů a dokonce ani vážné problémy se zákonem. O tomto muži dvou tváří, který se na stříbrném plátně objevoval přes půl století, vypráví dnešní dokument, v němž vystupuje mimo jiné i Mitchumův syn Christopher. (Česká televize)

Fox85

Další podařený dokument na ČT Art. Hodně zajímavý příběh jednoho z herců, který u nás nepatří mezi ty nejznámější ()

Marze

Scena s hercovym zdanlive prisnem uveznenim za koureni marihuany mi pripomnela pozdejsi drogovou epidemii v Americe za prezidenta Raegana, ktera trva dodnes. Proto me neprekvapila hercova fanaticka podpora valky ve Vietnamu, kdy dokonce obvolaval manzelky vojaku a tvrdil jim, ze se s nimi setkal a jsou v poradku."Budeme je muset vsechny zabit" rekl o Vietnamcich. ()

rikitiki

Dokument mi připomněl dobu, kdy jsem sledovala všechny Mitchumovy filmy, na které jsem narazila. Podle mě byl komplexní herec. Dokázal zahrát záporáka (ano, v těchhle rolích byl hodně výrazný) ale i romantika. A to vše svým stylem líného herectví, kdy jakoby mu vše bylo úplně fuk….   Je fajn, když se filmařům podaří sehnat někoho tak blízkého jako je hercův syn, ale dali mu zbytečně moc prostoru, na to, že zas tak moc toho o tátovi neřekl. Jinak dokument kombinuje Mitchumův profesní i osobní život, který se někdy zajímavě prolínal. Dozvěděla jsem se detaily, které mi zas o něco doplnily portrét oblíbeného herce. A měl smrt, kterou snad dostal za odměnu. ()

andrii

Míč je na jeho straně. Probere mělčiny, hlubiny. Nehladké hladiny. "Prosmejčí" smyčky, zanícené nitky. Vlnolamy "chumelenic" bytí. Znalec chlapáctví, který uměl jiskřit, suchým humorem smečovat motýlky, mušky. ()