Boj o moc - Série 4

(séria)
USA, 2023, 10 h 21 min (Minutáž: 56–85 min)

Tvorcovia:

Jesse Armstrong

Brian Cox, Matthew Macfadyen, Sarah Snook, Kieran Culkin, Alan Ruck, Nicholas Braun, Jeremy Strong, Peter Friedman, Zoe Winters, Dagmara Dominczyk (viac)

husak_k

Succession je masterpiece. Od dob Breaking Bad jsem neviděl žádný seriál, co by byl schopný nastavit hned od začátku extrémně vysokou kvalitu scénáře, režie a hereckých výkonů, a udržet si jí až do konce. Zakončení bylo poetické, na jedničku s hvězdičkou a myslím, že každý, kdo dával během seriálu pořádný pozor, musí být nadšený. 100% ()

xvyhl100

Za mě je to aktuálně nejlepší seriál co jsem kdy viděl. Jeden z mála seriálu, kdy každá další série je lepší než ta předchozí a poslední čtvrtá série je naprosto geniální, včetně závěrečného zakončení. Král je mrtev, ať žije král. ()

hony23

Když už to vypadá, že sourozenci začnou konečně spolupracovat, aby sesadili despotického otce z trůnu, otec umírá. A začíná další boj o moc v rodině a ve firmě, kde je každé spojenectví křehké a podrazy jsou na denním pořádku. Za mně určitě nejlepší série, která vyvrcholila skvostným závěrečným dílem, kde emoce stříkaly z televizní obrazovky. ()

motyka52

Jo, funguje to. Respektive v tý rodině to nefunguje, což je dobře pro nás, protože to drama je skvělý a hlavně skvěle prodaný. Po naprosto fantastické třetí epizodě jsem si byl jistý, že koukám na druhé nejlepší televizní dílo po Breaking Bad a i když to v polovině série zase trochu zpomalí, tak je klidně možný, že to opravdu druhý nejlepší seriál byl. Výborný scénář, který miliardářský život uvěřitelně stahuje dolů mezi běžné smrtelníky a ukazuje, že prachy fakt nejsou všechno, zvlášť, když je chcete vy, ale stejně tak je chce i někdo jiný, kdo má navíc stejnou krev jako vy. Celý ten rozmáchlý svět privátních letadel, helikoptér a mítínků na různých koncích světa drží skvěle pohromadě a hlavně - což je snad nejdůležitější - se to nerozsype v závěru. Naopak to vygraduje přesně tak, jak divák doufá. A poslední záběr? Nebyl nakonec celý tenhle seriál vnitřním dramatem o nenaplněných očekáváních, falešných ambicích a skrývané slabosti? ()

Annaroz

Naprosto dokonalý seriál. Ze všech protagonistů se mi chtělo doslova zvracet. Tolik podrazáků, sviní, zdrádců na jednom místě jsem snad ještě neviděla. Nikdy nic neplatí, zdrádcovcí se vlastně netrestá, všichni se dál schází, klepou si na ramena, přesvědčují se o náklonnosti, mají společné podnikatelské plány, které jim však díky jejich neschopnosti se doopravdy spojit nikdy nevyjdou. Kendall, zásadně nic nedotáhne do konce, všechny jeho vize ztroskotají, přesto se opakovaně staví do pozice následníka trůnu. Zakoplexovaná podrazačka Shiv, která jde za vlastním úspěchem přes mrtvoly, úchylák a věčně zrazující tu jednu, tu druhou stranu Roman, člověk bez minimální sebereflexe. Tátův pucflek Connor, buran bez názoru, který se jen tak z plezíru rozhodne kandidovat na prezidenta a nádavkem se neváhá oženit s prostitutkou! Nakonec se vítězem všech spletitých intrik stává totální lůzr Tom, o kterého by si, nebýt sňatku se Shiv, nikdo neotřel ani boty a jeho vypatlaný poskok Greg... Toto je zářný příklad poměrů, které panují v nadnárodních korporátech a jaké lidské zrůdy v podstatě ovládají svět, včetně vlád a prezidentů. Totální smutek... ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD