Ti, kdo přežili, se snaží dostat do bezpečí; Chluponozi bojují se zlem; Durin se rozhoduje mezi přátelstvím a povinností; Adar zvažuje nové jméno. (Prime Video)

mellon.a

Při hodnocení tohoto seriálu se projevuje obecný problém dnešní doby - argument - NECHÁPU PROČ, NECHÁPU JAK. A neuvědomění si, že problém nemusí být v tom, co nechápu, ale prostě v tom, že nejsem dost chápavý. ()

Drako_Ager odpad!

Tááák čo dodať, alebo lepšie ako začať, už tu je toho popísaného halda (mrte moc). Na internete a youtube sa ľudia predháňajú v komentároch aký to je "masterpiece", už sa ukazuje že sledovanosť začala od 3. dielu klesať, bude zaujímavé sledovať aký pokles to bude mať od 5 ,6 dielu... Nejdem tu rozoberať ľudí čo tomuto veľdielu dali viac ako 3 hviezdy, to proste racionálne zmýšľajúci človek v širšom kontexte poznania predlohy ( má to predlohu, nesie to jej názov tak to tak berieme, nie je to random fantasy seriál vycucaný z prsta) nepochopí, proste žijeme v zvláštnej dobe. Práve toto dielo ma prinútilo, dokončiť čo som započal pred rokmi, t.j. napísať 5 recenzií, aby som mohol recenzovať filmy tu na portáli a pridať svoju myšlienku k tomuto filmárskemu počinu storočia. Fantasy žáner a obzvlášť LotR je moja srdcovečka. Už tu ten výraz jeden užívateľ použil pri recenzií úvodných dielov, totálny CLUSTERFUCK, toto je to slovné spojenie, ktoré tento výplod dvoch krásne uhladených chlapcov vystihuje naprosto dokonale, to spojenie vystihuje proste všetko čo tento seriál doposiaľ predstavil a má predstavovať. Kto nechápe nech si naštuduje definíciu tohto spojenia od Standfordskeho profesora Bobba Suttona, má to všetky tri piliere, na ktorých Clusterfuck stojí: ILÚZIA o ľahkom dosiahnutí cieľa, lebo však čo sa dá na tak prominentnej značke ako Pán prsteňov pokaziť a ešte s týmto budgetom. NETRPEZLIVOSŤ aj tá je tu všade hlavne v scenári proste nedotiahnuté, poprekrúcané, nedomyslené. No a posledný pilier je NEKOMPETENTNOSŤ, tá je do očí bijúca od réžie, scenár až po samotné hranie hercov a ich výber, už len príklad na hlavnej postave, Morfid Clark je katastrofálna, žiadny výraz, nič. Všimnite si keď rozpráva v originálnom znení, človek jej nerozumie, ona nevie ani ústa otvoriť, akoby jej tvorcovia sponkovačkou na bokoch hubu spojili, des a hrôza.... Inak to najstrašnejšie na tom je to, že toto celé vzniká pod záštitou akéhosi supervisingu Tolkienovho príbuzenstva, čo majú dohliadať na Tolkienovu legacy ak to tak chceme nazvať. Koncom len, vyslovím malú prosbu, hlavne tým, čo tomuto braku dávajú viac ako 3 hviezdy, prosím vás ľudia máme predsa naviac, uvedomte si kde je 1 MILIARDA Dolárov kokos, kto vraví, že je na tom ten budget vidieť, nech sa nad tým ešte raz zamyslí fakt ako buďme k sebe úprimní. Čo by sa dalo v dnešnej dobe za tieto peniaze zabezpečiť alebo iné vykonať, zamyslite sa nad tým, samozrejme to je rečnícka otázka ktorá už presahuje samotnú filmovú brandžu. Toto je jediná recenzia na celý tento seriál, ktorú píšem, viac sa k tejto a ostatným sériám ( boa má ich byť 5 ) nevyjadrím, a už len z princípu to budem „ODPADOVAŤ“ tak ako sa na toto celé a fanúšikov LOTRA vysrali tvorcovia. ()