TY

• USA You
USA, (2018–2024), 39 h 24 min (Minutáž: 42–58 min)

Predloha:

Caroline Kepnes (kniha)

Hudba:

Blake Neely

Penn Badgley, Elizabeth Lail, Victoria Pedretti, James Scully, Shay Mitchell, Luca Padovan, Ambyr Childers, Nicole Kang, Jenna Ortega, Carmela Zumbado (viac)

Recenzie používateľa castor k tomuto seriálu (12)

TY (2018)

Když ji miluješ, není co řešit. Vlastně i Kofola kdysi vznikla „kvůli“ nedostupnosti konkurenčních nápojů v popředí s Coca-Colou. A co je nedostupné, to je mazaný manažer knihkupectví Joe ochotný prolomit. Cíl má jediný: srdce krásné začínající spisovatelky Beck. Přítel internet mu dal řadu indicií. Kdo bude stát v cestě, okusí obří terárium. Nejprve ale musí naše naivní blondýnka spadnout do kolejiště. Rozjezd je fajn, včetně vnitřních satirických monologů. Baví i vysmívání se narcistickému a sebestřednému životu nejen na sociálních sítích. Jenže postupně sklouzáváme k povrchní zábavě, kdy jsou v popředí šílené náhody a pořádná dávka štěstíčka. A že jich v případě první série je. S blížícím se finále (právě první série) nicméně tenhle sociopat na bílém koni zase začíná bavit. Holt závislost je monstrum. A chápu, že coby náběh k dalším sériím to mnohým stačí. ()

Série 1 (2018) (S01)

Své mouchy to samozřejmě má, ale chápu, že coby náběh k dalším sériím to mnohým stačí. Mazaný manažer newyorského knihkupectví Joe a jeho jediný cíl: srdce krásné začínající spisovatelky Beck. Přítel internet mu dal řadu indicií. Kdo bude stát v cestě, okusí obří terárium. Nejprve ale musí naše naivní blondýnka spadnout do kolejiště. A ona je vlastně docela prospěchářská koketka. Nevadí. Joe má jasno. Rozjezd je fajn, včetně vnitřních satirických monologů. Baví i vysmívání se narcistickému a sebestřednému životu nejen na sociálních sítích. Jenže postupně sklouzáváme k povrchní zábavě, kdy jsou v popředí šílené náhody a pořádná dávka štěstíčka. Co třeba ten táborák uprostřed lesa? Nebo zbavování se ukradených „talismanů“ během předehry? Nebo „půjčování si“ tašky s osobními věcmi během literární akce? Nebo producírování se po domě na venkově? Mohl bych pokračovat, ale tyhle „adrenalinové“ momenty prostě do reálného světa nepatří. Míra uvěřitelnosti v polovině první série klesá. S blížícím se finále ale tenhle sociopat na bílém koni zase začíná bavit. Ozve se minulost. Nejednou. Holt závislost je monstrum. ()

Pilotní díl (2018) (S01E01)

Když ji miluješ, není co řešit. Vlastně i Kofola kdysi vznikla „kvůli“ nedostupnosti konkurenčních nápojů v popředí s Coca-Colou. A co je nedostupné, to je manažer knihkupectví Joe ochotný prolomit. „Hned bych si o ní šel všechno vygooglit. Znáš celý její jméno!“ – „To je dost agresivní!“ reaguje na kolegu v práci. Jenže chyba lávky. Kdyby jen google. Navíc začínající spisovatelka chce být viděna i slyšena. Jenže jestli ona nebude tak trochu koketka. S prosíkem přijde „kamarád“ Benji, který něco posral, a jelikož se neudělala, tak nezabodoval ani napodruhé. Holt musí chlapec okusit obří terárium. A naše naivní blondýnka musí spadnout do kolejiště. Solidní rozjezd. ()

Poslední fajn kluk v New Yorku (2018) (S01E02)

Mazaný manažer newyorského knihkupectví Joe a jeho cíl: srdce krásné začínající spisovatelky Beck. Přítel internet mu dal řadu indicií. Beck chce k jinému garantovi, protože ten první slizoun si mnohé vysvětlil po svém. Vlastní názory má i její nafrněná kamarádka, ke které Beck vezme Joea na večírek. Právě kamarádka Peach bude další překážkou. Joe ale nejprve musí vyřešit tu, kterou má ve sklepě pod knihkupectvím. Snad pomůže latté s dvěma lžícemi arašídového oleje. I pomocí vnitřních satirických monologů hlavní postavy to má zatím spád, ale obávám se, zda nesklouzneme spíš řekněme k „teenagerovské zábavě“, kdy budou v popředí velké náhody a štěstí hlavního hrdiny. A ten počet dílů (10) mě s ohledem na potenciál taky docela děsí. ()

Možná (2018) (S01E03)

Éra „po Benjim“ vypadá dle Joea nadějně. Jenže jestli chce získat její srdce, musí se asi zbavit každého druhého chlapa v New Yorku. Protože Beck, no, je prostě Beck. A tím pádem trochu klesáme na zájmu (alespoň já), protože se zdá býti jaksi povrchní prospěchářskou potvorou. Sice je přesvědčený, že je tou pravou, ale taky je přeci jenom inteligentní, takže v téhle otázce se mi to celé trochu rozpadá. Táborák uprostřed lesa a okolnosti kolem něj jsou už přes čáru. Každopádně Joe není žádný otazník. Palačinky může naservírovat později, teď je potřeba udělat… Beck. Teda dojem. Anebo taky ne. ()

Kapitán (2018) (S01E04)

Scénáristickou rafinovanost si teda představuju jinak. Závislý sice byl, ale nezemřel. Zatím žije i agresivní soused Ron, podle jehož nevlastního syna Paca dospělí umí jen ječet. Ječet by měla i Beck, pokud klapne druhá návštěva postele. Když se to poprvé zrovna nepovedlo. No, následné dění u Joea doma se zbavováním se ukradených „talismanů“ je zase trochu přitažené za vlasy. Tyhle „adrenalinové“ momenty prostě do reálného světa nepatří. První polovina epizody hodně dře, druhá naštěstí mnohé vynahradí. ()

Život s nepřítelem (2018) (S01E05)

Sen o životní lásce trvá. Joe dokonce i pere, aby mohla Beck v klidu psát. A umožní jí v knihkupectví i soukromou akci. S významným literárním agentem. Dění během ní je nicméně znovu úsměvné (viz půjčování si tašky s osobními věcmi a notebookem). Joe navíc kvůli potvoře Peach začal sportovat, její spor s Beck vyvrcholí. Míra uvěřitelnosti jaksi klesá. Jak bylo patrné, mnohé začíná v dětství, takže se průběžně objevují vzpomínky na sadistického knihkupce, který se sirotka ujal a odkud pramení jeho… no, však víte. ()

Bláznivá láska (2018) (S01E06)

První hádka. Vztah Beck a Joea ovlivnila i událost z Central Parku. A Peach ještě dál přilévá do ohně („Vzhledem k tomu, co mám za sebou, mužská energie během mé rekonvalescence není úplně optimální!“) a nakonec vezme kamarádku na venkov. A teprve tam se v případě velkých náhod v podobě producírování po domě budou dít věci. Alespoň pro tuhle epizodu se z toho stal nemilý slepenec zbrklých zkratů a obřích náhod. Ty jeho monology ale pořád (docela) baví. ()

Všeství (2018) (S01E07)

Závislost je monstrum. Počkal, až uplyne doba truchlení. S tím, proč se vztah hroutí, má pomoct terapie. Docházejí na ni oba. Jenže Beck se po Peachině smrti uzavřela až příliš. A navíc „když nám chybí důvěra, nemáme nic.“ Joea opět přemohla žárlivost a jeho stalkerské choutky. Pasujeme ho do role chudáka, který se nedokáže ovládnout. Pokud jsem nicméně (dřív) nezmínil ještě jeden klad, tak napravuju: vysmívání se narcistickému a sebestřednému životu nejen na sociálních sítích baví. ()

Jsem tvůj, kotě (2018) (S01E08)

Byla zahleděná sama do sebe, teď je jinde, Joe je s Karen a snaží se být šťastný. S ní je vše jednodušší. Jenže Beck si právě zrušila všechny účty na sociálních sítích a on – neví. A na to není zvyklý. Ovšem ani on jí není lhostejný. Naopak. Navíc se potkají. A občas si napíšou. A pak častěji než občas. A já vlastně netuším, proč mám tohle sledovat? Tenhle díl sice neurazí, nicméně celý seriál je/byl postavený na jednom nezdravém chování obyčejného usedlého chlapíka směrem k obletované ambiciózní blondýnce. Závislost je monstrum. ()

Candace (2018) (S01E09)

Sociopat na bílém koni míří do finále. A vypadá to, že bude chutné. Všechno je zase (téměř) zalité sluncem, jenže Joea stíhá minulost. Pokud se jí nepostaví, bude ho nadále trápit. Třeba jen ve snech s někdejší přítelkyní Candace („Radši bych si do dveří skřípl koule!“), které náš „hrdina“ zřejmě provedl nepěkné věci. Na scénu tak nastupuje Beck, která se chce o dávném románku s tajemstvím dozvědět víc. Nejprve svou roli sehrají (zřejmě neustále vlhké) kalhotky Beck, která si musela (u jiného muže) ověřit, že opravdu cítí to, co cítí. A pak přijde s knížkou malý soused Paco. Vyvrcholení moc fajn. ()

Modrovousův zámek (2018) (S01E10)

Sociopat na bílém koni míří do finále. Holka v kleci. Příležitost k růstu a sebezpytování. Všechno dělal pro Beck, ta husa to ale proboha nechápe. A zase to celé začalo v dětství. Otec o jeho podpaží típal cigára, matka mu v tom nikdy nezabránila. Spásou měl být pan Mooney, ale ani tam to nebyla žádná výhra. Závěr přinese pár nelogických kroků (… když už se Beck podaří jeden krok, u druhého totálně zakopne), ale celkově poměrně chytré vyvrcholení. K navnadění ke sledování další série je to ale málo. ()

Kdy se vrátí Zaklínač a Stranger Things?

Kdy se vrátí Zaklínač a Stranger Things?

22.04.2021