John Shaft (Samuel L. Jackson) se v roce 1989 dostal do přestřelky, které byla přítomna i jeho žena s dítětem. Nestalo se jim sice nic, ale tahle událost vedla k rozvodu. Od té doby Shaft svého syna JJ (Jessie T. Usher) neviděl. Ten momentálně pracuje jako kybernetický analytik u FBI. Jednoho dne je jeho nejlepší přítel, bývalý voják, nalezen mrtvý. Podle policie se předávkoval heroinem a případ je uzavřen, nicméně JJ najde pár nesrovnalostí, které indikují vraždu. Obrací se proto na svého otce, který pracuje na volné noze jako soukromý vyšetřovatel. (C0r0ner)

Kingjiri

Sice míň akční než předchůdce, ale za to nesrovnatelně zábavnější a vtipnější. Hodně udělal scénář, kterýmu se daří pořádně využít potenciálu buddy movie (potažmo vztahu otec - syn) a vlastně všech rodinnejch vztahů, který připadaj v rámci příběhu v úvahu. Poloha staromódního, mačistickýho, nadrženýho a hláškujícího Shafta sedla Samuel L. Jacksonovi jako hrnec na prdel a jeho výkon byl tak uplně jinde než minule. Snad v každý scéně došlo na nějakej vtípek nebo hlášku a porce zábavy se tak razantně nezmenšovala ani s blížícim se závěrem. Ve svý podstatě vtipná černošská komedie, kterejch celkem fakt moc neni. Za mě velký sympatický překvapení, který jsem vzhledem k nudnosti minulýho bijáku vážně nečekal. S větší porcí akce a propracovanějšim scénářem v thrillerový poloze bych možná býval přemýšlel o slabý pátý hvězdě. ()

Acrobat odpad!

Tak trochu do cierna bezduche tliachanie a vytvaranie humoru zo slov pipinka sex vtak biely a pod. V tomto extremne nesurodom filme urcenom tak pre harlemske deti nefunguje absolutne vysetrovatelska linka. Par vetami "kto na co prisiel" sa vyriesi plynutie nudneho deja, ktory funguje tak akurat ako sitcom. Tolko zbytocnych obkecavani pre dej nepodstatnych scen aby jeden hladam. Tim Story je totalne neschopnym reziserom, ktory Shafta nevedie po ako tak serioznej ceste, ale po zablatenej a srackovej prezentacii rodinnej nesmrtelnosti v diskriminacnom gyci. Katastrofa ktoru som necakal. ( videne 09.12.2019, Bdrip) ()

Pavel82

Nostalgie tu funguje jako lehounká berlička, ale i kdyby to byl první díl Shafta, fungoval by geniálně. Takhle měla vypadat pětka Smrtonosné pasti. Dosti nečekaně plná palba. ()

Likan7

Trailery a plakáty mě zase trochu tahali za nos. Richard Roundtree se ukáže až po hodině a půl, a je to obrovská škoda, protože si bere každou scénu pro sebe a je několikanásobně drsnější a lepší než Jackson, který často přehrává až mi z toho bylo trapně. Shaft už není tak tvrdej jako Drsnej z roku 2000. Zfotrovatěl, syn mu vyrostl do floutka od FBI co nesnáší zbraně, ale umí je používat nejlépe z celého rodinné klanu. Odtud taky přijde nejlepší akční scéna filmu, kdy junior postřílí lumpy někde v restauraci. Scéna to není nikterak zázračná, jenže v celým filmu jich je tak málo, že i tohle stačilo na výhru. Shaft je prostě komediální detektivka hustýho táty a tak trochu neschopnýho syna, kterou ke konci dost zachraňuje děda, který přijde na scénu, udělá pár vtípků a Vy mu to věříte víc než těm dvěma mladším. ()

bearmeedek

Těžko dělat rozbor úrovně filmu a ani to nechci. Hodnotím to jen jako oddechovou komedii, která byla příjemná, úsměvná a lehce zábavná. ()

gemi

Cool. Místy tak, že mi to připomínalo Deadpoola. Nebere se to vážně, je to svěží detektivka. Příběh sice tak nějak vyšumí, protože při psané těchto řádků už vlastně ani nevím, jaká byla motivace hlavního padoucha, ale zábavné to bylo. To zas mother-fucker jo. ()

samkko

7/10 aneb pohodová komedie na dlouhý letní večer. Jelikož je Sam Jackson po Freemanovi můj oblíbený černošský herec, o obsazení jsem měl postaráno. A i když jsem žádný jiný Shaft film neviděl, předpokládám, že na sebe zas až tak nenavazují a já si podívanou užil. Čekat můžete kvalitní humor, nesčet narážek a průměrně dostačující příběh. ()

Shitonit

Dvojka Shaft: Začátek jak vystřiženej z dokonalejch osumdesátek, auta, kydy, a výbornej Sam L. Pak mě to moc nebavilo, jak malej Shaft junior prolítá svým vánočním sestřihem.. no ale patří to k uvedení do obrazu. Pak? Parodie snad na všechno, je potřeba hledat indicie, a nehledat něco, co v tomto žánru snad ani být nemá. A to je smysl ..:-) suprácky sestříhanej mix negrojidní krimošky, poctivý kamerařiny, blikátka, děj, drogy, zbraně, pády, slovní přestřelky, přestřelky, a ke konci Shaft děda, no co dodat ? Klidně tomu nalepím pět hvězdiček, sic to má tak na tři a půl, ale po dlouhý době film, kterej mě fakt fakticky bavil. ()

Clark_Kent odpad!

Je to plný černochů a taky plný trapnejch a použitejch keců bez nadsázky. Tohle už nemá šmrnc a stojí to prakticky za zlámanou grešli. Jackson mě přestává dost silně bavit. ()

departed

Je dobře, že jsem si včera pustil verzi od Singletona a můžu porovnat rozdíly mezi jednotlivými verzemi. A že jich je. Za prvý se Shaft nebere vážně, jakožto krimi, ale jako buddy nahláškovaná komedie, kde Jackson seká jednu hlášku za druhou, namísto aby jen fuckoval jako dřív. Střílí to sem tam a jde mu to skvěle, protože mne dokázal rozesmát hned několikrát. Příběh je sice přímočarej, ale funguje a má daleko větší hloubku než by se mohlo na první pohled zdát. Je tu spousta narážek na generační rozdíly mezi otcem a synem. Zatímco mladší Shaft jede víc na elektroniku a střídmý přístup při vyšetřování, starší Shaft láme prsty, pálí jednu za druhou a motherfuckuje u toho až na strop. Tím pádem vzniká i spousta dobrých hlášek trefných na moderní dobu, ale i na to, jak to chodilo dřív. Nejvíc to vynikne, když dává Jackson synovi malou přednášku o tom, jací jsou muži dneska a jací byli dříve. Dříve byli chlapi prostě chlapi, nikomu se neomlouvali a rozdávali pěsti, kde se dalo. Dneska si chlapi nejsou jistí ani svojí sexualitou, či vůbec svým pohlavím, přehnaně řečeno, ale narážka to byla skvělá. Oblékají se jak bukvy a dávají pozor na to, jak se ženy cítí a co si o nich myslí. A podobný sračky, ale Jackson to řekl tak skvěle, že by se to skoro mohlo tesat do kamene. Rozhodně mě to bavilo víc než předešlý Shaft, který se bral až moc vážně, ale chápu to, přeci jen je tam rozdíl 19 let. Avšak Jackson si to dává pořád stejně, jen tady hláškuje ještě víc. ()

RedRose

samuel je uveritelny i v 70-ti letech a i kdyz to je klisovite az za hrob, bavil jsem se paradne!! obzvlast narazky na dnesni multi-kulti svet a stav soucasnych muzu ve spolecnosti! a je to i lepsi nez Drsnej Shaft z roku 2000! 78% ()

papadoce

Bolo to slabé. Málo málo akcie. A nepáčil sa mi príbeh postavený na Shaftovi juniorovi. Som asi dosť sklamaný, ale prvý, ten “drsný” Samov Shaft sa mi páčil viac. Pozitívom je aj v tomto prípade soundtrack. Ten bol starostlivo vybraný a sedel jak riť na šerbli. Boli tam aj slušné hlášky, teda ďalšie pozitívum. Tretiu hviezdu dám len na základe poslednej akcičky s dedom. Ten bol parádny. Akcie bolo málo, ale bola celkom fajná, možno až na nepriestrelné stoly. Ak by som hodnotil po hodine desať, bolo by to za dve. Finále s dedom to vytiahlo. ()

Mamlas

No, komedie to nebyla. Ničeho úsměvného jsem si nevšiml. Přehlédnout se nedalo, že tam byli z 99% černoši a prakticky vůbec nepřibrali bělochy, asiaty, angličany, teplouše ani lesby. Děj filmu je totálně blbá černošsky užvatlaná kravina o ničem a pochopitelně plná RAPu, který bytostně nesnáším. Těžko tomu dát hvězdu za cokoli, neb mi to nic nedalo jen vzalo. Aspoň konec byl trochu živý, tak to nebude odpad. ()

horor2

VÝBORNÉ! Těšil jsem se a dostal jsem to, co jsem přesně chtěl. Hlášky jsou super, akce hodně kvalitní a rod Shaftů drsný! ()